676 Shares 6780 views

Jak przygotować jagnięcinę z ziemniakami w kociołku

Kazan – to idealne naczynie do gotowania. Może być gotowane, dusić lub piec żadnych produktów. Ten niezwykle popularny metalowy garnek nadal cieszy się w krajach Europy Środkowej i Azji Środkowej. Jest on używany do gotowania na otwartym ogniu. W przeciwieństwie do konwencjonalnych garnki czajnik ma sferyczną zaokrąglone dno, które jest całkowicie zanurzone w środku, który umożliwia języki ognia do ogrzania go ze wszystkich stron. W rezultacie, jedzenie jest gotowane znacznie szybciej i grubsze ściany kotła zapobiegają przywieraniu go.


Na Wschodzie, kocioł jest w prawie każdej rodzinie. Najczęściej przygotowuje dania mięsne, bez którego trudno wyobrazić sobie kuchni lokalnej. Doskonałym rozwiązaniem jest uważana za rodzinę obiad jagnięcina z ziemniakami. W kotle na znacznie szybsze i łatwiejsze gotować. Istnieją setki różnych opcji potraw z kombinacji produktów. Na przykład, możemy rozważyć tylko najpopularniejsze z nich.

uzbeckie motywy

Dla każdego uzbeckiej jagnięcina z ziemniakami w kotle – to dość znane jedzenie. Każda dobra gospodyni powinna być w stanie gotować to danie. Dla niego, jak z reguły wymagają następujące produkty: 1 kg świeżego mięsa, 1-1,5 kg ziemniaków, boczku (można wziąć jagnięcinę z owiec lub boczek), olej roślinny i przyprawy (chili, kminek, czarny pieprz, kolendra, bazylia, tymianek i trochę gałki muszkatołowej).

Przygotowanie jagnię z ziemniakami w kotle jest bardzo prosta:

 1. Po pierwsze, na dnie kotła musi być pocięte na cienkich płyt określonymi tłuszczu.
 2. Z góry jest to konieczne, aby całkowicie pokryć ziemniaki. Obrane bulwy lepiej wykorzystać całe lub pokrojone na pół. Duże kawałki mogą zostać przebite nożem, tak, że są one dobrze przygotowane.
 3. Produkty powinny być trochę soli i skropić olejem roślinnym i posypać zmiażdżonych przypraw.
 4. Tej samej mieszaniny ruszt mięsne kawałki i umieścić je na wierzchu ziemniaków.
 5. Kazan pokrywę i umieścić na maksymalnym ogniu. Gdy tłuszcz jest wystarczająco topiony, płomień może być nieco przycichła.
 6. Po 2 godzinach, można uzyskać ziemniaki i ułożyć na talerzu, a mięso jest lepiej trochę smażyć na dużym ogniu.

Przed podaniem posypać danie z pietruszki zalecanej i należy wlać resztki soków i tłuszczu po pieczeniu.

Danie na piknik

Natura zawsze chce się gotować na wolnym powietrzu na coś egzotycznego i bardzo smaczne. Doskonałym rozwiązaniem w takim przypadku będzie jagnięcina z ziemniakami w kociołku. Zestaw produktów z wymaganego minimum: baranina, ziemniaki, cebula, olej roślinny i oczywiście sól.

można wykonać następujące czynności w tej sytuacji:

 1. Pierwszą rzeczą, wszystkie produkty muszą umyć, obrać i pokroić w sposób arbitralny.
 2. Kazan umieścić na ogień, ogrzewania oleju w nim, a następnie smażyć cebulę jest przezroczysta.
 3. Dodać mięso i, stale mieszając, aby upewnić się, że jest ona pokryta z wszystkich stron rumiane skorupę. Pomoże mu pozostać soczyste.
 4. Napełnić wodą, tak że prawie pokryte produkty i doprowadzić ją do wrzenia.
 5. Wyrzucić ziemniaki i gotować, bez zamykania pokrywy czajnik, aż prawie cała ciecz odparowuje. W tym czasie można dodać sól i żadnych przypraw.

To danie jest idealne połączenie ze świeżymi warzywami.

Sztuczek handlu

W każdej pracy są subtelności. Dlatego, aby zrobić to dobrze, trzeba z góry wiedzieć, jak gotować baraninę. W tej kwestii, istnieje wiele ciekawych i ważnych punktów. Po pierwsze, trzeba wiedzieć, jak wybrać odpowiedni mięsa. Idealnie powinno być świeże, ale można użyć mrożonych. W zależności od wieku koloru jagnięciny zakresie od jasno do ciemno czerwony kolorze bordowym. Po naciśnięciu palcem na ciele musi natychmiast powrócić do swojej pierwotnej pozycji. W przeciwnym wypadku, gdy mięso jest uważane za nieświeży i lepiej jest nie brać.

