347 Shares 1425 views

Jak sprzedać mieszkanie na własną rękę? Podatek za sprzedanego mieszkania. Sprzedaż nieruchomości bez pośredników

Czy możliwości sprzedaży nieruchomości bez pośredników? Aby odpowiedzieć na to pytanie, konieczne jest, aby zrozumieć powody, dla których właściciele zwracają się do niego. Uciekania się do usług agencji, wiele osób błędnie uważa, że bierze pełną odpowiedzialność za mieszkania zakupionego z nim. To powód odwołania się do usług pośrednictwa nie ma sensu. Zgodnie z prawem umowa sprzedaży została zawarta kupującego i sprzedającego oraz Biuro nieruchomości – mediatora. To nie ponoszą żadnej odpowiedzialności i odpowiedzialności. Na pewno jest określona w umowie usług między klientem a agencją. W najlepszym razie, może reprezentować interesy sprzedawcy w postępowaniu.

Wiele osób korzysta z usług pośredników, aby uniknąć nieprzewidzianych sytuacji lub nadużyć. Wiedząc, jak sprzedać mieszkanie na własną rękę, a mianowicie zagrożenia i subtelność na każdym etapie transakcji, możemy najlepiej chronić siebie i zrobić bez pomocy agencji.

Pośrednik wykonuje ciężką pracę, a więc wysokie honoraria. Ale duży odsetek osób chcących podjąć wysiłek, aby zaoszczędzić pieniądze, nadal korzysta z usług pośredników. Jednym z powodów – nie wiedzą jak sprzedać mieszkanie bez nieruchomości. Po przejrzeniu wszystkich etapów procedury zakupu mieszkania, można bezpiecznie wykonać bez pośrednictwa.

Pierwsze kroki: jak ocenić, do sprzedaży mieszkania i oglądania

Jak sprzedać mieszkanie na własną rękę, i gdzie zacząć? Przed transakcją jest konieczne, aby przejść przez pierwsze trzy etapy sprzedaży każdej nieruchomości:

 1. Przede wszystkim, trzeba prawidłowo ustawić cenę mieszkania. Aby to zrobić, rozpatruje wnioski o podobnych nieruchomości. Z pomocą gazet reklamowych, Internet, aby znaleźć ogłoszenia dotyczące sprzedaży mieszkań w tym samym rejonie miasta z o podobnych parametrach: stan, obszaru, lokalizacja i inne. Można zadzwonić do kilku podobnych opcji i do wyjaśnienia wszystkich szczegółów więcej i zapytać, jak długo mieszkanie jest sprzedawane. Kształtowanie kosztów należy wziąć pod uwagę fakt, że kupujący może okazja. Zazwyczaj przetargowa jest do 5% żądanej ceny.
 2. Po ustaleniu przybliżonego kosztu mieszkania, powinno przyciągnąć uwagę coraz większej liczby potencjalnych nabywców. Konieczne jest, aby umieścić reklamy w popularnych publikacjach reklamowych, bezpłatne gazety, umieszcza je na stronie internetowej i wkleić się na specjalnych tablicach z informacjami. Reklama powinna krótko zawierają wszystkie informacje o mieszkaniu, a kontakt telefoniczny. Tak, że potencjalni nabywcy nie dzwonić przez całą dobę, można określić pewien czas, aby zadzwonić. Reklamy muszą być aktualizowane tak często, jak to możliwe.
 3. Wszyscy sprzedawcy, a zwłaszcza kobiety, którzy są zainteresowani, jak sprzedać samego apartamentu, przydatnych porad na tym etapie. Aby odwiedzić klienci powinni być traktowane z ostrożnością:
 • spotkanie wyznaczyć w ciągu dnia, to lepiej w ciągu dnia;
 • być na spotkaniu, pożądane jest, razem z kimś znanym;
 • usunąć kosztowności i pieniądze z widocznych miejscach;
 • Nigdy nie pokazują oryginalne dokumenty do transakcji, a jedynie kserokopie.

otrzymanie depozytu

Nie ma potrzeby się spieszyć, aby usunąć reklamy, nagle człowiek zmienia zdanie, a sprzedawca straci potencjalnego klienta. Po uzgodnieniu ceny, konieczne jest, aby zaoferować nabywcy do dokonania przedpłaty. Ci, którzy są zaangażowani w ich ofertę i uczy się, jak sprzedać mieszkanie bez nieruchomości, trzeba wiedzieć – legalnie tym razem mogą być organizowane na różne sposoby: napisać wcześniejsze umowy (paragon do góry) lub złożyć wstępne porozumienie w sprawie zaliczki. Dla wygody i bezpieczeństwa w umowie zakupu i sprzedaży jest konieczne, aby pełny opis sprzedawanych warunków obiektowych i przedpłat. Następnie w przypadku niepowodzenia transakcji nabywca będzie zobowiązany do zwrotu nieruchomo i kar.

