308 Shares 7468 views

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju. Ilu lotniska w Dubaju

Międzynarodowa „Dubai” port lotniczy położony w ZEA. Obecnie jest na liście największych na świecie. Jeśli zdecydujesz się odwiedzić UAE, a następnie określić lotu, konieczne jest wyjaśnienie z aktualnym harmonogramem. Airport „Dubai” gościnność wykonuje wszystkie jego pasażerów.


lokalizacja

Airport „Dubai” został oficjalnie otwarty w roku 1960. Jest to największe centrum komunikacji lotniczej na Bliskim Wschodzie.

City, który został zbudowany w pobliżu lotniska o tej samej nazwie, jest administracyjnym centrum Dubaju. Znajduje się w północno-wschodniej części Abu Dhabi w Zatoce Perskiej. Przylegające do Dubaju emirat Sharjah.

Bezpośrednie loty połączyć stolicę administracyjną do większości dużych miast i stolic Europy. Loty z lotniska międzynarodowego produkowane są w stu czterdziestu i dziewięćdziesiąt sześć kierunków przez linie lotnicze. Mówi się, że Dubai znajduje się na skrzyżowaniu dróg do Azji, Europy i Afryki.

Budynek międzynarodowego lotniska znajduje się w Al Garuda. Jest blisko (4-5 km) od centrum administracyjnego. I „Dubai” Airport znajduje się na południowy-wschód od miasta.

Jak się tam dostać?

Przyjdź na „Dubai” lotnisko z centrum administracyjne mogą być różne transportu. Lepiej zrobić to na maszynie. Czas podróży trwa mniej niż piętnaście minut. Jazda na maszynie jest konieczna dla autostrady D-89. Bez większego wysiłku, można wynająć taksówkę.

Jeśli korzystasz z usług wynajmu samochodu, należy pamiętać, że autostrada D-89 biegnie od Deira Corniche. Prostopadle do linii D-85. Goście mogą wypożyczyć samochód z kilku firm, które znajdują się w terminalach lotniska.

Dostać się do budynku lotniska, a może być w autobusie. I zatrzymuje się tam na każdym z terminali. Przylot na lotnisko i może być w metrze. Czerwonymi linia przechodzi przez dwa terminale – pierwszym i trzecim.

Najważniejsze funkcje lotniska

Największym węzłem lotnictwo jest rozłożona na ogromny obszar. Bierze trzy i pół tysiąca hektarów. W ramach lotnisko posiada trzy terminale. W roku największego hubu lotniczego w stanie służyć sześćdziesiąt milionów pasażerów.

Trzynasty rząd w liście najczęściej ściąganych „Dubai” wziął lotniskach w roku 2011. W uzupełnieniu do hubu lotniczego pasażer otrzymuje dużą liczbę lotów cargo. Ponadto, lotnisko jest w stanie przyjąć wszystkich istniejących typów samolotów. Należą do Airbusa A380. Posiada dwa modele samolotów oparte na firmowych lotnisko Arabskich. Ponadto lotnisko międzynarodowe jest piasta (ośrodek interesów) dla linii lotniczych-loukostera Flydubai. Największy hub lotniczy łączy centrum administracyjnego z ponad stu różnych miejsc.

hotele

Służby lotniska międzynarodowego jest często używane przez pasażerów podróżujących w tranzycie. Oni nie mają wizy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dla takich ludzi, w strefie tranzytowej lotniska otwarto pięciogwiazdkowy hotel, Dubai International, hotel. Długi postój między lotów, pasażerowie mogą odbywać się w komfortowych warunkach.

Goście mogą swobodnie przemieszczać się w strefie przejściowej, znajdującej się w połączonych ze sobą pierwszy i trzeci terminal. Tacy pasażerowie okazję odwiedzić sklepy Duty Free, a także liczne restauracje i kawiarnie lotniska.

Hotel posiada dwie części. Pierwszy z nich znajduje się na obszarze pierwszego terminala. Druga część znajduje się na terytorium trzeciego terminalu. Instytucja posiada trzy czterdzieści jeden numer. Jednak są one podzielone na kategorie. Są to pokoje o różnych rozmiarach i konfiguracjach. Na stronie znajdują się centra fitness. Są one wyposażone w baseny i siłownie.

Wszystkie pokoje posiadają sprzęt high-tech możliwości. Goście mogą skorzystać z masażu krzesła (z wyjątkiem pokoju deluxe), w tym telewizor z płaskim ekranem i dostępem do bezprzewodowego Internetu.

Godzina w miejscu pracy szeroką gamę usług, służąc pokoje. Goście mogą korzystać z usług pralni chemicznej i suche. Na wyższe kategorie pasażerów mają możliwość ekspresowego zameldowania. Hotel znajduje się w „Dubai” lotnisko oferuje swoim gościom szeroki wybór barów, kawiarni i restauracji.

Nie daleko od głównego koncentratora lotnictwo stu różnych hotelu. Miejsce w nich można zarezerwować z wyprzedzeniem przez Internet. Wszystkie hotele budowane są w nowoczesnym stylu i mają dość komfortowe pokoje oraz doskonałą obsługę.

