306 Shares 4733 views

Jeśli dźwięk nie działa

Dość frustrujące, gdy okaże się, że dźwięk nie działa po następnym włączeniu bagażniku komputerowego i systemu operacyjnego. Nie tylko konkretne programy, a nawet odtwarzanie muzyki odbywa się w całkowitej ciszy. Poza tym często towarzyszy fakt, że dźwięk nie działa w przeglądarce. Aby ustalić usterkę, należy wykonać szereg punktów.


Trochę teorii

Istnieją trzy rodzaje kart dźwiękowych – wbudowane, dyskretne i zewnętrzne. Pierwszym z nich jest układ HD kodeki audio lub nieaktualne AC97, które są częścią płyty głównej. Jest to produkt masowy, który brzmi całkiem zadowolony z większości użytkowników. Ponadto, jest to standard dla komputerów przenośnych. Drugi – specjalne karty rozszerzeń połączony z wewnętrznym gniazdem PCI lub PCI-E głównej. Co do zasady, o wysokiej jakości i niezawodne rozwiązania można znaleźć w tej grupie. I wreszcie, istnieją zewnętrzne karty dźwiękowe podłączone do złącza USB. Niezależnie od wyników, wszystkie one działają na tej samej zasadzie: specjalny program kontroluje działanie karty, odbierania poleceń z systemu operacyjnego. W związku z powyższym, jeśli dźwięk nie działa, to może być to sprzęt (fizyczne uszkodzenia) i oprogramowania (awarię sterownika).

Od prostych do złożonych

Jeśli dźwięk nie działa, nie należy natychmiast zlikwidować jednostkę systemową lub odinstalowanie sterownika – to zawsze dużo czasu. Bardzo często powodem jest prosta i może być rozwiązany w dwóch kliknięć myszką. Przede wszystkim, należy sprawdzić poziom dźwięku, jak niektórzy aplikacja zamiast do regulacji głośności tylko dla siebie, zmienić go dla całego systemu.

Obok zegara w prawym dolnym rogu znajduje się dynamika obrazu. Jednokrotnie klikając na nim lewym przyciskiem myszy, można sprawdzić suwak dźwięku. Powinien być ustawiony na 50-80% całkowitej skali. Jest też link do „Mixer”. Warto ją sprawdzić. Na przykład, ludzie często skarżą się, że na dźwięk Opera nie działa, a wszystko dlatego, że jest tutaj ten tom jest narażona na zero aplikacji.

Następnie sprawdź, czy spadł ze złącza karty wtyczką audioprovoda – czasami trochę przesunąć jednostkę systemową do dźwięku nie było. Warto sprawdzić regulację głośności na głośnikach, słuchawek lub wzmacniacza. Czasami jednak okazuje się być niejednoznaczne – dźwięk nie działa.

W tym przypadku konieczne jest, aby zagłębić się w ustawieniach systemu operacyjnego.

Jeśli etykieta „Komputer” nałożonej na pulpicie, a następnie wszystko jest dość proste, w przeciwnym razie trzeba będzie szukać w menu „Start”. właściwości „Komputer”, powodując, należy podać odnośnik „Zarządzaj”, a na dole w „Usługi i aplikacje”, aby wybrać pierwszy punkt ustawień usługi. Lista powinna znaleźć Windows Audio i określ typ uruchamiania automatycznego dla niej.

Ponadto, w menedżerze urządzeń (właściwości „Komputer”) trzeba otworzyć sekcję audio, wideo i elementów gier i upewnij się, że karta dźwiękowa jest obecna. Następnie w celu określenia rodzaju i pobrać sterownik od dewelopera. Nazwę można znaleźć za pomocą programu AIDA64 lub przeczytać w opisie wyżywienie (dla rozwiązań wbudowanych), urządzenia cyfrowe karty (opcji). W przypadku komputera, należy zainstalować sterownik z płyty, która zawsze jest dany komputer.

Jeśli to nie zadziała, należy upewnić się, że karta dźwiękowa nie jest zakazane w BIOS płyty głównej.