Po drugie, musimy zwrócić uwagę na zapach. Tam jagnięcina, jak wiadomo, jest dość specyficzny. Ale jeśli chcesz, możesz usunąć lub przynajmniej uczynić mniej zauważalne. Dla tego mięsa, można:

 • przemywa się gorącą wodą;
 • wstępnemu moczeniu przez 1 godzinę w mleku;
 • marynować za pomocą octu, adjika, jogurt, sos sojowy i granatu lub soku pomidorowego;
 • używać dużej ilości aromatycznych przypraw.

Wszystko to jest konieczne tylko dla tych, którzy zapach baraniny jest bardzo nieprzyjemne.

Po trzecie, trzeba wiedzieć, jaka część tuszy najlepiej nadaje się do gotowania różnych potraw. Jest bardzo ważne, aby wiedzieć, zanim zdecydujesz się gotować baraninę. Na przykład lepsze dusić szyi lub żebra lub zupy do gotowania wraz z nimi, a obszary te są bardzo tłuste i nieco surowe. Trzonu i trzonu będzie dobrym galaretka. Z boku lub mostka dobrymi pilaw, rolki lub gulasz. Polędwicy i szynki nadają się do niemal każdej potrawy.

W warunkach polowych

Oriental kochanki są dobre do gotowania na zewnątrz. Oni nie muszą kuchenką, piekarnikiem i kuchenką mikrofalową. Wystarczy, że nie było pożaru i wszystkie niezbędne produkty. Wyraźnym potwierdzeniem tego będzie jagnięcina w kociołku na ogniu, który czasami nawet mężczyźni przygotowują, na polowanie lub na ryby. Weźmy, na przykład, słynny Shurpa. Pod uzbeckiej przepisu przygotowania tego bogactwo zupy potrzebie 1 kg chudego jagnięcia – 6 ziemniaki, 5 sztuk cebuli, marchwi, pomidorów i papryki słodkiej, sól 4 liści laurowych, 5 litrów wody, kardamonu 3 nasion, 100 g oleju roślinnego przyprawy.

Do mięsa był bardziej miękki i aromatyczny, konieczne jest na dzień wstępnie smażone w oleju w kotle. Po tym, wszystko jest bardzo proste:

 1. Początkowo, wszystkie dostępne do przygotowania potraw. Aby to zrobić, pomidory, marchew i paprykę można pokroić na duże kawałki ziemniaków, cebuli i umieścić całość, a mięso tylko do dzielenia na porcje.
 2. Pierwszym krokiem w trzech godzin potrzebnych na średnim ogniu gotować smażone mięsa baraniego z wody zatoki.
 3. Po tym, musimy dodać ziemniaki z cebulą i marchewką. Koniec gotowania należy monitorować dostępność tych produktów. To zajmie nie więcej niż 15 minut.
 4. W końcowym etapie w kotle trzeba wrzucić paprykę i pomidory. Po krótkim wrzenia jest to konieczne w celu usunięcia soli i próbki lub w razie potrzeby wprowadzić dostępne przyprawy.

Po ugotowaniu zupy powinien być nieco chłodny. W tym czasie nie będzie miał czasu, aby dobrze wchłonąć wszystkie smaki.

Idealne połączenie

Bardzo smaczne jagnięcina zamienia się w kocioł z ziemniakami i warzywami. Znamiennym przykładem jest armeńskie danie zwane khashlama. Aby go przygotować, trzeba będzie: pół kilograma baraniny – jeden kilogram cebuli, ziemniaków, papryki i pomidorów, a także sól, 4 ząbki czosnku, 1 pęczka bazylii i kolendry, papryki i kieliszek lekkiego piwa.

Technologia to danie jest bardzo proste:

 1. Na początkowym etapie, wszystkie składniki potrzebne do przygotowania. Aby to zrobić, należy je oczyścić i w pewien sposób kotlet: Pieprz – cienkie paski, pomidory – duże kostki i cebula – pierścienie czwarte. Jako składnik mięsny lepiej się żeberka i losowo dzieli je.
 2. Przygotowane do żywności, złożone z warstw kocioł: 1/3 pomidora – pieprz – cebula – mięso – i pół zielonych z czosnku. Po tym, sekwencja musi być powtarzane, tak aby warzywa były zdecydowanie na topie.
 3. Koniec takiego „Design” warstwę ziemniaków.
 4. Wlać piwo, umieścić czajnik na ogniu i czekać, aż się zagotuje.
 5. Po tym, płomień musi być zmniejszona, a pokrywa kotła i pozostawić go na trzy i pół godziny.

Przed dostarczeniem do stołu, naczynie powinno zdecydowanie dobrze wymieszać.