Jak jest umowa sprzedaży?

Ważnym krokiem w tym procesie – jest to prawo zawrzeć umowę sprzedaży, która powinna być gotowa w ciągu 2-3 dni przed zaplanowanym czasie transakcji. Wybierz formę dokumentu: notarialnego lub zwykłą pisemną (PPF). Oba rodzaje rejestracji mają taką samą moc prawną. Jednak ci, którzy są do samodzielnego uczenia się, jak sprzedać mieszkanie w hipotecznych, należy wiedzieć, że w tym przypadku, na podstawie ustawy z formularza zamówienia powinny być wykonywane tylko przez notariusza.

Sporządzanie PPF umowy – bardziej ekonomiczne i kosztuje około 50-70 dolarów. Kiedy notariusz notarialnie dokument forma przyjmuje także dodatkowy procent kwoty sprzedaży. Oczywiście, koszty tego typu projekt będzie kosztować znacznie droższe, więc nie ma potrzeby, aby wybrać bez formy umowy notarialnej i wydać dodatkowe pieniądze.

PPD-umowa może stworzyć swój własny, albo skorzystać z pomocy prawnika. W każdym razie, trzeba dokładnie przeanalizować umowę sprzedaży nieruchomości i dokładnie sprawdzić każdy jego punkt:

 • kto sprzedaje (nazwa i paszport szczegóły);
 • Adres i pełna zgodność z podstawowymi parametrami ustalonymi w dochodzeniu kontrakt WIT – liczba f 11A i 22A numer fortepianu;
 • warunki sprzedaży, ceny mieszkań i formy wzajemnych rozliczeń;
 • prawidłowo opisane w dokumentach kontraktowych z tytułu;
 • czas do uwolnienia mieszkania i ekstraktu z niej zarejestrowanych osób, co do zasady, wynosi 14 dni.

Rejestracja umowy sprzedaży

Najprostszym i najbezpieczniejszym sposobem wzajemnego rozliczenia – pole depozyt. Wskazane jest, aby otworzyć go w bezpiecznym banku, znajduje się w neutralnym terytorium. depozyt będzie upewnić się, że sprzedawca otrzyma pieniądze natychmiast po zarejestrowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów.

Po pieniądze są umieszczane w banku komórek, trzeba przejść rejestrację w Federalnej Służby rejestracji państwowej (FSGRKK) zawiera umowę sprzedaży nieruchomości z podpisami i następujących dokumentów:

 • Tytuł dokumentu do mieszkania sprzedanego (umowy sprzedaży, świadectwa spadkowego, jak również każdy inny dowód prawa właściciela);
 • katastralny mieszkanie paszport uzyskane od ekspertów WIT;
 • kopia rachunku finansowym (AKC) w oryginale lub wyciągu z domu;
 • pierwotne odniesienie № F 22A (opcjonalnie), i F № 11A (w razie konieczności) otrzymano w WIT;
 • kopie paszportów wszystkich stron transakcji;
 • dla kobiet studiujących, jak się sprzedać mieszkania, należy wiedzieć, że ma zgody męża, w mieszkaniu, a dla mężczyzn – za zgodą jego żony;
 • jeśli są dzieci, w niektórych przypadkach, trzeba zgody kurateli;
 • gdy wspólny apartament, sąsiedzi potrzebują zwolnienia (jeżeli są właścicielami innych pomieszczeń) lub miasto (jeśli reszta pokoju nie jest sprywatyzowana);
 • inne dokumenty według uznania urzędnika odpowiedzialnego za rejestrację (narodziny, śmierć, etc.).

Jeśli rejestrator przyjęcia dokumentu, oznacza to, że wszystko jest do tabaki. Oficer da pokwitowanie przyjęcia dokumentów i umów się czas, gdy trzeba podnieść. Zgodnie z ogólną zasadą, dokumenty FSGRKK rejestrowane średnio od dwóch tygodni, a następnie kupujący i sprzedający wydał zarejestrowanego dokumentu sprzedaży. Obie strony muszą dokładnie sprawdzić ostateczną umowę literówek i błędów. Jeśli wszystko jest dobrze, sprzedający, kupujący muszą dostać klucz do sejfu.

Dlaczego potrzebny akt transferu?

