405 Shares 8230 views

Jak traktować przemieszczone nogi w domu. Co zrobić ze zwichniętym nogą

Zwichnięcie – jest to jeden z najtrudniejszych i zarazem najczęstszych obrażeń, które ludzie zwracają się do sali pogotowia. Na zewnątrz jego objawy są bardzo podobne do objawów złamań. Dlatego też, zastanawiając się, jak leczyć zwichnięcia nóg w domu, warto pamiętać, że nie możesz tego sam kierować. Może to pogarszać sytuację. Aby usunąć nierozstrzygającą kończynę lub kość, musisz iść do szpitala. Kiedy diagnoza zostanie potwierdzona, wykwalifikowany dyslokowany specjalista naprawi i zastosuje oponę, możesz rozpocząć leczenie urazu w domu.


Pierwsza pomoc

Aby odpowiedzieć na pytanie: "Jak traktować przemieszczenie nóg w domu?", Należy zacząć od zrozumienia samej koncepcji.

Zwichnięcie to przemieszczenie kości w torbie stawowej, czasami towarzyszącej uszkodzeniom stawów lub zwiotczeniu. Przyczyną może być silny cios, upadek. Objawy zewnętrzne to ból, obrzęk, zmiana na niezwykłą formę stawu, wydłużenie lub skrócenie kończyny.

Przed leczeniem przemieszczonymi nogami musisz wiedzieć, jak pomóc w pierwszych minutach po kontuzji osoby. Pierwszą pomocą będzie stosowanie opatrunku lub opony do miejsca przemieszczenia w celu ustalenia stawu. Ponadto należy nałożyć na zimno uszkodzone miejsce w celu zmniejszenia obrzęku i złagodzenia bólu. W tym celu jest gorąca butelka z lodem. Następną czynnością jest dostarczenie ofiary do najbliższej izby pogotowia, gdzie będą wykonywać zdjęcia rentgenowskie, ustalić położenie dyslokacji i zastosować tymczasowe bandaże mocujące.

Trzeba skorygować zwichnięcia, ponieważ po trzech tygodniach staw zaczyna się źle rozwijać. Jeśli tak się stanie, skorygowana jest chirurgicznie, usuwając nowe tkanki.

Jak leczyć i co zrobić z przemieszczeniem nogi, każdy powinien wiedzieć. Na początek zajmiemy się rozwiązywaniem typów tych urazów.

Zwichnięcie stawu kolanowego

W stawie kolanowym kości nóg i ud są przemieszczane względem siebie. Staw kolanowy jest pokryty gęstym splotem więzadeł. Przemieszczenie występuje, gdy więzadeł zostały pęknięte. Jest to dość solidny staw, jego przemieszczenie jest stosunkowo rzadkie. Aby poruszać się tymi kości, należy zastosować dużą siłę. Takie urazy pojawiają się po wypadkach, wypadkach, spadają z wysokości.

Znaki i leczenie

Jakie objawy można zaobserwować, gdy występuje zwichnięcie nogi (oznaki urazu)? Pierwsza pomoc zależy od tego, jaki narząd został dotknięty.

Z tą zwichnięciem, staw stawowy kolanko zmienia swój kształt, nie można tego zauważyć. Zdarza się, że zwichnięcie samego kolana odświeża, ponieważ połączenie jest dość silne, a silne przemieszczenie jest niezwykle rzadkie. W tym przypadku silny obrzęk i ból, drętwienie i zimna tkliwość. I choć korekta w tej sytuacji nie jest wymagana, to samo traktowanie po urazie nie będzie inne.

Kiedy przemieszczenie stawu kolanowego jest najczęściej stosowane do korekty chirurgicznej, ponieważ jest to poważny uraz, w którym tętnice i duże naczynia krwionośne są prawie zawsze uszkodzone. Dlatego gips znajduje się w szpitalu, a przez pewien czas pacjent będzie musiał chodzić na kulach.