Jazda kompleks międzynarodowej

Każdy, kto dostanie się do „Dubai” lotnisku po raz pierwszy, na pewno będzie pod wrażeniem jego wielkości. Teren kompleksu jest taka, że można łatwo zgubić się w jego przejścia, terminali i poziomów. Dlatego przed podróżą należy zapoznać się z planem lotniska międzynarodowego. Ponadto, jeśli planujesz zrobić sobie drogę między budynkami, warto zastanowić się, że od pierwszego do drugiego terminalu drodze zajmie około dwudziestu minut, a jeśli trzeba dostać się od pierwszego do trzeciego, droga zajmie pół godziny.

Pierwszy zacisk

Jeśli planujesz odwiedzić „Dubai” Obieg terminalu lotniska tego imponującego kompleksu powinny być badane z góry. Pierwszym z nich jest ogromny obszar. Jest ona równa 515 tysięcy kilometrów kwadratowych. Przepustowość terminalu szacuje się na trzydzieści siedem milionów pasażerów. Jest ona pobierana z funkcją biorąc loty oferowane przez wszystkie linie żeglugi międzynarodowej. Wśród nich, Transaero i "Aeroflot". Schemat pierwszy terminal obejmuje strefę rejestracji dla pasażerów lotu. Jest w nim obszary wyjazdu i przyjazdu.

Terminal ten składa się z dwóch zbiegowisko. Pierwszy z nich – C – jest połączony z resztą długi tunel, którego długość wynosi 300 m. Ten zbiegowisko obejmuje pięćdziesiąt bram. To tam pokoje dla niepalących znajdują się lotnisko. KONKORS D przewidziane są liczne przedłużenia i połączyć się z zacisku C.

W strefie o utrzymanie tej części lotniska są bezcłowe sklepy i lokale gastronomiczne. Tutaj można znaleźć walut kantory, centrum medyczne, bilet kasie. W sklepach terminali można kupić ubrania, alkohol, biżuterię i tak dalej. D.

Drugi zacisk

Ta część lotniska jest mniej ważna niż pierwszy. Terminal został wybudowany w roku 1998. W 2009 roku przeszedł rekonstrukcję. Jest on przeznaczony dla firm drobne dysze Azji i Bliskiego Wschodu. Grunt tam frachtowiec samolot z WNP, a także z innych krajów.

Terminal posiada dwa zbiegowisko. Pierwszym z nich jest wyposażony w sklepach „Duty Free” poczekalnie dla pasażerów pierwszej klasy i biznesowej, a także restauracji. Jest na terenie terminalu parking dla 2,5 tys. Samochodów.

trzeci zacisk

Biegnie do 2008, największego międzynarodowego terminalu lotniska. Został on stworzony specjalnie dla na Emirates. Budynek zajmuje ogromny obszar. Jest jeden milion siedemset trzynaście metrów kwadratowych. Jest to największy budynek na lotnisko.

Część terminalu znajduje się pod ziemią. W swoim podstawowym zarysie obejmuje następujące obszary: przyjazd, bagaż roszczenia, rejestracji, odejście. Dwa pokoje znajdują się wewnątrz terminalu – dla pierwszego i Business Class.

Ten budynek jest podzielony na dwie hali – A i B. Pierwsza z nich związana jest z tuneli i podstawowych poziomach travolyatorom.

Napełnianie trzeciego poziomu terminala. Przechowuje „Duty Free”, restauracje, kawiarnie kantorową, i tak dalej. D.

W „Dubai” odległość między terminali lotniczych można przezwyciężyć za pomocą bezpłatnego shuttle-bas. Oni kursują przez całą dobę i przewozu pasażerów tranzytowych. Pierwszy i trzeci zacisk jest podłączony do przewodu podziemnego.

Nowy terminal

Nie tak dawno temu, budynek został zbudowany, który służy tylko politycy, gwiazdy sportu i show-biznesu, jak również innych ważnych gości. Ten terminal VIP-klasa. Znajduje się w pobliżu drugiego i obejmują centrum biznesowe, sale konferencyjne, a także sklepy „Duty Free”.

lotnisko handlowe

Obrotu na terytorium tego ogromnego kompleksu jest podzielona na dwie strefy. Pierwszy z nich to sklepy, które oferują towary dla pasażerów przybywających w „Dubai” lotniska. „Duty Free” handel odbywa się w dniu wyjazdu.

Wszystkie sklepy Airport jest więcej niż dziesięć tysięcy metrów kwadratowych. Można je kupić alkohol i tytoń, ubrania i kosmetyki, okulary i złote pamiątki i elektroniki, a także wiele innych produktów.

Obszar, w którym znajdują się sklepy „Duty Free”, obejmuje obszar siedmiu tysięcy metrów kwadratowych. Proponuje się głównie tytoniowe, słodycze i alkohol. Teren lotniska Dubai „Duty Free” jest uważana za jedną z najlepszych na świecie.

Nowe piasty powietrzem

Dla tych, którzy nie wiedzą, jak wiele lotniska w Dubaju, to warto wyjaśnić, że w 2007 roku miasto zaczęło budowę kolejnego terminala. Planowane jest również dla lotów międzynarodowych. Nazwa lotniska, „Al Maktoum” był na cześć Sheikh, raz orzeczenia w Dubaju. Aby oddany do użytku nowy zakład jest zaplanowane na 2015 r.