886 Shares 3774 views

język tamilski. Dravidian rodziny języków

Tamilski jest grupą język Dravidian. Jest on szeroko rozpowszechniony w południowych Indiach, jest jednym z urzędowych w tym kraju. Unikalne starożytności tego języka i jego bezpośredni związek z bogatą kulturą Indii, jego rozległej dystrybucji zachęcać do studiowania Tamil rosnącą liczbę ludzi.

Mówiąc w języku tamilskim

Większość Hindusów mówiących tamilski, żyjących w Tamil Nadu – około 92% populacji dziennym tej części kraju wierzy rodzimą tamilskim. Liczby naukowców twierdzą, że oprócz Indii, można go usłyszeć w Sri Lance, Malezji, Singapurze, mówi się w Mauretanii i Afryce Północnej. Wielu mieszkańców południowych stanach indyjskich wyemigrowało i teraz żyją w zwartych grupach w Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Liczba głośników Tamil ma ponad sześćdziesiąt milionów ludzi.

sędziwy starożytności

Słowo „tamilski” w języku rosyjskim doszła do nas z transkrypcji angielskiej. W miejscowym języku ostatni dźwięk tego słowa jest przenoszony za pomocą „L” lub „ZH”. Oryginalna nazwa jest napisana w sposób następujący:

Dravidian rodzina język ma wiele pokrewnych dialektów. Najczęstsze z nich – telugu, kennarsky, Oraon, Malta i inni. W tej grupie znajduje się również Tamil. Ma swój własny, zupełnie starożytną literaturę. Najstarsze wpisy znaleziono na skostniały liści palmowych, ich wiek sięga do 200 pne. e. Inne napisy w języku tamilskim zostały odkryte w 2005 roku. Są to jedne z najstarszych pisanych ludzkości i należą do 10 wieku pne. Zapisy te wykazały, że język tamilski pochodzi z sanskrytu – jest całkowicie niezależny przysłówek która włączyła wiele słów z sanskrytu, sinhalskogo i innych języków lokalnych. Liczne próby usunięcia wprowadzony pożyczek i powrót TAMIL nietknięty czystości. Bitwa rozpoczęła językowej puryści Maraymalay Adigal i Parithimaarom Kalaygnar, stał się znany pod nazwą „thanith iyakkam Thamizh”. Tłumaczone na język rosyjski, to znaczy ruch czystej tamilskim. Dlatego obecnie w wystąpieniach publicznych i oficjalnej pożyczonym od słów sanskryckich prawie nigdy nie znaleźć w tekstach.

"Thirukkural"

Jednym z najbardziej znanych dzieł literackich napisanych w językach Indii, zwany „Thirukkural”. Autor stworzenia, Thiruvalluval prawdopodobne, był współczesny Chrystusa. Najbardziej znany z pierwszej części poematu – „Na Virtue”. Ta praca jest podstawą Tamil literatury klasycznej. Jest często cytowany myślicieli 19-20 wieku, Lew Tołstoj uważany za „Thirukkural” i jeden z największych książek ludzkości. To starożytne dzieło chwalili noblisty A. Schweitzer, który wiedział, tamilski, misjonarz i tłumacza Jana. Papieża, spopularyzował „Thirukkural”, a wielki ojciec Indiach Mahatma Gandhi.

dialekty

Brytyjscy naukowcy, którzy opublikowali swoje sprawozdanie w pewnym edycja Ethnologue, zwany ponad dwadzieścia istniejących dialektów dzisiaj tamilskim. Geograficznie, były podzielone na sześć głównych obszarów dystrybucyjnych: północnej, wschodniej, południowej, zachodniej, centralnej i przysłówek Sri Lance. Na wyspie w języku tamilskim jest zachowana w jego konserwatywnej formie, podczas gdy dialekty lądowe przeszły ciężką próbę, wytrzymać atak obcych słów i form leksykalnych innych językach.

O tamilskim – ciekawe

Interesujące jest to, aby wiedzieć, jak język tamilski. Litery z jego dwóch trzecich wygląda standard – w nowoczesnej literatury Tamil posiada 18 spółgłosek i 12 głównych bohaterów. Ale trzecia część – największa, składa się z określonej kombinacji liter uyirmeyyelutty. Ich liczba 216! Te „Sylaby” i tworzą podstawę języku tamilskim.

W matematyce Tamila może zaskoczyć. Nawiasem mówiąc, Tamil – tzw tamilskim. Liczby w tym starożytnym języku mają jedną cechę: nie wiążą się dziesiątki i setki, a każdy numer ma sowę „name”. I nie tylko całe liczby naturalne, ale nawet najtrudniejsze frakcje. Na przykład, słowo, o którym mowa Immi ułamek 1/320 i 1/7 nazywa Anu. Nazwy są nawet te frakcje, które nie są praktycznie stosowane w prawdziwym życiu.

Klasyczny Tamil

Berkeley – jeden z najbardziej znanych amerykańskich uniwersytetach (Kalifornia), co roku odbywają się konferencja poświęcona dawnej i współczesnej Tamila. W murach Berkli Tamilu uważany za klasyczny język, on – starożytny, ma swój własny niezależny tradycja w tamilskim autorem wielu dzieł literackich. Ten język jest tak stara jak monety (klasyczny grecki) i znacznie starszy niż arabski. Przez wiele wieków, Tamila próbował uniknąć słownych zapożyczeń i dystrybucji w rodzimym języku wyrazów obcych. Szczególnie opór wpływy sanskrytu. Dlatego też zachowało swojej struktury leksykalno od kilku tysięcy lat. W 2004 roku został uznany za Tamila pierwszego języka tradycyjnej Indiach.

Walka o język ojczysty

Tamilów są bardzo wrażliwe na ich języku. W swoim rodzinnym stanie uwierzyć, że jeśli język narodowy Indii – Hindi – będą rozprowadzane do swoich ziem, przewoźnicy Tamila szybko zapomni języka ojczystego. W przykładzie z rzeczników językowych prowadzić Hyderabad, Bombaj, Kalkuta, gdzie miejscowy język jest prawie z użycia, a ludność głównie mówić hindi lub angielskim.

Ch Annaduray, były minister szef Tamil Nadu, twierdził, że decyzja o zatwierdzenie hindi język narodowy myliłem. „Dlaczego zwierzę obywatel Indii jest uważana za tygrysa, a nie szczur? Wszakże większość szczurów?” – zapytał. Annaduray stwierdzenie to podkreślić, że istnieją problemy, które nie mogą być rozwiązane przez zwykłą większością głosów. Aby wysłuchać byłego ministra i parlamentowi Indii, a poza tym wielkim kraju. Walka o czystość starożytnego dialektu trwa. Chciałbym zachować dla potomności klasyczne nośniki Tamila tego wspaniałego języka.