Wyzwolenie lokalu odbywa się zgodnie z warunkami określonymi w umowie sprzedaży. Akt przeniesienia – jest to ważny dokument sporządzony podczas transakcji w jakiejkolwiek formie. To rozwija od stanu mieszkania. Czasem umowa sprzedaży zastępuje go, ale lepiej utworzyć osobne papier. Można, oczywiście, aby osiągnąć i ustne umowy, ale jest to rozsądne, aby chronić siebie. Ważnym punktem dla sprzedawców, którzy uczą się, jak sprzedać mieszkanie bez nieruchomości: jeszcze nie podpisał akt przeniesienia do stanu fizycznego nieruchomości odpowiada sprzedającego (powódź, pożar, kradzież) i płaci narzędzi.

W niektórych przypadkach podatek płacony jest?

Wszyscy producenci zainteresowani w kwestii, czy należy zapłacić podatek za sprzedanego mieszkania potrzebne. istnieją istotne zagadnienia w przepisach:

 • jeśli dana osoba jest w posiadaniu mieszkania miał 3 lata lub więcej, gdy jest on sprzedawany właściciel jest zwolniony z opodatkowania na podstawie pkt 17.1 art 217 Kodeksu Podatkowego, ale nadal zobowiązany do złożenia zeznania podatkowego null;
 • gdy sprzedawca posiadał obudowę w mniej niż 3 lata, to jest, zgodnie z ustępem 1 artykułu 220 Kodeksu Podatkowego, jest zobowiązany do zapłaty 13% podatku od kwoty obliczeń programu, w którym właściciel zdecyduje według własnego uznania.

Dwa wzory do obliczania podatku:

 • Formuła 1: zysk na sprzedaży mieszkań do odliczenia kosztów jego nabycia;
 • Formuła 2: od kwoty sprzedaży mieszkań zabrać milion rubli.

Osoby zaangażowane w odpowiedzi na pytanie „jak sprzedać mieszkanie na własną rękę”, a nie zna wszystkich szczegółów ustawodawstwa, niektóre użyteczne informacje pod ręką:

 1. Jeśli mieszkanie zostało nabyte po cenie powyżej bieżącej sprzedaży, czy lepiej jest użyć pierwszego wzoru obliczeniowego, gdy kwota podatku będzie ujemny, a zatem nic nie płacisz. Na przykład, właściciel kupiony dwa lata temu, mieszkanie na 2 mln rubli., A obecnie jest sprzedawany za 1,8 mln rubli., Następnie 1,8 mln rubli. – 2 miliony rubli. = -0.2 mln rubli. – utratę podatku nie jest wypłacana.
 2. Gdy mieszkanie poszło niemal dowolnie (w drodze dziedziczenia, donacja), uzasadnione jest, aby podjąć drugą formułę obliczeniową.
 3. Zgodnie z ustępem 1 artykułu 229 Kodeksu Podatkowego do złożenia deklaracji podatkowej w miejscu rejestracji tego sprzedawcy jest konieczne w każdym przypadku do dnia 30 kwietnia roku następującego po roku, po sprzedaży. Szacowany podatek niezerowe należy wpłacić do dnia 15 lipca.

Sprzedaż mieszkań przez pełnomocnika

Jeśli nie ma wystarczającej czasochłonny proces sprzedaży mieszkań często sporządzenie pełnomocnictwa. Na przykład, byłoby to rozsądne rozwiązanie, gdy kilka właściciele właścicielem jedną właściwość. Mieszkania na sprzedaż w takim przypadku przeprowadza się w następujący sposób: wszyscy właściciele zrobić na mniej ruchliwą osobą wszelkie sprawy związane z transakcją. Niezależnie od przyczyn sporządzenie pełnomocnictwa ma bardzo ważną kwestię: aby uniknąć kłopotów i bezdomności, konieczne jest, aby jasno określić uprawnienia syndyka.

Bardzo poważne i zachować zbliżyć Power of Attorney General. Umożliwia pełnomocnika do wykonywania wszelkiego rodzaju okazje z majątku i rozporządzania nim według własnego uznania, na przykład, aby go sprzedać i dostać się pieniądze. Ogólne pełnomocnictwo zostało wydane przez notariusza tylko po starannej weryfikacji głównemu jak on jest świadomy celu podpisania tak ważnego typu dokumentu.

Istnieją sytuacje, gdy klient chce zabezpieczyć i wymaga zawarcia umowy w celu potwierdzenia wynajmującego dużo punktów sprzedaży. Następnie sprzedać mieszkanie przez pełnomocnika jest możliwe dopiero po rachunku zleceniodawcy, napisany przez notariusza, o ważności transakcji sprzedaży.

