324 Shares 2204 views

Regent – jest ten, kto udaje się rzeczywiście

Określenie „Regent” jest używany w leksykonie kościoła. To samo słowo jest użyte w polityce, czyli monarchę działania. Sens łacińskiego regencji wyjaśnione źródła pierwotne (regentis lub regentów), co oznacza „regułę” lub „orzeczenie”. My kapłani i politycy, oznacza to różne rzeczy.


Regents kościelne

Zarządzaj chór, prowadzenie ich i osiągnąć pożądany dźwięk – nie jest łatwe. Należy wziąć pod uwagę szczególną barwę głosu każdego z jej członków, łączący w niektórych miejscach wynikiem tych, którzy są obecnie najbardziej odpowiednie. Duchowy śpiew jest bardzo trudne samo w sobie. Stworzyć atmosferę modlitwy, w której każdy z parafian duszy zostanie wciągnięty do Boga – sztuka, która wymaga talentu i natchnienia. regent Kościół dąży do utworzenia chóru w ten sposób, zbierając śpiewaków, ucząc ich specyfikę wokalu i osiągnąć harmonijne raczej skomplikowane partie muzycznie. Wcześniej, przed XVIII wieku, to stanowisko został powołany inaczej – „ustavshchik”. Rosyjski korzeń termin ten odnosi się do instalacji lub ustawienie całej uroczystości, ołtarz wykonany. Regent chóru – specjalność, która jest zawsze uczy się w klasach specjalnych (St. Petersburg) i Moskwie synodalnego Szkoły śpiewu kościelnego. Aby zarejestrować się w tych instytucjach, a wymagane dane niezwykłych muzycznych, a wiara prawosławna i prawdziwa wiara, bez której to nie będzie działać.

Dlaczego nie ma demokracji regencji

można sterować nie tylko chór kościoła, ale również stan, w szczególności posiadającego monarchicznego urządzenia. Gdy system republikański, prezydenckich, parlamentarnych lub, wręcz przeciwnie, parlamentarne, prezydenckie, wszystkie możliwe przypadki stanowiły przez konstytucję, która jest prawem głównym. W przypadku, gdy przewodniczący nie może z jakiegoś powodu (np z powodu poważnej choroby lub śmierci), aby wykonywać swoje obowiązki, zawsze istnieje oficjalny wysokiego szczebla, którzy biorą odpowiedzialność za losy kraju. Przykład :. Po John F. Kennedy Lindon Dzhonson morderstwa, wiceprezes niemal natychmiast złożył przysięgę i zaczął działać jako głowy państwa.

Regents ramach monarchii

Inną rzeczą, gdy władza należy do monarchicznego dynastii zgodnie z zasadą boskiego pochodzenia (lub jakiejkolwiek szczególnej relacji z Wszechmogącym) swoich przedstawicieli. Oto, na przykład, zmarł monarcha (król, król szejk lub sułtana), a żadne wybory nie są przewidziane przez ustawodawstwo, a spadkobierca nie wzrosła więcej w ciągu roku na tron, berło i kulę. I w tym przypadku nie jest wyjście. Regent Sułtanat – jest to osoba, która będzie zarządzać (ale nie do edycji) w egzotycznym kraju Azji lub Afryki Północnej dopóki prawowitym spadkobiercą osiągnie wiek szesnastu. To samo (aw niektórych krajach, takich zleceń zostały zachowane do dziś, wraz z Kings) i europejskie monarchie. Ale zdarzały się przypadki w historii, kiedy w pełni rozwinięte autokraci przyciągnęła zarządzanie Regents do użytku służbowego.

Regents z Tajnej Rady Najwyższej,

Wdowiec po śmierci Petra Velikogo, Katarzyny pierwszy został zmuszony do spraw publicznych. Jej doświadczenie nie wystarczy, kraju, a nawet język rosyjski wiedziała w tym czasie nie wystarczająco dobry. Ale bycie mądrą kobietą, zdała sobie sprawę, że wszystko pójdzie dobrze, jeśli odnosimy się do pewnego organu doradczego, z których można było podejmować decyzje, poinformowani i mądry, biorąc pod uwagę wszystkie aspekty problemów. Jeden regent – jest dobra, ale gdzie jest gwarancja, że pokaże właściwą wiedzę we wszystkich sprawach? Nie powinno być ciało zbiorowe, składający się z tych mężów, którzy mają dobre wyniki w późnym suwerena. Biorąc tę radę (najwyższy) i tajne jego zięciem, Karl Holstein, cesarzowa nie zapomnieć APRAKSIN, Golovkin Ostermann, Golicyn, Tołstoja i, oczywiście, Mienszykowa. Te siedem osób zostały podane do Katarzyny, a później Anne Ioannovne cenne rady tak długo jak potrzeba dla nich nie został wyczerpany, a to było do 1830 roku. Dla wszystkich jego użyteczności, jej członkowie wkroczyła na głównej przywileju monarchicznego – autokracji. Oni odważyli zaoferować cesarzową do podpisania jakiś „stan”, pod którym to staje się praktycznie bezsilny, za który zapłacił. Wszystko wygnany i daleki.

Rosyjski Instytut regencji i jego tradycje

Byliśmy w historii Rosji, a pozostałe przypadki regencji. Na przykład, w latach dzieciństwa i wczesnej młodości Dmitri (później otrzymał tytuł „Don”) rządził krajem Alexy, Metropolitan. Jeszcze nie uprawiane Wasilij jego monarchicznego obowiązki wykonywane matkę – Sophia. Iwan Groźny, też nie zrobiła jako dziecko bez tymczasowy zastępca dyrektora, a jego jej tego. Później stworzył Rada Regencyjna kierowany przez Borysa Godunowa. Na tym stanowisku walczył, czasem bezlitośnie, pokazując oszustwo, ponieważ regent – jest faktycznym władcą, a jego pozycja obiecuje ogromne możliwości ugasić namiętności ambicji i wzbogacenia.

Regentów wszystkich narodów

Zarówno w Europie, jak iw Azji Regency tradycja również długa i pełna dramatycznych historii. Katarzyna i Mariya Medichi wykonywane w różnych momentach to trudne, ale słodki swoich obowiązków w niemowlęctwie z jego synów, Karola IX i Ludwika XIII , odpowiednio. Anna Avstriyskaya whiled również z dala czas oczekiwania na regentstvuya zapadalności Louis XIV. Były też inne przykłady.

W Europie XX wieku skandalicznie wybitny węgierski regent. To był sojusznikiem Hitlera w II wojnie światowej – Horthy, wykorzystując nieobecność króla (to po prostu nie istnieje w królestwie), i stał się dyktatorem skrajnego nacjonalisty. Trwało to 24 lat, przed nadejściem wojsk radzieckich w 1944 roku.

Ale mieszkańcy Siam szczęście. Uczynił wiele dla edukacji publicznej i kobiet (wcześniej prawie bezsilnych) nielegalnym córki Rama IV, Salvabha, która sama jest matką dziewięciorga dzieci, pierwszy w historii tego kraju Queen Regent. To był utalentowany, mądry i uprzejmy władcą.