584 Shares 1870 views

Lilie: Czy to trujące kwiaty?

Każdej wiosny kwitną piękne i delikatne kwiaty – konwalie. Trujący, czy nie? W rzeczywistości, konwalia jest nie tylko do dekoracji klombów lub krajobrazu, są aktywnie wykorzystywane w codziennym życiu i medycynie ludowej. Kwiat ma właściwości użytkowe i niebezpieczne w tym samym czasie, więc trzeba się nią bardzo ostrożnie.

opis

Konwalie – trujące roślin kwiatowych, które są szeroko rozpowszechnione w północnej półkuli naszego globu. Rodzina jest reprezentowany tylko przez jeden gatunek – konwalii, który jest powszechnie określany jako sprawcy lub molodilom. On i podziemne kłącza pełzające. Roślina ma duże liście i korzenie włókniste.

Pomiędzy dwoma dużymi arkuszami zanurzonych form rozwija szczotkę z białych kwiatów, dzwony. Jedna gałązka może wynosić od sześciu do dwudziestu delikatny kwiat. Podczas kwitnienia (maj-czerwiec), on emanuje silny i przyjemny aromat, po czym czerwone lub pomarańczowe jagody dojrzewają w miejscu kwiatów. Konwalia – wieloletnia. Wysokość osiąga trzydzieści centymetrów.

funkcje

Dlaczego lilie trujące? W swoim liście, kwiaty i owoce zawierają specjalne substancje zbyt aktywne dla ludzkiego organizmu. są one niezwykle niebezpieczne w dużych dawkach. Z drugiej strony, lek oparty na lily pomocy padaczką, niewydolnością serca, zatrzymanie płynów, są skuteczne w jaskra, nadciśnienie, zaburzenia układu hormonalnego, bóle brzucha, głowy i nerwowość. Najlepiej jest stosować konwalia nie jest w czystej postaci, jak sugeruje tradycyjnej medycynie i przetwarzane.

Częste bóle serca, użyj recepty ludowej, ale tylko po konsultacji z lekarzem. Oddzielone od macierzystych dzwonów lilia, umieścić je w jednolitych warstw szkła szklanka cukru posypki lub wlać miód. Kompozycję można przechowywać w lodówce przez dłuższy czas. Podczas ataku bólu trochę kwiatów, będą one usunąć dolegliwości. Pamiętaj, że pieniądze ludu należy stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Użyteczne właściwości i składu

Choć trującego konwalii, są one wykorzystywane w leczeniu wielu chorób.

  • Roślina zawiera około dwudziestu glikozydy, w tym sterydów, konwalatoksyna, konvallozida i wielu innych. Jako część niniejszego flawonoidy, polisacharydy, kumaryny i inne substancje.
  • Ekstrakt z lilii olejku który nasycony subtelny zapach. Ten zapach koi, łagodzi rozdrażnienie, zmaga się z bezsennością.
  • Glikozydy zawarte w fabryce, są stosowane do wytwarzania leków kardiologicznych. Substancje, które są w konwalii, wzmacnia mięsień sercowy, zmniejszenie stężenia lipidów i wymiany energii z zaburzeniami krążenia.

Nalewki i leki wykonanych z tej rośliny stosowane są w celu zmniejszenia lub usunięcia obrzęk, zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego w funkcjonalne różnych chorób oczu. Stosować środki, które składa się z tego kwiatu, konieczne jest jedynie po konsultacji z lekarzem. Pamiętaj, że trujące konwalii i są w stanie przynieść ogromne szkody zamiast dobra.

Czy kwiaty zawierają truciznę?

Wiele osób zastanawia się, czy lilie są trujące. Instalacja zawiera wysokie stężenie substancji czynnych w kompozycji, tak że jest trujący. Aby korzystać bez konieczności stosowania leków i opłat narkotyków nie może. Niebezpieczne dla zdrowia i życia niekontrolowany zastosować je do ludzi, którzy cierpią z powodu zapalenia mięśnia sercowego, zapalenia wsierdzia, choroby układu sercowo-naczyniowego, zaburzenia przepływu krwi. nie może być stosowany w zakładach spożywczych kwiatów i owoców. To prowadzi do ciężkiego zatrucia, wymioty, dzwonienie w uszach, kołatanie serca i inne nieprzyjemne konsekwencje.

gdzie istnieją

Pomimo pięknem i delikatnością kwiatów, elegancja, jasnozielonych liści, konwalii są trujące dla ludzi. Te rośliny są uprawiane w klimacie umiarkowanym. Często są one w iglastych i liściastych lasach, polanach, oświetlone przez światło słoneczne. Konwalie jak dobrze tolerują cień. pomnożyć one szybko ze względu na silne kłącza i rozgałęzionych korzeni. Dorastając w Syberii, Dalekim Wschodzie, na Krymie, na Kaukazie. W innych regionach kraju. Kwiaty są pod ochroną, są wymienione jako zagrożone.

Jak korzystać

W tym artykule odpowiedzieć na pytanie, czy nie trujące konwalii. Inną rzeczą jest to, jak wykorzystać je prawidłowo. W postaci gotowej są sprzedawane opłat narkotyków, leków, ale istnieje alternatywny sposób ich wykorzystania. Jeśli lilia rośnie w domu, można zbierać dzwony podczas kwitnienia i uczynić z nich nalewki.

  • Weź słoik na ¾ jego kwiatów wypełnienia, wypełnienie 90% alkoholu do góry. Zamknij szczelnie pokrywę i pozostawić do zaparzenia na dwa tygodnie. Następnie przecedzić kompozycji, pozostawić tylko płyn bez kwiatów. Wziąć trzy razy dziennie przez pięć kropli skurcze, gorączka lub ból serca.
  • Jeśli martwi jaskry, spróbuj zrobić własną infuzji. Weź łyżeczkę konwalia kwiaty, dzwonki, wymieszać z łyżką sproszkowanych liści pokrzywy (muszą być świeże). Dodaj do mieszaniny i dwadzieścia gramów czystej wodzie i pozostawić do zaparzenia na dziesięć. Następnie dodaj kolejne pięć gramów wody. Otrzymany napar zaleca się zwilżyć wacikiem i stosować do oczu.

Nalewka z konwalii korzystny wpływ na krew. Oni oczyścić i poprawić właściwości. W małych dawkach mają działanie obniżające ciśnienie krwi, zmniejszenie częstości akcji serca i zwiększenie siły ciosów, łagodzi bóle głowy i rozdrażnienie.