Kiedy potrzeba, aby skorzystać z usług pełnomocnika nie jest już aktualny, pełnomocnictwo może być odwołane, nawet przed terminem jej wygaśnięcia. Dane dotyczące unieważnienia zarejestrowanego w bazie informacyjnej Izby danych notariuszy.

Mieszkanie na sprzedaż, w którym mieszka dziecko

Prawie każda rodzina ma dzieci. Dlatego dla rodziców sprzedawców bardzo istotne pytanie: „A w tym przypadku ? Jak sprzedać mieszkanie” Z dzieckiem trzeba się liczyć, a w każdym razie nie narusza jej interesy, lub sprzedaż majątku jest problematyczne. Oni obserwują opiekę. Procedura transakcji sprzedaży jest dwojakiego rodzaju: dziecko jest zarejestrowana w mieszkaniu lub właściciela udziału własności.

Zgodnie z postanowieniami art. 26, 28 nieletnich Kodeksu Cywilnego oraz małoletnich dzieci tylko za zgodą przedstawicieli prawnych mają możliwość dokonania ściśle określony zakres transakcji, w tym te, w których nieruchomość jest zaangażowana. Sprzedać dom, w którym zarejestrowana jest niewielka, ale nie jest właścicielem, jest możliwe wyłącznie za zgodą organów opiekuńczych. Wyjątkiem są dzieci pozbawione opieki rodzicielskiej lub pod opieką. W tej sytuacji, specjalne zezwolenie jest wymagane do pozbawienia usług. W każdym przypadku, przed sprzedażą mieszkania trzeba znaleźć nowe miejsce zamieszkania dla dziecka, ponieważ dzieci przy wypisie w tej samej miejscowości na raz, należy zarejestrować się na innym. Dzięki tej nowej obudowy powinny być na tym samym lub większym obszarze iz podobnych warunków życia. Jeśli drobne prawa nie zostały naruszone nic, nie ma problemów ze sprzedażą mieszkań nie będzie.

Jeśli dziecko – właściciela mieszkania, a następnie odpowiedniej zgody władz kurateli i opieki jest konieczne. Powinno to zająć wcześniej, przed sprzedażą nieruchomości. Należy skontaktować się z organizacjami kurateli w miejscu rejestracji małoletniego dziecka i dowiedzieć się, czy jest to sprzedaż mieszkania, w zależności od specyfiki danego przypadku możliwe. Jeśli transakcja jest przez prawo, to trzeba dowiedzieć się, w jakim czasie będzie gotowa na dopuszczenie do obrotu, i zebrać niezbędne certyfikaty. Następnie, po dokonaniu zakupu i sprzedaży dokument, sprzedawca bez dziecka (jeśli poniżej 14 lat) lub z nim (gdy miał ponad 14 lat) dochodzi do organów powiernictwa i opieki, aby wypełnić i podpisać wniosek. Drugi opiekun (małżonek, nawet jeśli para rozwiodła) powinien być obecny, aby wyrazić zgodę. Następnie, w wyznaczonym dniu, można dostać gotowe rozwiązanie.

Wyjątkowe przypadki:

 • Jeśli planujesz zmienić miejsce zamieszkania w związku z przejściem do innej lokalizacji, wówczas transakcja jest możliwe tylko za zgodą organizacji pozbawienia wolności, a kwota otrzymana za mieszkanie jest przekazywana na rachunek bankowy osoby małoletniej. Rodzice otrzymują 3 miesiące od daty sprzedaży na zakup nowych mieszkań i wykonanie podobnego udziału w majątku dziecka. W przeciwnym razie władze opiekuńcze zastrzegają sobie prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży.
 • Po przeprowadzce do stałego pobytu za granicą musi przedstawić liście Guardian organizacji niektórych dokumentów z OWIR.
 • Jeżeli budujesz nowy dom, a następnie w celu uzyskania zgody opiekuna, powinien on być w końcowej fazie budowy. Minor chwilowo potrzebują miejsca do rejestru (przyjaciół, krewnych). Przy ubieganiu się o pozwolenie na organizacji opiekuńczych przyniósł kontrakt z firmą deweloperską, która odzwierciedla udział dziecka.

Opcje sprzedaży sprywatyzowanych mieszkań

Opcja najprostszy sprzedaż prywatyzowanej mieszkań – sprzedać go w całości do jednego nabywcy, a zysk podzielony według proporcji każda. Jest również możliwe, że jeden z właścicieli wykupić wszystkie pozostałe udziały od pozostałych właścicieli. Jest to prosty i standardowy schemat transakcji. Jednak często zdarza się, że jeden z właścicieli odmówić ze sprzedaży. Jak sprzedać mieszkanie sprywatyzowana w tym przypadku? Wszystko zależy od tego, w jaki sposób nieruchomość jest podzielona.

