510 Shares 9552 views

Płatność za naprawy. Prawo na remonty kapitalne budynków mieszkalnych

Każdy obywatel Federacji Rosyjskiej wie, że jest to opłata za naprawę. Jednak nie wszyscy myślą, jaka jest ta płyta liście. Dla każdego z nas co miesiąc daje pieniądze do urzędu mieszkaniowego? W jaki sposób należy przejść remont budynku mieszkalnego, a to idzie naprawdę? Wszystkie te pytania będą odpowiedzi w artykule.


Koncepcja remontu

Każdy dom wielopoziomowy, prędzej czy później zaczyna się pogarszać. W celu uniknięcia sytuacji awaryjnej, struktura musi być na czas remontu i modernizacji. Oczywiście, ilość pieniędzy potrzeba na remonty nie bierze się znikąd. Więc zwrócić naprawy są wymagane do samych mieszkańców.

Przed podaniem charakterystykę prawnych aspektów prawa regulującego remonty budynków, konieczne jest, aby powiedzieć trochę więcej szczegółów na temat tego, co jest zawarte w przeglądzie. Jakie są procedury i obowiązki obudowa dział tutaj można wyróżnić? Jeżeli mówimy o minimalny zestaw usług i obowiązków obudowy spółki, konieczne jest, aby wyróżnić następujące funkcje:

 • wymiana, naprawa lub montaż różnego rodzaju przez budynek; Podgrzewanie, zaopatrzenie w wodę, gaz i wiele innych systemów;
 • naprawa lub wymiana windy;
 • naprawy lub instalacji dachu domu;
 • prowadzenie prac w piwnicach, wzmocnienia fundamentu;
 • naprawa lub remont elewacji – uszczelnianie złączy, przywracania tynk, zastępczego lub zaktualizować dachówki, rynny naprawy, itp …

Zatem remont budynku mieszkalnego zawiera dość dużą liczbę różnych prac.

Ogólna charakterystyka remontu ustaw

Natychmiast należy zauważyć, że obecnie w Rosji nie istnieje jeden projekt ustawy, w całości poświęcony poważnej naprawy. Wszystkie obowiązki, łączące w naprawie budynków mieszkalnych, są regulowane przez bardzo różnych ustaw i rozporządzeń. Tutaj oraz w poszczególnych pozycji ustaw federalnych i niektórych orzeczeń sądowych oraz niektórych artykułów kodeksu Mieszkaniowej. Jednak największym i najbardziej znanym prawo tu nadal wyróżnia się: Prawo federalne № 271 – zmiany w rosyjskim kodeksie Mieszkaniowej.

Aż do 2012 roku, to było bardzo złe w obudowie. Zamieszanie były zarówno liczne sprzeczności prawnych i brak jasnego systemu przepisów, które regulują naprawę domów. Oczywiście, nie było kodeksu mieszkaniowego. Jednak dopiero w grudniu 2012 roku, liczba Federalna ustawa 271 i nie było sposobu, chcesz z nim.

Jakie zmiany zostały wykonane na początku przedstawienia aktu normatywnego? Najważniejsze, że warto zwrócić uwagę – jest to, że zapłata za remont został oskarżony o obywateli (przed naprawą w pełni zaangażowany w mocy). Dobrze to czy nie – to sprawa dyskusyjna. Ale to jest mało prawdopodobne, aby zaprzeczyć, że system płatności i realizacji robót stało się bardziej wygodne. Ale czy to był bardziej sprawiedliwy i lepiej? Próbuje znaleźć odpowiedź na to pytanie zostanie zaznaczone na.

Wycieczka w przeszłość

Jak wiecie, wszystko jest względne. A zatem powinno być transportowane z powrotem w czasie trochę i spróbuj zapamiętać jak remont systemu zarządzanego wcześniej.

Nawet w czasach sowieckich, domy dachowe stale aktualizowana co 15 lat, fundacja jest naprawiony co 25 lat, a dachy mieszkań oraz usług komunalnych udział każdego roku. W rzeczywistości, do tej pory nic się nie zmieniło w szczególności. Każda firma zarządzanie obudowa ustanawia podobnych ramach czasowych. Jeśli praca nie jest wykonywana, budynek będzie po prostu stan alarmowy, a ostatecznie zniszczony.

W ZSRR, remont budynków mieszkalnych w całości leży w strukturach władzy. Wszystkie budynki są własnością publiczną. Obywatele byli zobowiązani do terminowego uiszczenia sumy pieniędzy, a gmina przeprowadziła wszystkie niezbędne budowlanych oraz remontowych. Jednak z początkiem prywatyzacji, spowodowanego upadkiem władzy radzieckiej, większość budynków przeszła w ręce prywatnych właścicieli. Od tej pory lokatorzy przestali płacić samorządom.

