698 Shares 9432 views

Hydroizolacji sufit z rękami

Czasami w życiu jest to sytuacja bardzo bolesne, gdy po starannie wykonanych napraw w łazience lub w kuchni sąsiadów nagle wybuchnął rura, a woda wypełnia nowy sufit. Lub po prostu przyjść na weekend w domku, można zauważyć, żółte plamy na suficie po deszczu. Aby uniknąć takich problemów nie pojawiają się następujące naprawy powinny zacząć od uszczelnienia.


Głównym zadaniem hydroizolacji

Podczas naprawy dużo pieniędzy jest przeznaczana na materiały budowlane i wystroju pomieszczenia. W przypadku nadmiernej wilgoci, mogą ulec zniszczeniu z biegiem czasu jest forma, która nie tylko zepsuć tapety, ściany i sufit pomieszczenia, a także powoduje, że reakcje alergiczne na ludzkim ciele, w końcu zamienia się w stanów astmatycznych.

Jest to również bardzo niebezpieczne w przypadku kontaktu z wilgocią na przewodach elektrycznych ukrytych w ścianach, zwarcie dzieje. Zagraża zapłon pokoju, a tak naprawdę jest to konieczne do nikogo. Głównym zadaniem izolacji sufitu w mieszkaniu jest jego i cały teren wilgoci, powstawanie pary, grzybów i pleśni chronić. Mających suchą sufit, nie można się martwić o pięknie tynki dekoracyjne i drogie tapetę.

mieszanka do

W celu przeprowadzenia prac na izolacji sufitu od wewnątrz przy użyciu różnych obmazochnye penetrujących związków. Koszty materiałów powłokowych jest stosunkowo tani, są stosowane do powierzchni betonowego stropu, po którym staje się jastrychu. W skład tych mieszanek jest różna. Istnieje cementu polimerem bitum-polimer i bitumu z gumy.

Przenikającego kompozycje obecnych cząstek aktywnych, które po naniesieniu na suficie wnikać głęboko w szczeliny i mikropęknięć, napełnianie. Są nietoksyczne i nie uniemożliwiają dostęp powietrza. Jednakże są one wykorzystywane wyłącznie do uszczelniania betonu sufit. Jeśli z czasem pojawią się nowe pęknięcia, przenikliwy mieszaniny pozostają w mocy w okresie do następnego remontu.

Rodzaje preparatów hydroizolacyjny

  1. Mieszanina w postaci proszku składającego się z cementu z dodatkiem plastyfikatorów i niektórych żywic. Przed uruchomieniem, mieszaninę rozcieńcza się wodą w proporcjach wskazanych na opakowaniu. Stosuje się go na powierzchni sufitu powinna być szpachelka. Taka mieszanka jest tani, więc krótko. Kiedy stres mechaniczny może pęknąć.
  2. Mieszaninę podobny do barwienia farby lub lakieru, która zawiera lateks, bitumu. Mieszaniny te stosuje się do malowania pędzlem. Może być stosowany do uszczelniania drewnianego sufitu. Ale z czasem, trzeba pokryć powierzchnię ponownie, jako mała życia.
  3. Można kupić gotowe preparaty generyczne (wodoodporna).
  4. Są to materiały wodoodporne, który należy wkleić na suficie. Ta folia z tworzywa sztucznego, papy, papa materiału, włókna szklanego i innych nowoczesnych materiałów. Koszt takich produktów jest wysoka, czasochłonne procedury. Zazwyczaj te materiały stosuje się w sufit, który jest następnie zszywano okładzinę drewnianą lub z tworzyw sztucznych. Metody łączenia się zmieniać także. Są samoprzylepne, a niektórzy, aby utrzymać, trzeba rozgrzać palnik gazowy.

przygotowanie powierzchni

Prace nad hydrofobizację powierzchni sufitu wytwarza się w różny sposób, w zależności od zastosowanych materiałów. Przede wszystkim dokładnie szlifować stary sufit usunąć istniejącą formę potraktowano przeciwgrzybiczych roztworów. Dalsze oczyszczanie przeprowadza się kurz i resztki starej farby.

Jeśli sufit jest pokryty mieszaniną penetracji, trzeba będzie stały nawodnienia sufit. Na tej okładce, następujące wymagania: Aby zapobiec wysychaniu, stale zwilżania mieszanki w suficie opryskiwacza, temperatura w pomieszczeniu nie powinna być wysoka, naprawa odbywa się przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, gdzieś pod koniec września lub na początku października. Jeśli prawidłowo realizować wszystkie zalecenia, warstwa mieszaniny potrwa 7 lub 8 lat. Jeżeli istnieją znaczne różnice w pokrywania płytek powinna być naprawione mieszaniny wstępnej izolacji do podłoża lub klejenia połączeń taśm uszczelniających.

