862 Shares 1543 views

Chcesz wiedzieć, jak sadzić cytryny w domu?

Wielu amatorów doniczkowe kiedykolwiek próbował uprawiać z kamienia jakiś cud drzewa. Dobrze nadaje się do tego kości suszonych dat lub dowolnej cytrusowych – cytryny, pomarańczy, grejpfruta. W normalnych warunkach, cytryny domowe wyhodowanych z nasion, zaczynają przynosić owoce, osiągając wiek lat 8 do 15. Można to zrobić w przeszłości – z pomocą szczepień z drzewa owocowania. Pozostaje tylko zrozumieć, dobrze jest jak sadzić cytrynę w domu, a następnie zastosować tę wiedzę w praktyce. Istnieją dwa rodzaje szczepionek Szczepienie uchwyt (pęknięcie lub nacięcia boczne) i pąków, tj przez nerki. Ta ostatnia metoda jest najbardziej proste, ale w obu przypadkach procedura szczepienie przeprowadza się tak szybko i dokładnie.


Warto zauważyć, że zaszczepić w cytryny może być żadnych owoców cytrusowych, nawet pomarańcze i mandarynki i vice versa. Drzewo, na którym masz zamiar się zaszczepić w nerkach lub cięcia nie mogą być starsze niż 2-3 lat. Przed zaszczepić cytrynę, upewnij się, że średnica łodygi dołów drzew rodzimych, nie grubszych niż jeden i pół centymetra.

Materiał do szczepienia, czyli cięcia, trzeba wybrać z drzew zdrowych. Pędy jednoroczne, które w większości zostały już utworzone, ale nie znalazłem powłokę drewna, a oni muszą zdjąć górną część korony, która jest najbardziej oświetlona. Następnie z cięcia będą musieli wyciąć liści, ale pozostawić łodygi, ponieważ nerki są w swoich zatok. Jeśli jest to niemożliwe, aby natychmiast przeprowadzić szczepienia sadzonki można przechowywać w lodówce przez 2-3 tygodni, lub w piwnicy 2-3 dni, po zapakowaniu ich w wilgotną ściereczką, a następnie do worka lub folii. Idealny czas na szczepienia – wczesną wiosną miesięcy, szczególnie w marcu.

Jak sadzić cytrynę w domu przez pączkowanie

Dla początkujących okulirovochny używany nóż z zaokrąglonym ostrzem, zaostrzony z obu stron. Na oddział w miejscu, w którym chcesz dołączyć nerkę na poziomie 5-10 cm od podstawy niezbędne do dokonania pionowe nacięcia 2-3 cm długości, a na wierzchu. – Poprzeczna długości około 1 cm, w wyniku czego powinien dostać w kształcie litery T wyciąć. Powstałe przekroju rogi zginać się w kościach, która znajduje się na odwrotnej stronie okulirovochnogo noża. Ręce dotknąć wycięcie nie może.

Następnie odciąć łodygi z zarodku, który został wybrany do szczepienia. Około 1 cm powyżej i poniżej nerki jest poprzeczne wycięcie w korze i kory z części drewnianych i dokładnie usunąć z trzpienia nerki. Jest również niepożądany dotknąć ręce nerki.

Następnie nerki wprowadzony do nacięcia w nadającego się do szczepienia drzew na korze skróty gładkie plecy i miejsce pod nerkach i to mocno primatyvaetsya taśmy, taśmy klejącej lub kleju. W każdym razie lepiej być zaszczepione dwa lub trzy kubki.

Nerki przetrwa około trzech tygodni, że ogonek liścia o nerki się żółta i spadł, to znaczy, że szczepienie skuteczne. Następnie usunąć bandaża usunąć część gałęzi, na wysokości około 10 cm powyżej zarodku i pędów u dołu cytrynowy. Po przeszczep nerki w niedalekiej przyszłości kwitnienie zaczyna się i po nim – owocowanie.

Jak sadzić cytrynę na rękojeści głównej

Jeśli uchwyt do nadania cytrynę, trzeba użyć specjalnego noża szczepień. Na sadzonki do szczepienia w tym przypadku musi być co najmniej 2-3 kory nerek – zielony, a nie sztywne. Dzielenie prizhivlyayut trawione w centrum oddziału lub w części bocznej. Szczepienie rozszczepiania przeprowadza się po, na wysokości około 10 cm od ziemi w pobliżu drzew wycina wszystko korony. Aw nabytej pniu robi pionową szczelinę, i która jest włożona do łodygi. W tym przypadku, krawędź tnąca wycina klina, którego długość wynosi 3-4 cm, to znaczy skośne cięcie musi przekraczać długości średnicy cięcia 3-3,5 razy. Długość cięcia na ogół 10 cm.

Aby zaszczepić uchwyt z cytryny, w części bocznej gałęzi, zrobić nacięcia w korze, ale głębiej niż kiedy szczepione nerek – lekko nacięte drewno. Następnie oddział należy wyciąć bez konopi, uchwyt jest dwa ukośne cięcia tak, że wynik jest trójkąt równoramienny. Po przecięciu do umieszczenia w nacięciu tak, że miazgi warstwy kory i gałęzi i cięcie tak samo.

W każdym z dwóch ostatnich sposobów wprowadzających szczepienia muszą być ciasno zwinąć, a boisko rączką nacięcie w ogrodzie. Przez szczepienie sadzonek cytryny owocowanie rozpoczyna się w ciągu 2-3 lat.

Więc nauczyłem się posadzić cytryny w domu. A jeśli zrobisz to poprawnie, szybko i dokładnie, potomek zakorzenić, a Twój dom będzie wypełniona zaskakująco subtelnym aromatem cytrusów białych kwiatów. Pod warunkiem, że właściwy opieką tych kwiatów po zapyleniu, w jajniku zamieni się, a po chwili drzewo będą ozdobą prawdziwych cytryn.