156 Shares 3248 views

Szambo bez pompowania dać swoje ręce. Szamba na ścieki

Wielu właścicieli terenów podmiejskich myśleć o pytanie, jak budować szambo bez pompowania dać swoje ręce. Musimy przyznać, że system ten jawi się jako najbardziej tani, ale może on być stosowany w sposób ciągły.


prace przygotowawcze

Początkowo musi wykonać pracę wykopu, który wymaga wykopania dołu, ponieważ konstrukcja będzie pod ziemią. Objętość dołu będzie zależeć od kilku czynników, wśród których znajdują się dzienne spożycie wody dla rodziny, jak również intensywność użytkowania. Jeżeli dom będzie znajdował średnią gospodarstwa domowego, strumień wody będzie w przybliżeniu równa 1,5 m 3, a pojemność instalacji do czyszczenia powinny być równa 3 do 8 m. Można użyć bardziej imponującą ilość, ale jeśli prawo do zorganizowania systemu, to powyższe wystarczą.

Urządzenie septyczny polega pit szkolenie, które odbywa się w formie prostopadłościanu, długość których twarze wynosi 2 m. Warto zauważyć, że przeprowadzenie takich operacji byłoby trudne bez korzystania z technologii, która jest szczególnie prawdziwe w odniesieniu do terytorium, na którym ciężkie gleby. Ale jeśli chcesz zaoszczędzić, można dostać się z łopatą. Wykopać dół może być dzień lub dwa. Pospiesz się nie warto, ponieważ ściany trzeba dać płaską powierzchnię, dlatego trzeba wykonywać pracę starannie. Od jak gładkie ściany pit będzie zależeć zaprawy równość i jednolitą siłę.

Niuanse zakładek zbiornika septycznego

Instalacja szamba powinny być przeprowadzane w zależności od lokalizacji linii zamarzania. Dotyczy to zwłaszcza regionów Rosji Centralnej. Rury na takich obszarach należy położyć poniżej granicy przemarzania, jeśli nie chcesz iść na tyle głęboka, to wskazane jest, aby korzystać z grzejnika. Rzut takie procedury musi być w procesie wytwarzania.

Cechy monolityczną szambo

Szambo bez pompowania dać swoje ręce działających wzdłuż tej samej zasadzie, co jest charakterystyczne dla tradycyjnego systemu, dostępna w dwóch w / w studni. Budowa bez pompowania jedną dziurę, ale po to jest podzielone na pół. W ten sposób, przy czym każda komora działa jako etap oczyszczania. Pomimo faktu, że oczyszczalnia jest ekonomiczny, to spełnia wszystkie normy środowiskowe.

Montaż elementów deskowania

Instalacja obejmuje montaż obudowy zbiornika septycznego. Ale jeśli celem, aby budowę niskiego budżetu, zaleca się, aby użyć typu ślizgowego załączając elementy. Pozwoli to wyeliminować marnotrawstwo wielu formach. W tym przypadku główny jest produkowany wyłącznie dla paneli w systemie, a następnie przeniósł się do obszaru spoczynkowego. Jednak będzie musiał czekać aż beton stwardnieje w pierwszej części systemu. Cegła dogodne tym, że za pomocą tej technologii, jest możliwe w prosty sposób uszczelnić wylany beton.

Rola materiału do osłaniania elementów może działać zorientowane wiórowych lub płyt wiórowych. Materiał dozhzhen reproofing posiadać cechy, a cena nie martw się – to nie jest wysoka.

W dodatku do powyższego, należy związek:

  • Rura z tworzywa sztucznego;
  • drewniane belki, które muszą zapewnić wkładek usztywniających;
  • prętów zbrojeniowych.

Instalacja szamb w kraju zakłada zawory obecności, ale jeśli nie można znaleźć, może ono być zastąpione przez elementy stalowych długich, które mają okrągły przekrój poprzeczny. Może to być, na przykład rury o średnicy 0,5 cala. Zamiast wzmocnienia tradycyjnych barów w ogóle można używać żadnych kątów lub stalowych prętów, główny wymóg, który jest przedstawiony na nich – to wytrzymałość na zginanie. Jeśli jest to konieczne, aby uzyskać uszczelnione szambo, dno na tym etapie jest wylany beton i wyjechał na kilka dni.

