837 Shares 2914 views

Przepis na kandyzowane owoce – pyszne i zdrowe

Kuchnia francuska słynie z wielu oryginalnych potraw. Ponadto kucharze z tego kraju bardzo lubią eksperymentować. Pierwsze kandyzowane owoce pojawiły się w XVII wieku, które pierwotnie służyły jako ozdoba słodkich deserów. Teraz są uważane za bardzo smaczne desery. Przygotuj je od kawałków owoców i skórki, a także z warzyw słodkich.


W tym artykule rozważymy przepis na owoce kandyzowane z wielu różnych składników. I po pierwsze, będziemy mieli domowej roboty kandyzowane owoce z najbardziej pachnących owoców cytrusowych – cytryny. Dla nich należy wybrać odmiany grubowarstwowe. Z cytryny gotować zacięcie lub po prostu napełnić je, pokroić w małe kawałki. Należy usunąć skórkę z jednego kilograma owoców cytrusowych i moczyć przez co najmniej 2-3 dni w zwykłej zimnej wodzie, pamiętając o jej zmianie co najmniej trzy razy dziennie. Jest to konieczne, aby usunąć gorycz z skórki cytryny. Następnie należy gotować zagęszczony placek przez 20-25 minut. Jednocześnie trzeba spawać syrop z 1 kilograma 300 gramów cukru i 3 szklanki wody oraz do wrzącego syropu, aby obniżyć gotowane skorupy, wyjęte z wody. Natychmiast syrop zostaje usunięty z ognia i wycofywany z boku zegara na 5-6. Po upływie tego czasu syrop z skorupami zostaje ponownie wrzucony do ognia i gotowany po wrzeniu przez 5 do 7 minut. Ta procedura z masą cukru odbywa się kilkakrotnie, a pomiędzy nimi narasta do 12. I na samym końcu dodaje się trochę kwasu cytrynowego do masy. Teraz pozostaje rozkładać ugotowane i oblane ciasto na talerzu i pozostawić do wyschnięcia w powietrzu.

Jak zrobić cukierki z owoców mandarynki? Oni przygotowują się znacznie szybciej. Zbieramy skorupy z jednego kilograma mandarynki, napełniamy zimną wodą, gotujemy, opróżniamy wodę i wlewamy ponownie, gotujemy ponownie. Proces ten powtarza się trzykrotnie, po czym mandarynka skorupy ostygają i cięte na dość duże kawałki.

Teraz główny punkt, jak zrobić cukierki z owoców mandarynki. Woda jest brana na tyle, aby pokryć skorupy wyłożone w aluminiowej misce. Wlewa się 2 szklanki cukru i ten syrop gotuje, aż woda odparuje całkowicie . Następnie parzenie jest usuwane z ogrzewania i mieszane do całkowitego ochłodzenia. Sama skorupy zaczną się oddzielać od siebie. Kandyzowane owoce są gotowe.

Podobnie przygotowane i domowej roboty kandyzowane owoce z pomarańczowych skór. Nie są tak gorzkie, więc nie muszą przemoczać przez długi czas. I dostajesz wyjątkowo smaczne kandyzowane owoce, które można po prostu zjeść z przyjemnością.

I recepta kandyzowanych owoców z wiśni pozwala uzyskać nie tylko pyszne, ale także bardzo piękny produkt, który można ozdobić wszelkie ciasta i ciastka. W tym celu wybieramy kilogram soczystych i dojrzałych wiśni i rozłożyć je na litrowe słoiki. Z dwóch szklanek wody i jednej i pół szklanki cukru spawamy syrop i napełnimy je wiśniami w słoikach. W tym stanie czereśnia jest starzona przez 2 dni. Trzeci dzień odsączyć syrop z wiśni przez colander, dodać kolejne 300 g cukru, wrzucić i zalać wiśnią w słoiku. Powtarza się to 5 razy, a zatem cukier w syropie wzrasta o 300 gramów. W 10 dniu wiśnia wylewa się wrzącym syropem i jest usuwana w ciemnym miejscu przez 2 tygodnie. Po tym czasie wiśnia wraz z syropem zostaje odrzucona do durszliny i pozostawiona w tej pozycji, aż ostatnia kropla cieczy opróżni się. Teraz pozostaje rozkładać cukierczany wiśnia na sito, włożyć do piekarnika w temperaturze nie wyższej niż 40 stopni i wysuszyć. Aby owoce wiśni nie trzymały się razem, receptura cukierków wymaga odlewania ich małym cukrem i umieścić w szczelnie zamkniętym pojemniku, aby nie nadmierna wilgoć.

Cukierki są tak zróżnicowane, że bardzo trudno wymieniać w jednym artykule nawet małą frakcję. Ale wiedząc o przybliżonym procesie przygotowania tych słodkich owoców, możesz samodzielnie eksperymentować i przygotowywać kandyzowane owoce w domu.