Jedyne leczenie, które można zastosować w tej sytuacji, zabija bolesnych zabójców, nakłada lód na miejsce dyslokacji, a maści i kauczuki poddaje się resorpcji i uleczeniu posiniaczeniu.

Zwichnięcie stopy

Zwichnięcie stopy jest raczej rzadkim przypadkiem. Najczęściej poddaje się subluksacji jej części. Częstymi urazami są takie przesunięcia poprzecznego stawu, palców, przesunięcia podeszwowego stopy.

Leczenie urazów

Symptomatologia dyslokacji lub subluksowania stopy jest podobna do anamnezji schodzenia nogi. Poczucie ostrego bólu, obrzęku, niezdolności do poruszania się stawów lub palców, dyskomfortu podczas próby wstania, są siniaki i sinica. Takie zwichnięcia pojawiają się w wyniku upadku lub gdy stopa jest schowana podczas niezręcznego lądowania po skoku.

Istnieją różne sposoby, jak i jak traktować przemieszczenie stopy. Leczenie przepisane przez lekarza zależeć będzie od tego, które kości są dotknięte.

W przypadku znieczulenia miejscowego zwichnięcie stopy po rozmieszczeniu jej w gzymsie następuje przez okres 5 tygodni. Po usunięciu lekarz zaleci wykonanie fizycznej terapii ruchowej i fizjoterapii. Również w przyszłym roku trzeba nosić specjalne, wygodne obuwie ortopedyczne lub wkładki.

Jak traktować przemieszczone nogi w domu? W przypadku urazu kości tuszy lub śródręcza, po odtworzeniu stawu w znieczuleniu lub znieczuleniu miejscowym, tynk jest stosowany przez 8 tygodni, a następnie pacjent jest wysyłany do klas terapii fizycznej i wizytacji w procedurach fizjoterapii. Na następny rok musisz nosić buty ortopedyczne.

Zwichnięcie palców palców

To rzadka sprawa. Z tą zwichnięciem palce pęcznieją i stają się niebieskie, a każdy ruch, nawet niewielki, powoduje ból. Opuścić palce palców w znieczuleniu miejscowym, nakładać tynk na 2 tygodnie, a po usunięciu zaleca się fizjoterapię i ćwiczenia na rozgrzanie palców.

Zwichnięcie kostki

Przesunięcie kostki w języku medycznym nazywa się "przesunięciem stawu skokowego". Jest to najczęstsza forma takiego urazu. Dzieje się tak, gdy upadniesz, wsuwasz się lub kręcisz stopą. Takie przemieszczenia mogą być tak silne, gdy wszystkie opisane powyżej sposoby są stosowane w leczeniu i nieistotne, gdy sam stawka staje się na miejscu. W tym przypadku ból nasila się, prawie nie można stanąć na piechotę, obrzęk stopy.

Leczenie

Takie przemieszczenie można leczyć w domu. W pierwszych dniach konieczne jest ograniczenie nacisku na stopę, nałożenie na zimno, zastosowanie bandaża mocującego. Po obrzęku nie ma, podejście do leczenia jest radykalnie zmienione. Teraz trzeba zorganizować ocieplenie miejsca dyslokacji.

Co robić w domu?

Należy wyjaśnić, że wszystkie typy takich obrażeń są traktowane jednakowo, ale leczenie w domu zaczyna się po usunięciu tynku i nie ma obrzęku.

Więc jak traktować dyslokowane nogi w domu? Przede wszystkim konieczne jest przeprowadzenie procedur rozgrzewania. Należą do nich ciepłe kompresy, na przykład z bulionu imbiru, tarcie z maści ocieplających. Ciepła kąpiel solna dużo pomaga . Doskonały środek antyseptyczny i rozgrzewający są ściśnięte z nalewek alkoholowych z propolisu, celandy, kalenduli.

Każdy z tych sposobów pomoże złagodzić ból i przyspieszyć proces gojenia. Ale ważne jest, aby nie zapominać: przed zastanowieniem co zrobić z nogą zdezorganizowaną w domu, musisz odwiedzić lekarza, który profesjonalnie naprawi ten uraz.