Technologia betonowaniu dna

W przestrzeni wewnętrznej w dół powinien być zainstalowany system deskowania, którego elementy mają być połączone ze sobą przez zaklinowanie technologie wykorzystywane do tego, do drewnianej belki. Na tym samym etapie zostaną wyposażone w otwory do odprowadzania wody. muszą być one usuwane od siebie o 30 cm średnicy i nadawania odpowiadających im wykrojów rur, które są przeznaczone do tego celu. Przewody prowadzące z domu do vdet po szalunku.

Budowa szamba

Wyposażanie szambo bez pompowania dać swoje ręce, następnym krokiem jest rozpoczęcie konkretnych prac. Do tego roztworu został być zamknięte, które w kompozycji powinna być cement portlandzki w ilości 400 kg; Brand ciekły plastyfikator P-3 w objętości 5 litrów, 600 kg piasku i 200 litrów wody. Przed rozpoczęciem pakowania rozwiązanie, wewnątrz szalunku należy zainstalować zbrojenia. Zapewni to wytrzymałość i trwałość.

Robi bez pompowania szamba dać swoje ręce, oryginalny beton jest wlewany do pierwszej strony wykopu, która jest zamontowana deskowanie. Kiedy można zostawić wszystko aż do momentu krzepnięcia, który zajmie około 2 dni. Ale nawet wtedy mrożony rozwiązanie powinno być sprawdzone pod kątem wytrzymałości, dopiero można przystąpić do demontażu elementów szalunkowych. Następnym krokiem będzie pracować, aby wypełnić drugą część wykopu.

Septycznego proces separacji

Po zakończeniu pełnego funkcjonowania układu ciała struktura może przenieść się do jej podziału na odrębne części, z których każda będzie równa pod względem drugiego. Zapewni to, że następnego zasady szamba. Pierwszy etap czyszczenia jest gromadzenie odpadów stałych zawartych w ściekach, jak również osadu. A druga zatężenia ciekłych odpadów, które trzeba przezwyciężyć filtra, a następnie w głąb gleby.

Szamba letniskowe, których cena będzie ograniczona tylko przez koszt cementu i piasku, mogą być wykonane z materiałów złomu. Na początku budowy ma za zadanie, aby uzyskać najbardziej opłacalnych pod względem kosztów budowy, a na etapie budowy muru oddzielającego należy kierować się tą samą zasadą. Wskazuje to na potrzebę stworzenia partycji materiałów budowlanych na miejscu. Mogą to być kamienie, brickbats i betonowe bloki. Jako podstawowe warunki sprzyjają wysokość otworu przylegania, dzięki którym będzie wytwarzana przelewowy. Zgodnie z zasadami, powinien być ustawiony na 0,5 m poniżej w odniesieniu do danych wejściowych.

Przed dokonaniem szambo, trzeba przygotować rura-Tee, która jest obecnie szeroko stosowane w regeneracji instalacji kanalizacyjnej. W skardze woda będzie pochodzić z dołu, która pomoże zapewnić, że najbardziej ciężkie cząstki nie pokonania siły grawitacji i nie opuszczają pierwszą komorę oczyszczalni, co znacznie zwiększa efektywność jego pracy.

aby wyłączyć prace systemowe

Aby rozwiązanie było wypełnione znaleźć niezawodność i wytrzymałość, i był zdolny do ulegania obciążenie Szambo pokrywają się, konieczne jest, aby poczekać pewien czas jest ograniczony do około 14 dni. W tym czasie beton jest znacznie podnieść wytrzymałość. Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że w tym czasie na ścianach są utworzone w małych pęknięć, jeżeli takie zjawisko będzie występować błędy, aby pozbyć się stosując tradycyjne rozwiązania, które są niezbędne do wytworzenia trzeciego obliczanie zawartości cementu do całkowitej masy mieszaniny. Teraz można rozpocząć nakładanie szamba, to montowane kanały, które będą opierać się pokrywają, są one zasłonięte tarczę wykonaną z desek. Jest to konieczne, aby zapewnić, że niskie występami bocznymi, które działają jako bariery klapy otworów znajdujących się powyżej ścianki działowej. Ponadto, możliwe jest zastosowanie płaskiego łupków. Na to możemy założyć, że szamba dla domu i ogrodu gotowy. Jest to dość wygodne w użyciu, a to kosztuje bardzo niewiele.