Jeżeli mieszkanie jest podzielone na części miernika, należy najpierw napisać notarialnie zawiadomienia o sprzedaży, określając pożądany rozmiar i wartość ich sprzedanej powierzchni i wysłać go listem poleconym do reszty właścicieli. Zgodnie z art. 250 kc mają przewagę nad innymi nabywców. Jeżeli w ciągu 30 dni pozostali właściciele nie odpowiedział na przyjęciu lub odrzuceniu zakupu, że sztuki. 250 Kodeksu cywilnego, można skorzystać z ich prawa do sprzedaży swoich udziałów we wspólnym mieszkaniu innej osobie.

Gdy mieszkanie jest podzielone na procentach, a następnie sprzedać go innym bez pragnienie jest niemożliwe, ale można dostać pieniądze dobrowolnie lub jego część, iść do sądu.

Jeśli sprywatyzowana obudowa małoletnie dziecko ma udział, a następnie sprzedać mieszkanie jest możliwe, po uzyskaniu zgody organów kurateli.

Sprzedaż oddanej mieszkaniu

Człowiek, który posiada certyfikat darowizny, może zbyć nieruchomości według własnego uznania. Jeśli właściciel chce sprzedać mieszkanie oddawane w której był jedynym właścicielem, sprzedaż odbywa się na ogólnych standardowego schematu. Po otrzymaniu pieniędzy za nieruchomości, sprzedający musi zapłacić podatek. Jak prawidłowo i efektywnie wybrać formułę podatku, rozważaliśmy powyżej.

Kiedy dar jest odbierany udział mieszkań, która jest podzielona w procentach lub przez miernik, system sprzedaży jest podobny do omówionego w rozdziale „ewentualnej sprzedaży prywatyzowanego mieszkania.”

Sprzedam mieszkanie w hipotecznych

Pomimo pewnych trudności, które towarzyszą kontrakt z nieruchomości hipoteką, sprzedać mieszkanie w rzeczywistych hipotecznych. Do przeprowadzenia tej operacji na kilka sposobów:

 1. Przedwcześnie zamknąć kredyt, spłaca go z ich oszczędności, lub jeśli kupujący zgadza się, ze względu na postęp otrzymał od niego.
 2. Można sprzedać mieszkanie bez wcześniejszej spłaty zadłużenia kredytowego. Aby to zrobić, należy napisać oświadczenie do banku i czekać na zatwierdzenie. On może odmówić, jeśli wystąpi sprzedaż w okresie obowiązywania moratorium na wcześniejszego zamknięcia kredytu. Jeżeli bank zgodzi, ale kładzie nacisk na jej udział w transakcji, a następnie otwarto dwa pudełka bankowego: pierwszy nabywca umieścić kwotę spłaty kredytu, drugi – pozostałej różnicy. Po usunięciu obciążanie nieruchomości jest zakup i sprzedaż. W tym przypadku, nawet sprzedaż mieszkania bez nieruchomości musiałby płacić bankowi opłatę za otwarcie komórki i wsparcie.
 3. Jeśli kredytodawca zgadza się na sprzedaż bez wcześniejszej spłaty kredytu i nie zgadzają się wziąć udział w transakcji, konieczne jest zawarcie przedwstępnej zakupu i sprzedaży dokumencie. Następnie, po zapłaceniu za pożyczkę otrzymaną od nabywcy pieniędzy, właściciel otrzyma dokument o zniesieniu zakazu i idzie do Companies House. Ponadto sprzedawca zamyka transakcję u notariusza.
 4. Można sprzedać mieszkanie wraz z kredytem. Nabywca musi złożyć do banku wszystkie niezbędne dokumenty potwierdzające jej wypłacalności, a on już postanowił kwestię wersji zastępczej kredytobiorcy. W przypadku pozytywnej decyzji o restrukturyzacji prawa majątkowe, nieruchomości i jest w hipotecznych, a sprzedający otrzymuje różnicę między wartością sprzedanych mieszkań i pozostałej części długu bez udziału wierzyciela.

wniosek

Okazuje się, że różne mieszkania: sprywatyzowane, ten, którego właściciel – dziecko, hipoteka, darem – mogą być sprzedawane bez pomocy nieruchomości, znając wszystkie etapy transakcji przez ustalenie ceny, aby uzyskać sumę pieniędzy. Mający pojęcia o zagrożeniach i zawiłości procesu i oddanie transakcję wiele wysiłku i czasu, można sprzedawać własne mieszkanie.