688 Shares 1634 views

Patchwork kołdra z rąk: opis obwodu. Jak uszyć kołdrę z rąk?

Obecnie wiele kobiet spróbować uszyć kołdrę z rękami. Plik do tych prac, istnieje duża różnorodność. Dlatego są one uzyskiwane i niepowtarzalny i nie do siebie podobne! Ale każdy jest wyłącznym wyrazem kreatywności jej producenta.


Najprostsze zasłony przyszyte części tkaniny

Często dziełem produkcji wyrobów z łatami nazywa się „patchwork”. Pikowania dla początkujących i już jest „zaawansowany” w tej sztuce mistrzów – zatrudnienie jest bardzo fascynujące i ekscytujące. To jest po prostu niesamowite, kiedy skrawki tkanin, które emitują wiele, pod ręce pracy Master of Arts rodzi! Dlatego warto uszyć kołdrę z rękami.

patchwork produkcji schemat dla tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w tej dziedzinie, powinny być proste. Zwykle proste szycia równe kwadraty że kroyatsya z materiałów o różnych kolorach. Czasami między rzędami kolorowych kwadratów przeszły zespoły monochromatyczne.

Master Class szycia kołdra kwadratów

  1. Przed uszyć kołdrę własnymi rękami, mistrz musi sporządzić schemat planu produktu. Aby to robić na skalę niezbędnej do opracowania zbiorcze się – a linie prostokątna podzielić go na kwadraty lub prostokąty, oznaczonych numerami lub koloru tkanin, które są wycięte z danej figury geometrycznej.
  2. Kreator następnie przygotowuje wymaganą liczbę klap odpowiedni rozmiar, dobre otglazhivaet nich.
  3. Korzystnym usieciowany pierwszy zespół, następnie drugi. Po usunięciu żelaza musi szycie dwóch pasków razem. Stosując ten algorytm, wykonany cały przedmiot – szczyt kocami.
  4. Wycina się wykładzinę równą wielkości górnej i uszczelki, która znajduje się wewnątrz urządzenia i powinien być mniejszy niż 2 cm, zarówno pod względem szerokości i długości.
  5. Po zmontowaniu kołdra kołdra może być uderzająco, to lampa błyskowa szew maszynę tylko trzy warstwy, za pomocą rysunku. Najczęściej do produkcji kwadratów kołdra głównego oprogramowania sprawia, że szwy łączące kształty geometryczne. Jeżeli okładzina jest gruba, i że „nie weźmie” maszynę igły, można wykonać tę pracę ręcznie. Często kołdra koc może „punkt”, a tabbing mu jasne ozdobne guziczki, kwiaty, łuki.
  6. Kolorze kontrastującym inlay produktów obróbce krawędzi.

Elegancki koc w technice patchworku dla dziecka

Najczęściej tego rodzaju hobby zaangażowanych młodych matek, tworząc dla swoich dzieci wyłączne unikalne wspaniałe drobiazgi. Dla takiego wykończenia dla produktu powinna być wybrana z miejscowego rysunków tkanek.

Jeśli uda Ci się zebrać kwadratów ciekawych kolorach, można zrobić wspaniałą kołdrę ręcznie. Patchwork będzie podobny do powyższego, gdy pierwszy z nich ma zamiar rozebrać, a potem drugi.

Każdy chotnaya passa będzie w ten sposób: kwadratowy wzorkiem działce, monochromatycznym pionowego prostokąta, kwadratu i prostokąta ponownie. Algorytm ten należy powtarzać tak długo, jak długość pasa nie będzie pasował do szerokości przyszłego produktu.

Nieparzysta zespół pośredni. Jest on pobierany z prostokątów jednokolorowych, szyte poziomo i kwadratu o boku równym szerokości prostokąta jakikolwiek spokojny wzór geometryczny.

Po wyprodukowaniu koce warstwą wierzchnią powtórzyć algorytm Szycie wykonane z łatami kwadratowych.

Patchwork kołdra z aplikacja i haft

Ale to nie zawsze mają możliwość wyboru przez tkaninę obrazów fabularnych. Następnie można użyć technik i aplikacji, tworząc wspaniałą kołdrę ręcznie. Wyprodukowanie dzieła takie systemy są takie same, jak w konwencjonalnej produkcji ravnokvadratnymi zlepek kawałków tkaniny. Tylko niektóre strzępy zalecanej szyte aplikacja w postaci zabawnych zwierząt lub domu, kwiat i uśmiechnięte słońce. Jest możliwe, aby umieścić postać pod wszytym poliestru dopełnienia lub polaru. Następnie aplikacja będzie luzem.

