187 Shares 6985 views

Styropian: cechy, zalety, wady

Około sześćdziesięciu laty, nowy materiał budowlany zwany polistyren. Oferuje on znacznie przewyższał wielu znanych przez czas izolacji. popularność PPP rosła w postępie geometrycznym. Dziś otwarte i tworzyć nowe doskonałe do materiałów izolacyjnych, ale PPP, lepiej znany nam jako pianę (chociaż i pianki polistyrenowej produkowane są na różne sposoby), nadal jest jednym z najlepszych. Co jest tak przyciąga budowniczych polistyrenu?


Istotne cechy i zalety

Najlepszym sposobem na oszczędność energii – izolacja cieplna domów. Aby nie „utopić ulicę” powinien być dobry ciepły dom. Najprostszym sposobem na to jest z niedrogich, ale bardzo niezawodne PPP. granulatu tworzyw sztucznych, wypełnione gazem, bardzo słabymi przewodnikami ciepła. Pomaga to utrzymać go w domu we wszystkich ekstremów pogodowych. Izolacja termiczna spienionego polistyrenu może zapobiec obudowę z nadmiarem wilgoci. PPP nie boi się wilgoci: nawet w ciągu kilku dni pod wodą, to prawie nie zmoknąć. styropian, których cechy mogą być porównywane z drewna naturalnego, może „oddychać”. przepuszczalność pary wodnej jest w przybliżeniu taka sama, jak w przypadku płyt lub cegieł, więc specjaliści powinni izolować domy tych materiałów jest pianką. PPP nie gnije i nie daje grzyba, to doskonale tłumi dźwięk, dzięki czemu może być stosowany nie tylko jako grzejnik, ale również jako izolator dźwięku. Co jeszcze ciekawe styropian? Charakterystyka jego punktu widzenia chemii jest bardzo specyficzna. Nie boi kolorów, sole kwasów (oprócz azotowy i kwas octowy), a więc PPP stosowane do budowy praktycznie wszędzie. Niski koszt materiału jest połączony z wiecznie (PPP nie starzeje się, nie odkształca się pod żadnym wypadku). Gdy dom jest izolowany za pomocą PPP, można zapomnieć o tym: grzejnik nie będzie musiał zmieniać. PPP jest w różnych formach, ale jest szczególnie popularne płytki od styropianu. To może mieć różne wymiary (np 60×120, 50×100), więc budowniczowie mogą wybrać format, który jest wygodny w obsłudze. Oczywiście, PPP, a także wszystko inne, ma szereg wad. Jednak są one tak małe, że wśród wielu grzejników najpopularniejszy nadal pozostaje polistyren.

Zalety i wady

  • Obawy PPP benzenu, dichloroetan i innych rozpuszczalników.
  • Materiał porowaty czasami robi do nory gryzoni lub tunele: są one również bardzo lubi ciepło. Odstraszyć zwierzęta mogą być za pomocą środków chemicznych przeznaczonych dla nich.
  • piana sama łatwopalny. W celu zmniejszenia jego palność, producenci są dziś dodany do surowca ogniowe – substancje, które zapobiegają spalanie. Uzyskane z PPP używając ich list jest oznaczony.
  • kompresja PPP jest dobrze tolerowany, ale dość kruche. Nowoczesna technologia przyczyniła się do rozwiązania tego problemu. Polistyren ekstrudowany jest znacznie silniejszy niż zwykle, choć nieco gorzej niż przełęcze parowych. Ale brak dobrze funkcjonującego systemu wentylacyjnego zanika.

Czy chcesz tanie, ale wysokiej jakości i ogrzać dom przez długi czas? Wybierz polistyrenu. Nie może się nie udać.