179 Shares 8842 views

Kaloryczność ryżu i innych ciekawych faktów o nim.

Rice – niewątpliwie bardzo popularny produkt. Łatwo jest kupić: jest oferowany w żadnym sklepie, co najmniej jeden gatunek. Potrafi gotować różne potrawy – zarówno słodkie i podstawowe. Jest często stosowany w żywności dla niemowląt i różnych diet – kalorie ryż jest w pełni zdolny.


Ryż zawiera wiele witamin i składników odżywczych – tiamina, na przykład, lub B2 i B6, aminokwasy, potas, fosfor … Razem, są nieocenioną pomocą dla naszego organizmu na kilka sposobów – silniejsze paznokcie, jelita lepiej roboczego, organizm jest oczyszczony, w tym soli, a nawet spowalnia proces, który prowadzi do starzenia się skóry.

Wszystko to odnosi się do wszystkich rodzajów ryżu – i na parze, a brązowy i czarny. I, oczywiście, do zwykłego białego ryżu, tak dobrze znanego każdemu z nas. Tylko w niektórych odmian przydatna dłużej – niż ryż ciemniejsze, więc jest to przydatne. Jest tak, ponieważ podczas przetwarzania tych górnych warstw powłoki usunięte. Powłoka jest ciemny, ale nie jest przeważająca większość witamin i pierwiastków oraz.

Kaloryczność ryżu jest stosunkowo niewielka – coś 300Kkal / 100 gramów. W związku z tym, że może być bezpiecznie spożywane dla tych, którzy chcą stracić kilka kilogramów. sytości jest nadwaga – nie marzą o utracie wagi!

Jednakże, należy przyjmować z ostrożnością do diety ryżowej – zwłaszcza, gdy jesteśmy proszeni zjeść trochę ryżu. Po tym wszystkim, nie jest już tak istotne do zatrzymywania płynu sodu ciała. W konsekwencji nadmierne zużycie ryżu może prowadzić do nieoczekiwanych skutków w postaci odwodnienia. I, oczywiście, lepiej jest, aby skonsultować się z dietetykiem, jeśli masz zamiar siedzieć na diecie ryżowej. Dieta powinna być zrównoważona.

Jeśli po prostu uwielbiam ryżu, a nie starają się schudnąć z nią, zastanawiając się, ile kalorii w gotowanego ryżu, mamy otwarte wiele receptur korzystających z tego zboża.

Najprostszy – wykorzystanie ryż jako dodatek. Jest tak wszechstronny, że wymyślić i mięso (i prawie każdy – kurczaka, wołowiny i wieprzowiny, na przykład, są doskonale połączone ze sobą), a ryby i warzywa. Często można zobaczyć gotowego mrożonego mieszankę, która jest wykorzystywana na rys.

Ale kalorii ryż – nie najważniejsza kwestia, jeśli chodzi o ten pyszny zbóż. Częściej niż nie zapytać o ryżu – jak go ugotować?

Główna zasada – ryż powinien być dwa razy mniej niż w wodzie. I, oczywiście, przed gotowaniem nie zapomnij dobrze umyć ryż w zimnej wodzie – najlepiej więcej niż raz. Dla różnych rodzajów ryżu procesu jest nieco inna – biały sypki ryż zaleca się gotować 12 minut, a następnie w lewo „spacer” w tym samym tempie. Parboiled jest gotowane dłużej – około 25 minut. Brązowy – predvaritelno należy moczone przez 15-20 minut w zimnej wodzie z solą, a następnie gotowanie. On warzone najdłuższe – około 40-45 minut.

Ile kalorii ryż gotowany – prawie taka sama jak w suchym ryżu. Tutaj znowu, kolor zboża przewróci – ciemną postać, tym mniej kalorii. Tak więc, w białym ryżu długoziarnistego – 330 kcal, a w środowisku naturalnym – jest około 285. W związku z diety dziennie na czczo lub ciemne odmiany działają najlepiej.

Aby zaoszczędzić jak najwięcej przydatnych właściwościach ryżu podczas gotowania, zaleca się gotować w podwójnej kotła. To bardzo proste: trzeba umyć ryż, wlać go do specjalnego kubka ryżu – to się nazywa, i ustawić timer – w zależności od rodzaju ryżu. Gdy ryż jest ugotowany, konieczne jest sól i wszystko – może być używany. Ta metoda nadaje się do gotowania, a co nie jest konieczne, aby mieszać ryż, nie palą i nie slipnetsya.

Aby nie być rozczarowany produktu, należy zwrócić szczególną uwagę na jego wybór – należy zwrócić uwagę nie tylko kalorii ryżu, ale także w kolorze. Niektórzy producenci napisać na opakowaniu, dla których jest to możliwe, aby korzystać z tego rodzaju – Oczywiście, jest to bardziej wygodne. Po ryż do zupy-grub nie będzie postrzegana jako dodatek do ryb, na przykład – on silnie rozpadnie.

Bon appetit!