91 Shares 6329 views

Kazachstan: kultura. Historia tego kraju z rozwoju kultury

Zaskakująco ciekawe, niepowtarzalne i bogata kultura narodu kazachskiego. W tym artykule można znaleźć krótką historię rozwoju krajowych osobliwości tej pięknej i rozwiniętym kraju. Kultury Republiki Kazachstanu przyciąga uwagę wielu naukowców i turystów.


Dzisiaj, Kazachstan – kraj o bogatej przeszłości historycznej i kulturowej. Dogodnie usytuowany w samym sercu Eurazji, a kraj był w samym sercu najstarszych cywilizacji świata, społecznych, kulturowych i ekonomicznych – między 4 stron świata, między Azją i Europą.

Krótka historia kultury Kazachstanu: rozwój

Wielki Jedwabny Szlak, stymulowanie rozwoju handlu światowego, był nosicielem idei w dziedzinie nauki i kultury.

Na wielu etapach historii rozległym terytorium Kazachstanu ponownie pojawiły stan o wyjątkowej historii odróżniającego. Rozwój kultury w Kazachstanie odbyły się dość szybko i sprawnie. Dziedzicem tego wszystkiego i stać się nowoczesną, opracowany pod każdym względem Kazachstanu.

Należy zauważyć, że w wyniku kolektywizacji w latach 30. w ZSRR był straszny głód tutaj. Ze względu na fakt, że część Kazachów poszedł do swojego gospodarstwa w Chinach i sąsiednich krajach Azji Środkowej, oraz z powodu śmierci wielu ludzi z powodu głodu i chorób (1,5 mln zgonów), rdzennych Kazachowie w kraju jest niski.

Warto zauważyć, że w czasach radzieckich, Kazachstan była jedyną republiką Związku, w którym miejscowa ludność była w mniejszości. Stało się to w wyniku migracji do Kazachstanu z innych regionów dużej liczby osób, które lubił bolszewickiego reżimu. A wszystko to razem przyczyniło się do rozwoju unikalna wielokulturowa.

religia

Wielonarodowy Kazachstan. Jego kultura jak religia, jest wielonarodowa. Tu pokojowo współistnieć najróżniejsze wyznań w całej historii Kazachstanu. Następnie istnieją klasztory buddyjskie i chrześcijańskie, muzułmańskie meczety, tym Zoroastrian społeczność, zamówienia Sufi (łączące jego kazania z ideami Turków. – Tengrianism, kult nieba i innych katastrof naturalnych). Wszystko to miało wpływ na osobliwego świata ludzi kazachskich.

Architektura i dekoracje

Niesamowite i wybitny dziedzictwo starożytności reprezentowane Kazachstan. Kultura tego kraju jest postrzegany na wiele sposobów.

W dawnych czasach (początek 1 tysiąclecia pne. E.) na terytoriach strefie stepowej rozkwit Scytów-Saka koczowniczy cywilizacji. Tak, zabytki kultury tamtych czasów zachowało się do dziś.

Imponujące przedmioty codziennego użytku, ozdoby z brązu i złota znaleziono w różnych częściach terytorium Kazachstanu. Złoto jest znany grób wojownika, który został znaleziony niedaleko Ałmaty (w Issyk kopca).

Niesamowita i piękna architektura z miast tego kraju. Do tej pory nie zostały zachowane architektoniczne zabytków, czyli słynne mauzoleum Aysha Bibi Arystan Baba Sufi Khodja Akhmet Yasavi.

mieszkaniowych Narodowy Kazachowie

Kazachstan jest bogata w tradycje narodowe. Kultura życia mieszkańców tego kraju są ciekawe i zróżnicowane.

Rezydencja Kazach jurta, jest też najstarszym, ale wciąż doskonały do codziennego życia ludzi kazachskich nomadów Eurazji wynalazków. Jest w kształcie kopuły, dość łatwy do demontażu i montażu dogodnym przenośny mieszkanie, zbudowany z drewnianych krat i odczuwalne.

Kazachowie chcą być otoczony przez piękne rzeczy. Piękne dywany ścienne narodowy ręcznie z pięknym haftem zdobią niemal każdy dom.

Kazachskie stroje narodowe

Ciekawa i oryginalna tradycyjny strój ludowy z kraju takim jak Kazachstan. Kultura ludu można prześledzić w ubraniu.

Krajowe ubrania każdego regionu Kazachstanu posiada unikalne cechy, które objawiają się głównie w pewnych elementach: na ozdoby, dekoracje i ozdoby. Na ogół tradycyjne krajowe kazachski strój dla mężczyzn składa się z chopon (szatę z pasem haftowanym aksamitem) oraz wysokiej czapce, jarmułka lub czapki futra lisa.

Kobiecy strój jest biały lub kolorowy (bawełna, jedwab) sukienka, aksamitna kamizelka z pięknym haftem i wysoką czapkę z jedwabiu szal.

Należy zauważyć, że wiele z tych wielkich myślicieli, artystów, filozofów, słów, kompozytorów, poetów, jednym słowem, wybitne postacie światowego znaczenia są dziećmi tego wielkiego narodu.