Przygotowanie przed zainstalowaniem szambo „Tapas”

Przed przystąpieniem do budowy szamba „Tapas”, należy wybrać miejsce dla niego, musi zostać usunięty z domu przez 5 m lub więcej. Zasady te są regulowane przez SES. Po wgłębienia mogą być przygotowane, którego wymiary będą zależały od septycznego modelu. Jeśli wybierzesz model „Tapas 5”, to będzie konieczne, aby przygotować otwór, biorąc pod uwagę wielkość równa 1000h1200h1400 mm. Oznacza to, że rów dla niego powinna mieć wielkość odpowiada 1800h1800h2400 mm. W następnym etapie, zgodnie z powyższą zasadą należy przygotować i zainstalować deskowania.

Szambo „Tapas” zakłada istnienie poduszce piasku na dnie studni, której grubość musi być równa 15 cm. Po zakończeniu instalacji szambo jest nad ziemią 15 cm. Jest to konieczne, aby uczynić go bardziej wygodny w obsłudze system w sezonie roztopowych. Ponadto eliminuje możliwość uszkodzenia konstrukcji.

stacja zakładek

Ważne jest dla prawidłowego funkcjonowania systemu, aby dokonać właściwego wyboru modelu stacji. Na przykład, jeżeli powierzchnia użytków się blisko wody podziemnej, eksperci zalecają, aby wybrać projekt oznaczony PR. W takich systemach jest zmuszony ścieków, który jest produkowany z wbudowaną pompą. Opisane szamb ścieków dla klas 5 i 8 są układane bez użycia specjalnego sprzętu. Mniej imponujące koszty pracy pozwoli uporać się z pracą z otworów znajdujących się na krawędzi projektu, poprzez ich trzeba przewlec linę i obniżony do systemu pit.

Budowa stacji

Przy wyposażaniu stacja musi zastosować rurę IPA Ø110 mm. Będą one pocięte na szambo 70 cm od górnego poziomu gruntu. Jeśli praca ma używać długich modelu, a następnie liczba ta będzie nieco inna. – 120-140 cm Ponadto, ważne jest, aby zachować jeszcze i nachylenie rur, co wpływa na ich średnicę. Tak więc, jeśli materiał Ø100 mm Nachylenie powinno być równe 1-2 cm do 1 m; natomiast rury fi 50 mm Poziom polaryzacji jest 3 cm.

Charakterystyka procesu łączenia

Opisane szamba na ścieki po instalacji musi być podłączony. Konieczne jest, aby przestrzegać tej zasady. Przez umieszczenie rury wlotowej ku powierzchni podłoża na 70 cm od podstawy w kroku 10 wyjście z rury powinny być umieszczone 50 cm od powierzchni.

gospodarstwa uszczelnienia

W zewnętrznej części obudowy systemu będzie otwór na rurę. Co jest wygodne, aby zastosować regulowany korony Ø103-100 mm. Zbiór stacji znajduje się przewód z polipropylenu, który umożliwia lutowanie rury z krawędzią otworu. Jaka jest zalecana budowa suszarka do włosów, która posiada odpowiednią dyszę. Gdy rura zostanie solidnie przymocowane, możliwe jest wzmocnienie rury. Szambo „Topas” musi być wyrównane poziomo poziomie.

Ze względu na fakt, że system jest zasilany energią elektryczną, instalacja musi towarzyszyć żywności. Co jest wspólne korzystanie z kabla PVA. Zaleca się, aby wziąć taki, który ma przekrój 3×1,5 mm. musi on być najpierw umieszczony w rurze falistej, który jest używany do wykopu, po której wytwarzanie opisano kabel może być umieszczony w rurę spustową.

septyczny plastikowy przewód podłączony należytej podsumowujący przez wejście może być wykonane dopiero po sparowaniu do zacisków. Dom musi być podłączone do skrzynki rozdzielczej przy użyciu oddzielnej maszynie 6-16 A. W ostatnim etapie wykonuje regulację ciśnienia podczas pylenia. Jest to konieczne w celu skompensowania ciśnienia na organizm. Należy pamiętać, że etap opylania i napełniania wody nie mogą być rozdzielone. Tak więc, system powinien być napełniony do 1/3, a także sen. Proces ten należy powtarzać aż stacja nie będzie pod ziemią.

Szamba na przesłuchanie, ceny, która może być równa 85 tysięcy rubli, można zainstalować samodzielnie, oszczędzając.