Bałagan trwał aż do początku 2000 roku. Wiele domów są przestarzałe, stają się nienormalne i nienadające się do życia. Dlatego władze zdecydowały się podjąć odważniejsze kroki. Program został opracowany remont. Nieco później, a następnie ustawy o remonty kapitalne budynków mieszkalnych. Lokatorzy zostali zobowiązani do zapłaty 5% kwoty niezbędnej do wykonania prac o przekształceniach własnościowych. Jednak ogólna tendencja nie uzyskała pozytywny kolor: i do dziś wiele domów po prostu pozostać bez służby.

Gminny opłata za naprawę: wielkość 2017

Władze rosyjskie warto byłoby zwrócić uwagę na praktykę Europejskiej, zapewniając obowiązek każdego lokatora do tworzenia tzw utrzymania kapitału. Pewna ilość pieniędzy, który został następnie wysłany do przeprowadzenia prac związanych z przekształceniem obudowy. Zaletą takiego systemu jest oczywista: cała akcja z finansami są w zasięgu wzroku każdego człowieka. Istnieje ścisły raportowania, dzięki czemu można wydać pieniądze wyłącznie do tego celu; nie jeden grosz nie można zostawić kogoś w kieszeni.

Niemniej jednak, Federacja Rosyjska, taki system będzie stosowana z wielkim trudem. Główną przeszkodą tutaj – zwykła bieda ludności. Wielu ludzi po prostu nie mógł zrobić terminowych płatności ze względu na prosty brak finansów. Ale jaki system działa dzisiaj?

Władze powstał trzydzieści lat planu (do czynu, będzie do 2042 roku), zgodnie z którym gmina jest zaangażowany w zbieranie funduszy. Ten sam przypadek naprawy harmonogram dla każdego domu. Na remonty kapitalne ustawy budynków mieszkalnych (Prawo federalne № 271) stwierdza konieczność zapłaty sumy pieniędzy w wysokości co najmniej 15 rubli na mieszkania m 2. Oczywiście, mówimy o sile „niesamowitej skuteczności ustalonego systemu” i „Tysiące jakości odnowiony domów.” Czy roszczenia te dzisiejsze realia? Na to pytanie, każdy człowiek musi sam odpowiedzieć. Jako „materiał pomocniczy” może spowodować kilka streszczeń rachunku.

Podstawowe niuanse oprogramowania

Każdy obywatel powinien mieć świadomość swoich praw mieszkaniowych – konieczne jest, aby otworzyć kod mieszkaniowego i przeczytać niektóre z jej przepisów. Następny zostaną przedstawione główne punkty, co stanowi zapłatę za naprawy. Prawo mówi, następujące punkty:

 • Czasy napraw są bezpośrednio przez gminę. W przypadku naruszenia obywatele mają prawo do złożenia reklamacji. Gmina będzie pobierać prowizję i, jeśli to konieczne, spróbuj naprawić strukturę we właściwym czasie.

 • Ważniejsze renowacje domu nie mogą być opóźnione nawet po mieszkańcy sami przeprowadzić wszystkie niezbędne prace uaktualnić obudowę.
 • Komisja składa się z przedstawicieli obudowy, szacunków remontowych, prowadzonych przez gminy.
 • za opłatą naprawy jest regulowana przez władze lokalne. W tym przypadku podatek może podlegać korekcie, ale tylko wtedy, gdy powiadomienie o wszystkich lokatorów.

Państwa rachunek, a na głównych rodzajów świadczeń, które powinny być wzięte pod uwagę przez władze lokalne. Zostanie to wyjaśnione później.

o świadczeniach

Według ustawy federalnej № 271, pewne grupy obywateli mają prawo do szeregu zwolnień. Na przykład, niektóre osoby, które zostaną omówione poniżej, są w stanie zapłacić za przejazd nie jest w pełni.

O jakie kategorie obywateli w pytaniu? Są zwolnione z opłat za remont mogą być następujące obywateli:

 • rodzin z trojgiem lub więcej dzieci;
 • osób niepełnosprawnych;
 • rodziny z dziećmi z niepełnosprawnością;
 • wojskowych lub rodzin ofiar wojny;
 • tylne pracownicy lub weteranów II wojny światowej;
 • rodzin bez żywiciela;
 • dawców honorowych;
 • Posiadacze innego rodzaju nagród państwowych.

Tutaj jest to niezbędne do przeprowadzenia i niektóre inne kategorie obywateli. Wszystkie z nich są zarejestrowane w ustawie federalnej № 271.

taryfy użytkowych deszyfrowania

Opłata za remonty w domu składa się z wielu różnych aspektach. Warto zwrócić uwagę na rozmiar i obudowy, a także od rodzaju konstrukcji, a obecność pewnych elementów obudowy (takie jak windy, w klatkach schodowych itp. D).

Zawartość władz mieszkaniowych i komunalnych zatem zawierać co najmniej następujące dane:

 • jardów;
 • czyszczenie i naprawa schodów;
 • pracować z wywóz śmieci;
 • wyciąg utrzymanie systemu i naprawy;
 • Praca z kanałów wentylacyjnych i kanalizacyjnych;
 • terminowe usuwanie śmieci z terenu wokół domu i tak dalej. d.