Odpowiednie tu i haftu. Ale niektórzy ludzie potrafią używać obu tych technik do przygotowania kwadratów. I dopiero wtedy, po usunięciu gotowego część, mistrz może zacząć produkt szycia.

Narracja malowanie na kocach

Kreator można nie tylko zbierać produkt poszczególnych kwadratów, z których każdy jest sam obraz historia. Często aby wszystkie osłony w postaci jednego obrazu. Na przykład, domu w sobie jest postacią składającą się z kwadratu i prostokąta trójkąta.

Jak przedstawiono symbolicznie być, na przykład, pociąg samochody, pociąg, samochód, jodełka.

Wolumetryczne kwadraty do pikowania

Co ciekawe zastosowanie techniki patchworku orinuno – składany tkaniny podobnej do origami. Pierwszy mistrz dodaje pewną klapę sposób, to zabezpiecza. Gotowe nieporęczne usieciowane kwadraty w konwencjonalny sposób. Następnie zebrać z góry gotowego wyściółki i okładziny są traktowane wkładka krawędzi. Od kołdrą trójwymiarowej wykonany własnymi rękami.

orinuno schemat wydajność może być bardzo różny. Najprostszy to kolor czterech płatkach.

Orinuno dla placów pikowania

Przeprowadzenie produkt w technice patchworku dziś coraz częściej wykorzystują kwadraty trójwymiarowych. Pięknie składany kwadratowy tkaniny, konieczne jest, aby znaleźć punkt środkowy klapki. Aby to zrobić, należy zagiąć kwadrat na pół, po czym otrzymany prostokąt ponownie składany. Po prasowania palców w miejscach zagięcia znaleźć ten punkt (nazywają to symbolicznie O).

1. Materiał spód odłożona. Wszystkie cztery rogi zakrętu klapy w kierunku środka tak, że ich wierzchołki są spełnione w punkcie O.

2. Preforma jest odwrócony. Na szczycie znajduje się plac bez fałd.

3. Dolna krawędź kwadratu podnieść do punktu G. linii zagięcia są równoległe do siebie.

4. „uszu”, która składa się z dwóch prostopadłych boków przez zagięcie ich do środka. Jest on dołączony poprzez szycie nicią.

5. Podobnie uruchomić trzy pozostałe „abalone” -lepestka.

6. „uszy” gut wstrząsających części zewnętrznej.

Zasłona w technice sporządzania kwadratów pasm

Nie zawsze jest to na rękę, kawałki tkaniny, z której możliwe jest wykroić duże kwadraty. Następnie należy najpierw przygotować zespół – którego też można zrobić wielki kołdrę siebie! Szachownica, na podstawie wytwarzania kwadratów pasm, trochę bardziej złożony niż opisany powyżej. Ale wynik może dawać jasne i piękne.

Pomóc uczynić ten wspaniały patchwork systemów z własnych rąk i radą doświadczonych rzemieślników. Nawiasem mówiąc, to, co zrobić w tej technice i doskonale urządzić sypialnię dorosłych, a pokój dzienny, i kuchnię. Do wytwarzania kwadratów powinny być dobrze nawet gładka tkanina z wymaganego materiału w trzech kolorach. W rezultacie, możliwe jest, aby całkiem ciekawą mozaikę koc z rękami.

Schematy, rady i opis kwadratów cięcia i produkcja taśm

1. W celu pracować trzeba wykroić trzy pasma w różnych kolorach. A druga i trzecia musi być równa połowie pierwszej szerokości bez naddatku szwu.

2. Zespół drugi i trzeci są zszywane wzdłuż ich długości. W ten sposób wytwarza się dwa identyczne taśmy rozmiarze.

3. pocięto na paski o tej samej trójkąt o wierzchołkach w górnej i dolnej części.

4. Upewnij się kwadraty z trójkątów, aby koc patchwork z rękami. instrukcja schemat rysunku części patchworku może być wybrany spośród któregokolwiek z tych sugerowanych na rysunku. Można korzystać z różnych opcji w jednym produkcie.

5. kwadraty usieciowanych koc traktowane krawędź wykładziny wkładka złożone raz uszczelki i warstwy górnej wyrobu.

Wytwarzania produktów w technice patchworku, mistrz nie tylko zrealizować swój potencjał twórczy. Taka praca uspokaja system nerwowy, a także pozwala znacznie zaoszczędzić, tworząc właściwą rzecz niemal z odpadów. I, co bardzo ważne, kreator domu bardziej komfortowe, piękniejsze. A jeśli wiąże kreatywność dzieci, edukacja wyniku staranności one zaskoczyć każdego rodzica.