441 Shares 1594 views

Gdzie jest kościół gruziński w Moskwie?

Kościół św Jerzego – jeden z niepozornych zabytków Moskwy. Jej ominąć wycieczki po stolicy. Nawet bez tych wszystkich rdzennych mieszkańców miasta wiedzą, gdzie Kościół gruziński w Moskwie. Niemniej jednak istnieje. I to nie tylko świątynia, wśród których jest wiele w Moskwie. Jest to prawdziwy mały zakątek Gruzji.


Ponadto Kościół ma bardzo ciekawą historię. Tak, a jego wnętrza, a także pojawienie się jest warto odwiedzić tę świątynię. A jeśli – człowiek wiary, wtedy będzie zainteresowany, aby wiedzieć, że Kościół ma status patriarchalnego klasztoru, który jest podłączony przez chrześcijańskich obligacji z Seraphim Znamensky erem, Katedry Kazańskiej Ikony Matki Bożej w wiosce belki i kaplicy Matki Bożej Iberyjskiego.

Kościół gruziński w Moskwie, adres kierunkach

Ta świątynia jest w centrum stolicy Rosji, w Presnia. Dokładny adres kościoła – Bolshaya Georgian House 13. Jak widać, duch Iberia jest obecne w nazewnictwie. Istnieje jeszcze ulic Małe gruzińskie i gruziński Val. A także ta sama nazwa i obszar pasa. Dlaczego taka obfitość gruzińskich ulicach? Kwestia ta zostanie omówiona poniżej. W międzyczasie, to jest jasne: wiele osób uważa, że jest Gruziński Kościół w Moskwie w Małej Gruzji Street. Ale to nie jest przypadek. Tylko w Little Georgia jest spektakularny widok z rzymskokatolickim kościele Niepokalanego Poczęcia NMP. Został zbudowany w stylu neogotyckim i wydaje zakątek Europy Zachodniej w samym sercu stolicy Rosji, mylące niektórych obywateli.

Wracając do gruzińskiego kościoła St George, Zdobywcy. Dostać się do niej bardzo łatwo. Można wyjść z podziemia do stacji „Barricadnaya”, a stamtąd przejść na piechotę lub podjechać do autobusu numer 66. Jeszcze bardziej prosta wersja drodze do świątyni – od stacji. Stacja metra „Krasnopresnenskaya”. Dziesięć minut iść, ciągle w ruchu wzdłuż ogrodzenia zoo.

fakty historyczne

Teraz nadszedł czas, aby zrozumieć przyczynę takiego wspólnego gruzińskich nazwami ulic w okolicy. Aby to zrobić, musimy zrobić małą dygresję historyczną. W pierwszej ćwierci XVIII wieku, Turcja zaatakowała Gruzję. Król Vakhtang Levanovich Po szóste, w 1725 roku, przybył do Moskwy, aby prosić o wstawiennictwo rosyjskiego cesarza Piotra II. Gruziński monarcha nie przybył sam. Towarzyszył mu nie tylko synów Bakar i George'a, ale także licznej świty. W 1729 roku Peter II przyznano dziedziniec Vakhtanga Levanovich władcy, który został zlokalizowany na rzece Presnya. Następnie na terenie pałacu gruziński król zbudował dom kupca Gorbunov. W tym domu w latach 70-tych XX wieku mieściła się Ambasada Niemiec. Teraz dom jest warsztat Zurab Tsereteli.

Cóż, świta gruzińskich king selilas pobliżu jego suwerenna. Tak, od kilku lat tworzą dość dużą diasporę w Moskwie. To jest tak duża, że cały obszar na Presnia nazwano po prostu – „Gruzini”. Dlatego pomnik Shota Rustaveli zainstalowano tu na placu św. Ale Gruziński Kościół pojawił się w Moskwie, oczywiście, na długo przed pomnikiem poety z XII wieku.

