665 Shares 3736 views

Szczegółowa odpowiedź na pytanie, dlaczego historia

Wielu z nas, zwłaszcza uczniowie i ich rodzice, stale zastanawiać, dlaczego trzeba znać historię. Jakie jest znaczenie i przydatność badania zdarzeń wiele lat temu? Jednakże, istnieje wiele różnych powodów, wskazując na potrzebę zbadania tej kwestii, która jest kombinacją wielu innych dyscyplin. Wiele argumentów nadano o znaczeniu historii, ale wciąż pozostają aktualne.

Wirtualny Time Machine

Badanie ważnych wydarzeń historycznych oraz ludzi, takich jak podróż w czasie. Historia bada przeszłość i dziedzictwo przeszłości w teraźniejszości. Konieczne jest, aby wiedzieć, w jaki sposób nasz współczesny świat i narody naszej planecie stały się tak, jak widzimy je dzisiaj, i jak ewoluowały.

Wiele zagadek, przerażające i intrygujące, nie są już tak tajemnicza, jak szybko staje się jasne, złożone przyczyny i wydarzenia prowadzące do niego. To wyjaśnia, dlaczego historię. Kiedy zrozumiał wspólną cechą jest to, że możemy dzielić się z ludźmi z przeszłości, a także świadomość różnicy w obecnej tworzą świadomości naszego społeczeństwa, jego przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Nauka na błędach

Jednocześnie, historia daje nam coś znacznie więcej niż istnieje w przeszłości, wydarzeń, które doprowadziły do powstania współczesnego świata. Dlaczego historia? Ona zaprasza nas do zbadania przeszłości i teraźniejszości, nieznany do nas, a narody obcych krajach, w których wszystko jest umieszczony całkiem inaczej. Wiedząc, że dzielimy wspólnie z ludźmi w przeszłości, a jednocześnie bada, jak ciężko ich życie różni się od naszej obecnej jesteśmy w stanie zamienić w przyszłości na lepsze. Możemy spojrzeć wstecz i zobaczyć konsekwencje:

  • krwawe wojny;
  • Obroty i przewrotów;
  • bezmyślny stosunek do natury;
  • wielkie odkrycia;
  • błędy i analfabetyzm.

To może być dużo czasu krok na tej samej prowizji. Dlaczego? Musimy studiować historię odzyskać błędy z przeszłości i zapobiec im w przyszłości.

możemy przyjąć doświadczenia

Ponadto, historia stara się zrozumieć przeszłe życie jednostki i społeczeństwa jako całości, badając wszystkie aspekty ich rzeczywistości. Bada różnorodność ludzkiego doświadczenia: ile ludzie różnią się pod względem idei, wierzeń i praktyk kulturowych, jak również ich doświadczenie zmienia się w zależności od czasu, narodowości i statusu społecznego, jak ludzkość zmaga się ze sobą, zamieszkująca planetę wspólne dla nas.

Dotychczasowe doświadczenia jest ogromna i niezmierzona. Jego niepodważalne znaczenie dla przyszłych pokoleń ujawnia dlaczego historię. Rozważmy zdarzenia, analizuje je, aby „przetrawić” informacje, a dopiero potem, na podstawie faktycznie doświadczenia, zrozumieć teraźniejszość, aby właściwe i bezpieczne planowanie na przyszłość.

ogólny rozwój

Historia przeszłości analizy, oceny złożoną sieć przyczyn, które pomogą zrozumieć wydarzenia i zjawiska zachodzące w dzisiejszym świecie. Uczy umiejętności analityczne, krytyczne myślenie i logiczną analizę sytuacji, które po prostu potrzebują badanie wielu przedmiotów szkolnych. Historia uczy i trenuje pamięć prawidłowo przetwarzać informacje i dostrzec, pomaga rozwijać umiejętności niezbędne do tak wyglądać za tekstem tytułowym, prawo do zadawania pytań i wyrażania własnych opinii.

kształcić patriotów

Zdrowy klimat społeczny w kraju, pełnoprawnym społeczeństwo i świat – to cel, do którego wszyscy ludzie w ogóle, a każde państwo w szczególności. Niemożliwe jest oszacowanie wszystkie pieniądze i zapłacić za wszystko. Dlatego państwo nie odbywa się na biznesmenów i filantrop, altruista i patriotą. Trzymali cały świat. Pamiętają historię. Ci, który kochał swój kraj, którzy oddali swoje życie dla szczęścia innych. Ten nieustraszony wojownicy i oddani lekarze i utalentowanych naukowców i tylko bezinteresowne patrioci narodu.

Dlaczego historia? Bo jest popularnie mówi każde kolejne pokolenie o tym, co zawdzięcza swoje przodków. Dowiemy się, jakie ideały pradziadków żyło, co wyczyny one wykonywane. Zdajemy sobie sprawę, jak ich życie wpływa naszej teraźniejszości. Rozwój szacunku dla przeszłości z jego reform, walka, zwycięstw i porażek – zadanie z historii.

Dlaczego muszę studiować historię?

Dzisiaj jest nieodłączna od wczoraj. Wszyscy ludzie i narody żyjące historia: Mówimy językiem, które sprowadzają się do nas z przeszłości, żyć w społeczeństwie, o złożonej kulturze odziedziczony z czasów starożytnych, przy użyciu technologii opracowanej przez naszych przodków … Tak więc, badanie relacji między przeszłością a teraźniejszością jest niezaprzeczalna. podstawą dla dobrego zrozumienia współczesnego człowieka. To wyjaśnia, dlaczego nasza historia, jak i dlaczego jest to ważne w naszym życiu.

Znajomość ludzkiej przeszłości i nie jest droga do samopoznania. Historia pomaga nam zrozumieć genezę współczesnych problemów społecznych i politycznych. Jest najważniejszym źródłem badaniu charakterystyki zachowań ludzi w różnych środowiskach społecznych. Historia uświadamia nam, że ludzie w przeszłości nie były po prostu „dobre” lub „złe”, ale zmotywowani w złożonych i sprzecznych sposobów, jak jest teraz.

Widok na świecie każda istota ludzka powstaje poprzez indywidualne doświadczenia i doświadczeń społeczeństwa, w którym żyje. Jeśli nie wiemy, nowoczesne i historyczne doświadczenia różnych kultur, nie możemy nawet nadzieję, aby zrozumieć, jak ludzie, społeczeństwa i narody podejmować decyzje w dzisiejszym świecie.

Istotą

Wiedza historyczna – nie więcej i nie mniej niż dokładnie i krytycznie konstrukcji pamięci zbiorowej. Że pamięć czyni nas ludźmi, a pamięć zbiorowa, że to historia, czyni z nas społeczeństwo. Dlaczego poznać historię? Ponieważ żadne poszczególne osoby pamięci natychmiast stracić swoją tożsamość, nie będzie wiedział, jak się zachować przy spotkaniu z innymi ludźmi. To samo dzieje się z pamięcią zbiorową, choć jego strata nie będzie zauważalne natychmiast.

Jednak pamięć nie może być zamrożone w czasie. Pamięć zbiorowa stopniowo nabiera nowego znaczenia. Historycy są stale pracuje nad czynienia z przeszłości, zadając pytania, szukają nowych źródeł informacji i analiza starych dokumentów w celu zdobycia nowej wiedzy i umiejętności, aby lepiej zrozumieć przeszłość i to, co się dzieje. Historia ciągle się zmienia i rozwija, a także naszej pamięci, pomagając nam w celu zdobycia nowej wiedzy i umiejętności, aby poprawić nasze życie ….