507 Shares 5662 views

Okrucieństwo wobec zwierząt: Artykuł 245 Kodeksu Karnego. Kara za przestępstwo

Zhivoderstvo to ogromne wyzwanie dla całego społeczeństwa. Znęcanie występujące codziennie lub co godzinę, cierpią nie tylko bezpańskich zwierząt , ale również krajowych. Rozwiązaniem tego problemu jest w Kodeksie Karnym, ale w artykule 245, istnieją znaczne luki.

Wyższe ssaki i ptaki są przedmiotem przestępstwa, które nie jest płazy, ryby, gady i bezkręgowce. Na podstawie artykułu sensu, nie mają żadnego związku ze stanem zwierząt. Ponadto, nie ma znaczenia czy zwierzę lub domu bezdomnych, państwowe lub winny – odpowiedzialny za nadużycia i morderstwa, przewidzianej przez prawo, muszą być wykonywane na całej swojej dyscypliny.

Przestępstwo przeciwko braciom

Co to jest okrucieństwo wobec zwierząt? Artykuł 245 Kodeksu Karnego daje odpowiedź na to pytanie. To jest przyczyną cierpienia i bólu poprzez skutki fizyczne oraz stosowanie ssaków w walce, kończące się śmiercią. Ponadto do działań gwałtownej natury są:

  • systematyczne bicie;
  • uduszenie, topiąc;
  • Wiązanie kończyn i uszkodzony;
  • spalanie włosy i ciągnie.

Nieludzkie traktowanie jest wykorzystanie doświadczeń ssaków, doprowadzając je do męki. Brak właściwej opieki, na przykład, w lewo w gorącym lub zimnym pomieszczeniu, kompletne ograniczenie pożywienia dla zwierząt i wody.

Obiektywna i subiektywna strona

Najsłabszą częścią przyjętego artykułu jest celem ubocznym przestępstwa. Zgodnie z prawem, kara śmierci lub poważnych obrażeń zwierzęcia. Te ostatnie są poważne uszkodzenia związane z zaburzeniami integralności ciała lub zniekształcenie ciała ssaka. Ale jeśli zwierzę zostało dotkliwie pobity, głodzone przez długi czas albo nie otrzymują wodę, podczas gdy jeszcze żył, nie ma podstaw, według Kodeksu Karnego, za sprawą karną nr.

Korzystanie ptaki lub STRUNOWCE krwawych turniejach walki lub przynęty są również klasyfikowane jako okrucieństwa wobec zwierząt. Artykuł 245 Kodeksu Karnego, na przykład rozpoznać nielegalne działania jednostek, uwolnić psa na bezdomnych szczeniąt z poważnymi urazami niezgodnych z życia.

Na subiektywnej strony, odpowiedzialność karna za przestępstwa:

  • dla wzmocnienia / chuligaństwa;
  • z dziećmi do 14 lat;
  • sadystyczne sposoby.

Co przyciągnęło?

Za okrucieństwo wobec zwierząt artykuł 245 kodeksu karnego przewiduje trzy kryteria, na których nałożenie odpowiedzialności karnej:

  • fakt przemocy wobec ssaków;
  • Śmierć / okaleczenie zwierzęcia;
  • Pozostałe warunki: chciwość czy chuligaństwo, sadyzm, obecność małych dzieci.

Jeżeli co najmniej jeden punkt z powyższych nie jest opisany, sprawa karna nie będzie.

Jaka kara czeka sprawcę?

Zbrodnia na celu okrucieństwa wobec zwierząt (artykuł 245 Kodeksu karnego), przewiduje karę grzywny do ograniczenia wolności. Ale mogą być stosowane metody alternatywne, w zależności od powagi przestępstwa. Na przykład, wiązanie lub prac naprawczych. Po raz pierwszy powołany przez sąd na okres do 360 godzin, drugi okres do 1 roku.

okoliczności obciążające

W 2. części tego artykułu w odniesieniu do czynów bezprawnych popełnionych przez osoby w grupach, czy to przez umowę lub zorganizowanej, forma kary będą bardziej dotkliwe. Kara wynosi od 100 do 300 tys. Rubli. Prace obowiązkowe dodaje kolejne 120 godzin, i uwięzić karnego sąd może na maksymalny okres 2 lat.

Obrońcy bracia prawo do domagania się surowszych kar za okrucieństwo wobec zwierząt (artykuł 245 Kodeksu karnego). Z uwagi Greenpeace sposób nie zgodzić, ponieważ tortury ssaków – pierwszy krok do zepsucia moralnego społeczeństwa.