Jeżeli budynki mają jakieś urządzenia, lub znajdują się one w miejscach niewygodnych, opłata za naprawy może być nieco wyższa niż norma. Konieczne jest również, aby mówić o wpływie na specyfikę kamienicy na koszt napraw głównych. Ustawa reguluje następujące:

 • najemcy budynków przedrewolucyjnych (z reguły, są zbudowane – kulturę obiektów) musiał zapłacić około 3 ruble za m 2;
 • ludzi żyjących w „Chruszczowa,” trzeba zapłacić dwa ruble za m 2;
 • mieszkających w prefabrykowanych domów 60-80s musi zapłacić trzeć do 2,2 m 2;
 • mieszkańcy domów ceglanych zapłacić najmniej 2,5 rubli;
 • osób mieszkających w nowoczesnych budynkach, płacąc około 2,7 rubla.

Tak więc, typ konstrukcji obudowy również znacznie wpływa na koszty bieżącej konserwacji.

Konsekwencje niepłacenia taryf

Co dziwne, wiele osób po prostu nie chcą płacić za opłaty za naprawy. Aby to zrobić, to znaleźć wiele różnych powodów: jest to niesprawiedliwy podział finansów, a brak jakiegokolwiek „powrót” na części gminy (bo często mieszkańcy domów po prostu nie widzę żadnych remontów), a biedny naprawy. Ponadto niektóre osoby i nie zastanawiać się, czy prawo do zapłaty za naprawę.

W każdym razie, państwo nie lubi nie-płatników, a zatem dąży każdy możliwy sposób radzenia sobie z nimi poprzez nakładanie sankcji. Jakie konsekwencje może wyprzedzić obywatela, który nie chce płacić za usługi mieszkań i obiektów użyteczności? Najbardziej, że nie jest to proste – grzywny w wysokości refinansowania banków. Oznacza to, że dana osoba jest zobowiązana do pokrycia zaległych płatności, a nawet 15% wymaganej ilości pieniędzy.

Jeśli sprawa w ogóle dojdzie do procesu, następujące środki mogą być podjęte przeciwko obywatelowi:

 • areszt domowy;
 • niezdolność do zaciągania kredytów w niektórych bankach na terenie kraju;
 • przyznanie odsetek;
 • eksmisja z domu (ale to jest środkiem ostatecznym, wymaga wielu milionów dolarów długu do sądu mógłby pozbawić obywateli własności).

Najprostszym przykładem może być następująca: obywatel jest w mieszkaniu 50 m 2 mienia; Obowiązkiem obywatela – 3 tysięcy rubli za opóźnienie 30 dni .. Nagrody gmina karę 45 rubli. W ciągu roku, grzywna może wzrosnąć do 800 rubli. Tak więc, bez względu na poglądy remontu system mógł być obywatel terminowo nadal będą musiały zapłacić wymaganą sumę pieniędzy.

Ekspertyza w sprawie remontu systemu płatności

Kontrowersje wokół architektury systemów płatniczych remont trwa już od dłuższego czasu. Większość ekspertów są nachylone do pewnego zdania?

Rzeczywista sytuacja, zdaniem większości ekspertów, nie można nazwać optymistyczne. Z jednej strony, obecna przebudowa systemu płatniczego jest praktycznie niemożliwe, aby zmienić: plan przyjęty przez trzydzieści, ale dlatego, że przez długi czas są nierozwiązywalne problemy opisane powyżej. Brak przejrzystości w schemacie banalne, zwalczanie złej jakości naprawy, kontroli społecznej – z których wszystkie mogą być w pełni wprowadzone w życie, z wyjątkiem, że podczas europejskiego systemu remontu płatności. Jednak taki system nie może jeszcze być skutecznie stosowane w obecnej rzeczywistości: wciąż wielki poziom ubóstwa.

adresowanie

Co może być rozwiązanie? Najbardziej optymalny wariant – HOA. W dzielnicy wybudował nowy dom. za opłatą naprawy jest taka sama jak wszędzie indziej. Ponieważ obszar ten został niedawno przesiedlonych, lokatorzy nie widzę żadnego sensu, aby dać pieniądze do gminy nie jest jasne, dlaczego. Dlatego mieszkańcy postanowili zorganizować partnerstwo z właścicielami mieszkań. Od teraz, wszystkie płatności są przejrzyste i widoczne dla większości mieszkańców.

Oczywiście, w takich okolicznościach może być wiele problemów. HOA mogą być organizowane tylko wtedy, gdy jest naprawdę kompetentny i aktywne przewodniczący domu. Jeżeli którekolwiek pytanie powstać o obecności budżetu partnerstwa. Wiele tu pojawia się pytanie: czy jest obowiązkowa opłata za remont? Odpowiedź jest tak jednoznacznie. Każdy obywatel należy do związku należy realnie wspierać struktury mieszkaniowej i utrzymanie go w „zdrowej” państwa.