185 Shares 4171 views

Przykłady tradycji rodzinnych w naszym domu

Przed podaniem przykładów tradycji rodzinnych, niech nadal starają się zdefiniować samo pojęcie. Co tak naprawdę są te małe kulturowe praktyki, przepisy i prawa we współczesnym świecie?


Rozdział 1. Przykłady tradycji rodzinnych. Dajemy ogólną definicję pojęcia

To pytanie znaleźć wyraźna i poprawna odpowiedź nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Dlaczego? Chodzi o to, że jak się okazało, wiele zrozumieć tę frazę w różny sposób.

Odnosząc się do słownika. Większość z nich twierdzi, że tradycja połączeń odebranych w zachowaniach rodziny, norm, postaw i zwyczajów, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Mogą się one różnić w zależności od miejsca zamieszkania, zasad i postaw. Niektóre z nich chętnie akceptują i są chętni do nauki, podczas gdy inni z kolei spowodować oszołomienie, a nawet strach.

Rozdział 2. Przykłady tradycji rodzinnych. krajów słowiańskich

Spróbuj zamknąć oczy i psychicznie analizować słowo „tradycja rodzinna”. Jakie skojarzenia w pamięci? W większości przypadków jest to zwykle sytuacji i chwile z dzieciństwa, związane z rodzicami i dziećmi, dziadkami, coś ciepłego i drogiego. Spotkanie przy stole bankietowym, wspólne wyjazdy do morza w okresie letnim lub w lesie na herbatę weekendu pitnej w bliskim kręgu krewnych, ulubione potrawy, zapachów i wrażeń.

Według psychologów, nie ma rodziny bez tradycji. Niedawno poprosiłem o nich na swojego przyjaciela. Odpowiedź brzmiała: „Tak, co się tam zwyczaje? Zarówno moje dzieciństwo naprawdę nie było – ogrody, ząbkowania ". Ale teraz idą całą rodzinę w sadzenie, pielenie lub zbieranie ziemniaków i przetwórstwa owoców i warzyw jest zaangażowana w cały żeński połowę. Tak więc tradycja wychowania rodzinnego w twarz.

W krajach słowiańskich postanowili uczcić święta i hałaśliwe zabawy. Święto organizowane na cześć urodzin, rocznic i osiągnięć własnych gospodarstw domowych, na przykład, pierwszym krokiem, kochanie, pomyślnie zakończony przez szkoły, wstęp na studia lub promocji.

Przed pójściem do łóżka matki postanowił życzyć dobrej nocy i trochę starszych dzieci opowiadają lub śpiewają kołysanki.

Rozdział 3. Przykłady tradycji rodzinnych. Ciekawostki

Oczywiście, każdy z nas, jeśli myślisz o tym, pamiętam wiele takich przykładów, które nie były wcześniej traktowane jako pewnego rodzaju pokrewieństwa zwyczajów. Tematem „tradycji rodzinnych” jest bardzo obszerna, a to można mówić bez końca. Jednak zróbmy skupić się na coś dziwnego lub niezwykłego w zrozumieniu prostego rosyjskiego człowieka.

Przytoczyć tylko niektóre z najciekawszych, moim zdaniem, przykłady:

  1. Jeśli podczas pobytu w Danii, można zauważyć, pisał w oknach flagi, wiesz, że ktoś wewnątrz obchodzi swoje urodziny.
  2. Jeden z indyjskich ludzi może pochwalić się tradycją nazwie „Married przez trzy dni.” Zgodnie z tym zwyczajem, dziewczyna wchodzi w małżeństwie krótkoterminowego jest tylko przez kilka dni. Po tym okresie mąż opuszcza swój dom na zawsze, i nadal żyć szczęśliwie, na etapie ustalania wymaganej liczby miłośników i aktywnie przyjmowania prezentów i uprzejmości z innymi mężczyznami.
  3. W Korei, głośny SLURP przy stole, ale tylko wtedy, gdy jedzenie naprawdę podoba.
  4. W Irlandii, Nowy Rok nigdy nie zamknął drzwi żadne domy lub mieszkania. Każdy może łatwo patrzeć, i nie będzie to jako matka, i nakryć do stołu, będą traktowane na uroczystej kolacji.
  5. Przedstawiciele plemienia Bahutu wierzyć, że tylko przynosi nowożeńcy walczyć na poważnie. Po ślubie, o każdej nocy poślubnej i może być mowy: żona idzie do domu męża i przeszywający mu wszystko, co przychodzi do rąk. Jest to sprawa tak długo, jak pięć dni.