381 Shares 917 views

Przemysł papierniczy jako sektor gospodarki

Jeden z najstarszych i najbardziej rozwiniętych sektorów gospodarki każdego kraju, Rosji, w szczególności, jest przemysł celulozowo-papierniczy. Na terytorium państwa otwarcie pierwszej elektrowni tego typu sięga czasów panowania Piotra I. Firma ta nazywała się „Krasnoselskaya Paper Manufacture”. To właśnie tam był początek rozwoju całego rosyjskiego przemysłu papierniczego jako całości.


Na obecnym etapie, roślina ta jest nazywana: „Pilot Krasnogorodsk celulozowo-papierniczy.” Jeśli w starożytności produkcji i obróbki materiałów przeprowadzonych na urządzeniach zagranicznej, ale teraz, dzięki rozwojowi nauki i wprowadzenie nowych technologii, zakładów i fabryk użyciu maszyn i narzędzi montażu domowych.

Przemysł celulozowo-papierniczy oparta jest na papierze uwalniania różnych cech, wielostronnego pokładzie z dużo właściwości, a także wyrobów z tych materiałów. Płyt pilśniowych (popularnie znany jako płyty wiórowe) i surowce izolacyjne-włókniste są również główne produkty tego sektora gospodarki. Jak każdy produkcji, przemyśle celulozowo-papierniczym w Rosji i na całym świecie ma przemysłu niekorzystne efekty swojej pracy. Tak, są one pasza drożdże, niektóre pierwiastki chemiczne z klasy etylenu i kwasów tłuszczowych, terpentyny, kalafonii, i tak dalej.

Nie jest tajemnicą, że produkty takie jak papier do gazet i czasopism, najwyższej jakości papieru i jego złej jakości opakowań analogowej, różnych rodzajów tapet produkowanych przez obróbkę drewna.

W wielu krajach leśnictwo nasyca swój pierwotny materiałów takich branżach jak przemyśle celulozowo-papierniczym (o 70%), a potem drugą. Kraje te są w pierwszej kolejności w Finlandii. Tak więc w tym stanie, w innych też materialnych wspólny recykling papieru – do recyklingu lub odpadów.

Najnowsze technologie, które są wykorzystywane na obecnym etapie, pozwalają łączyć tektury i papieru z innych materiałów. Wynikiem udanych eksperymentów tego rodzaju jest zwiększenie produkcji wodoodpornych, wytrzymałych i lekkich materiałów opakowaniowych, które są używane w transporcie, magazynowaniu i sprzedaży niektórych rodzajów płynów.

Zazwyczaj, przemysł celulozowo-papierniczy wykorzystuje do własnych celów świerka i niektórych liściastych gatunków drzew. Pulpę uzyskuje się ze względu na obróbkę chemiczną z drewna sosnowego i brzozowego.

Przemysł papierniczy w Rosji i innych krajach używany do bielenia stron papieru chemiczne – chlor. Podczas nakładania elementów tworzą związki agresywne negatywny wpływ na środowisko. Obrońcy planety we współpracy z różnymi firmami chemicznymi opowiadają za wykorzystanie danych do celów tlenu, które w żaden sposób nie wpływa na zanieczyszczenie wody i powietrza. Do tej pory ogromna liczba firm próbuje przenieść go na zapisać ekologię technologii.