Historia kościoła

Diaspora z Iberia potrzebne miejsce kultu. Pieniądze przeznaczono na budowę świątyni syna Vakhtanga'S, carewicza Georgy. Lokalizacja w miejscowości pod świętym budynku nie została wybrana przypadkowo. Po tym wszystkim, nie wcześniej była cerkiew pw św Jana Ewangelisty. Ale ta świątynia została spalona. A na jego miejsce gruzińska społeczność wzniesiono nowy drewniany kościół. W kwietniu 1750 roku świątynia została konsekrowana arcybiskupa Gruzji, który mieszkał w Rosji, Józefa. Kościół ten stał przez prawie trzydzieści lat. Ale konstrukcje drewniane są zbyt często ofiarami pożaru. Nie oszczędził tego losu i „Świątynia Gruzinów”. Wspólnota postanowiła odbudować go w kamień.

Nowy kościół gruziński w Moskwie powstał jesienią 1788 roku dziewięć lat po pożarze. Wszakże zajęło napisać petycję do Metropolitan rosyjskiej Cerkiewnej Platon (Levshin), aby uzyskać pozwolenie na budowę świątyni. W 1870 roku, dzwonnica została wzniesiona.

Niedawna historia Kościoła

Pod koniec XIX wieku (1895-1899 lat), kościół gruziński w Moskwie został całkowicie przebudowany. Architekt Vladimir Sretensky kościół zwiększenie rozmiarów i dał mu wygląd bizantyjskiej bazyliki. Ta nowa struktura organicznie przylega do starego budynku od strony wschodniej. Wraz z nadejściem władzy radzieckiej do kościoła spadła na trudne czasy. W 1922 roku przeprowadziła bardziej lub mniej wartościowe. Dzwony zostały usunięte i splądrowali bibliotekę.

W 1930 roku świątynia została zamknięta całkowicie. Dzwonnica została zburzona, a budynek kościoła został udostępniony pomosty. Wszystko to zostało zrobione w celu naparzenia sakralny elektromechaniczne College. Tylko w 1933 roku w starej części został zwrócony wiernym. Osiągnięto porozumienie rosyjskie i gruzińskie prawosławne Kościoły dzielą świątynię. W 2015 roku został wyrzucony z uczelni nowej części budynku. Ale wiele z dawnej świetności zostało utracone.

Kościół św Jerzego w Moskwie

Gruziński gmina zainwestowała i nadal inwestować dużo pieniędzy, aby dać zanieczyszczonych budynkowi poprzedniej postaci. Teraz jest kompletna odbudowa starego kościoła. Oficjalnie kościół St George należy do Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Moskiewskiego,. Ale zgodnie z umową, to posiada obsługę i kapłan gruzińskiej Cerkwi Prawosławnej. Również w kościele znajduje się refektarz i prowadzi dzieci w szkółce niedzielnej. Gruzini w Moskwie zaszczycony zwyczaje i chcą, aby ich dzieci nie są zapomniane tradycje swoich przodków. W związku z tym szkoła i nauczanie języka.

powinno ono wejść pod łukami podziwiać wzorzystą pulpit i najbardziej szanowanych ikonę Georgiya Pobedonostsa, znajdujący się w pozłacanej ikona przypadek prawej stronie ołtarza. Niesamowite piękne wnętrze malowanie. Murale rozsławione artystę Lasha Kintsurashvili, specjalnie przyjechał z Gruzji. Oni błyszczą w jasnych kolorach.

świątynia przybytek

Usługi odbywają się w języku cerkiewno-słowiańskim i gruzińskich. Freski przedstawiają również uniwersalne świętych. Dobrze odwiedzić kościół podczas liturgii. Następnie można słuchać gruzińskiej polifonicznego śpiewu chóru kościelnego. W świątyni wiele ikon. Ten obraz Wszechmocnego Pana, Najświętszej Maryi Panny, św Georgiya Pobedonostsa. Kościół gruziński w Moskwie zawiera również cząstki relikwii Matrona Moskwy i Serafima Sarovskogo.