826 Shares 3552 views

Cztery zasady, które pomogą uniknąć absurdalnych wypadków na drogach

wypadek drogowy dla uczestników ruchu zawsze pojawiają się nagle. Jeśli wiesz dokładnie, gdzie upadniesz, nie leń się, iw tym momencie nastelesh słomy, im więcej, tym lepiej.


Wiele niespodzianek można uniknąć pamiętając cztery niezmienne zasady dla użytkowników dróg. Zasady te nie są odzwierciedlone w treści przepisów ruchu drogowego, ale szkoły jazdy w dzielnicy Primorsky Petersburga jest zawsze o nich wspomina.

Zasada pierwsza

Jeżeli jazda obok ciebie w gęstym ruchu, kierowca powoduje gwałtowny manewr, pozostawiając swój numer bez włączania wskaźnik sygnału i nie zwracając uwagi na to – przed schizofrenikiem.

Działanie: wypuszczać nieco spowolnić. Następnie migać reflektory, to lepiej zrobić krótki sygnał dźwiękowy. Schizofrenika na migających świateł nie reaguje. Ale sygnał wykorzystuje stałe i konieczne i niekonieczne.

druga reguła

Z jednoczesnym lewej obrotu (ciągłą szczelinę lub przecięcia), jeżeli dwa lub więcej cyklu w tym samym kierunku. Maszyny do skrętu w lewo przyjąć skrajnie lewą wiersz, nakładających widoczność. Latanie po prawej stronie pasm nie napędzają samochody powoli. Pędzą szybko wsunąć skrzyżowanie na czerwonych latarni (luk w ogóle żadnego zawiadomienia jeden).

Akcja: Nie jedziemy do pełnych sytuacjach widoczności. Nawet jeśli będzie musiał długo czekać. Ignorować prowokatorów signalyaschih plecy.

trzecia reguła

Jeśli twoje manewry z prawej ciężkich pojazdów. Ten ostatni może nagle zacząć się odbudowywać, bo po prostu nie zauważyli.

Działanie: Spróbuj wyprzedzić ciężkich tylko w lewo. Pamiętaj! Trucker pewność, że po prawej stronie – to jego partia (to zaufanie miał na poziomie genetycznym). Jednocześnie przesuwając kiedy idziesz po prawej stronie wagonu, bardzo uważać na zakrętach i różnych dróg wędkarskich. Rozważmy strefa usuwania trailer.

Zasada czwarta

Poruszanie się w ciemności na sztucznie oświetlonej drodze. Podczas skręcania w słabo oświetlonej alei istnieje realna szansa, aby spotkać pieszych lub zaparkowany samochód (tak długo, jak twoje oczy dostosować się do ciemności).

Działanie: Zmniejszenie prędkości, należy postępować ostrożnie i ze szczególną starannością. Faceci w czerni może pojawić się nagle, w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. W lewo, aby spędzić noc w kuluarach maszynie, zwykle w jesień – okres zimowy, dokładnie oblepione błotem świecić reflektor.

Aby potwierdzić powyższe zasady i skonsolidować wiedzę w pamięci silnika, przejechać przez miasto, zwracając szczególną uwagę na sytuacje, które chcą się uczyć. Skonsultować się z doświadczonych kierowców (nie schizofrenię). Z inspektorem DPS. Dopiero po tej podróży i pozwól ty i twoje zwierzę (CES), będzie on bezpieczny.