830 Shares 1785 views

Puppeteer – trawa z pijaństwa

Trująca roślina, nazwana po flamandzkim botaniku – wodza Lobel – nazywa się po prostu marionetką. Ta wieloletnia roślina, której trzon osiąga wysokość pół metra, ma żółtawo-zielone kwiatostany – panele o długości 50 cm.


Dolne liście ciemnozielonego koloru mają kształt eliptyczny, liście górne rosnące w łodydze są owalne, wypukłe, pokryte krótkimi białymi fuzz, stopniowo malejące bliżej kwiatostan. Powstaje pytanie: lalecznik-trawa – gdzie rośnie? Rośnie w łąkach zalewowych, polanach. Unikanie suchych działek, woli miejsc z bliską wodą gruntową. Roślina rośnie na europejskim terytorium Rosji, na Kaukazie, w Małej i Średniej Azji, na Dalekim Wschodzie, w zachodniej i wschodniej Syberii.

Medycyna

Marionetka to ziele, którego korzenie były używane w czasach starożytnych w medycynie ludowej w leczeniu chorób neurologicznych, reumatyzmu. Ponadto infuzje z tego ziół są stosowane w leczeniu zapalenia płuc, jako leków przeciwgorączkowych, a także do leczenia wyprysku, a nawet tyfusa.

Trawa marionetka, zdjęcia, które widzisz w artykule, jest bardzo trujący. W medycynie nowoczesnej zabronione jest stosowanie jako składnik aktywnych dodatków do żywności. Korzeń lalecznika zawiera około sześciu różnych alkaloidów wpływających na układ pokarmowy i układ sercowo-naczyniowy oraz zdolny do tłumienia pracy centralnego układu nerwowego. Trawa marionetka jest tak trująca, że kilka gramów świeżych korzeni roślinnych jest w stanie zabić dorosłego konia. Szczególnie wysoka jest zawartość trucizny w korzeniu w okresie jesiennym i wiosennym, w przypadku których niezbędny jest zbiór tego produktu leczniczego. Zieloni są trujące w początkowym okresie wzrostu – wczesną wiosną, kiedy liście jeszcze się nie otaczają. Zebranych liści i korzeni suszy się w dobrze strawionym pomieszczeniu.

Picie alkoholu

Jednak ta roślina otrzymała największą popularność spośród tych, którzy pragną wyleczyć krewnych i przyjaciół z pijaństwa. Faktem jest, że lalecznik jest trawą, której wywar nie jest zgodny z alkoholem i powoduje odrzucenie przez organizm. Zakłada się, że wywar z korzenia dodanego do napoju alkoholowego wywołuje wymioty po każdym spożyciu. Alkoholik, nieświadomy prawdziwych przyczyn tej reakcji ciała, decyduje, że pił piwo o niskiej jakości. Jeśli wymioty wyczerpują każdy alkohol, pijak stopniowo zacznie odmawiać picia alkoholu, a wreszcie pozbyć się tego uzależnienia. W mieszaniu bulionu w alkoholu jest jeszcze jeden pozytywny czynnik. Reakcja odrzucenia powoduje słabość, w wyniku czego agresywność alkoholu maleje.

Przepis

Przepis na przygotowanie bulionu jest bardzo prosty: na łyżeczka krojonego korzeni marionetki pobierana jest ćwiartka filiżanki wrzącej wody (to jest poniżej 10 gramów). Bulion jest podawany przez godzinę, a następnie filtrowany. Przechowywać bulion w lodówce, w miejscu niedostępnym dla każdego poza tobą. W małych dawkach (nie więcej niż 3-5 kropli na posiłek), jest mieszany w żywności. W sumie norma bulionu dziennie nie powinna przekraczać 10 kropli. Jest to bardzo ścisła dawka, gdyż może prowadzić do nieodwracalnych następstw.