Przed zastosowaniem mieszanin proszkowych musi powierzchnia sufitu jest najpierw napełniony. Wtedy sprzęgło jest wiarygodne. Uszczelnianie sufitu w postaci farb i lakierów stosować także tylko w pełni zgodne i zagruntowane podłoże.

proces uszczelniania

Mieszkanie znajduje się w prywatnym domu, istnieją pewne niebezpieczne miejsca, najczęściej podlegające kumulacji odprowadza wilgoć i możliwe. Ten apartament, kuchnia, balkon. W prywatnym domu jest najwyższym piętrze i poddaszu. Wymagają one szczególnej uwagi i przeprowadzić dokładną pracę na suficie hydroizolacji.

Po zakończeniu wstępnego oczyszczania i osadzania na powierzchni spoin i pęknięć rozpoczęciem procesu nakładania podstawowej mieszaniny. Może być stosowany grubą szczotkę szorstką, szpatułki lub pędzla grubego, w zależności od składu.

Pokrywane są nie tylko powierzchnię sufitu, połączenia między sufitu i ścian, ale również w górnej części ściany, około 15-20 cm. Ważne jest, aby przestrzegać zasad stosowania, odporne na czas określony w instrukcji wysuszeniu warstwy i zastosować niezbędną ilość.

Zgodnie z opcji uszczelniania wilgoci należy sprawdzić status natryskiwanie sufitu z kompozycji wodnej co kilka godzin. Procedurę przeprowadza się 3-4 dni. Ale z poszanowaniem stosowanie technologii, aby służyć takiej kompozycji byłby długi czas.

sufity napinane

Nowoczesne i najskuteczniejszym sposobem pomieszczeń hydroizolacyjnych są sufity. Folia jest rozciągana na gorąco, jest w stanie wytrzymać duże ilości wody. Jeśli wypełnione sąsiadów z wyższych pięter, film jest rozciągnięta, zbierając całą ilość płynu, i nie psują podłogi i ścian pomieszczenia. Aby się go pozbyć, po prostu trzeba spuścić wodę przez otwór na żyrandolu w jakimś stopniu.

W tym przypadku, film bierze swój pierwotny wygląd, nie jest zdeformowana. Jest to bardzo przydatne, a nawet piękny sufit daje pokój zadbany wygląd, ukrywając wszelkie nierówności powierzchni.

Ochrona balkon

Głównym celem pracy, aby wyeliminować vlagoobrazovaniya na balkon jest na zakładkach referencyjnych. Deszcz i wysoka wilgotność może nie tylko zniszczyć warstwy betonu, ale to jeszcze bardziej niebezpieczne, szkodliwe armaturę metalową, na której opiera się cała konstrukcja. wilgoci metalu zaczyna się rdzy, co prowadzi do zniszczenia materiału.

Przede wszystkim stawy są pokryte ściany w domu, wówczas należy przeprowadzić poza pracą. Mianowicie, aby zrobić dobry odcień, aby zamknąć wszystkie luki między górną balkonem i twoje, jeśli zbudowany duży balkon, a następnie uszczelnić szczelinę pomiędzy pokryciem dachowym, czy to łupków, półpasiec lub blach dachowych.

Zakończyć pracę na suficie balkon promazyvaniem Struktury hydroizolacyjne lub naciągu filmu sufitu.

Praca z drewnianym sufitem

W drewnianych budynkach głównym problemem jest powstawanie pary wodnej. Aby rozwiązać ten problem, należy skorzystać z nowoczesnych materiałów dla paroizolacji. Może to być folia z tworzywa sztucznego, pokrycia dachowe, pokrycia dachowe, specjalnych folii, membrana ochronna.

Wpływ takich materiałów w celu całkowitego odizolowania od wilgoci. Wyszła z domu nie jest wydany i nie wejść do środka. Jeśli woda dostanie się do drewnianych belek i domu dziennika w zimie zamarza. Każdy wie więcej o programie nauczania, że woda zamarza, zwiększa swoją objętość. Oznacza to, że drzewo może wybuchnąć, i nie będzie duże pęknięcia i szczeliny.

Par sufity barierowe w drewnianych budynków nie pozwala na skraplanie i uniemożliwia niszczenie drewna. Jak zrobić izolacji sufitu? Płyty pokryte pierwszą warstwę impregnacji wodoodpornej. Rozprowadzane paski materiału wodoodporne (na przykład, asfalt) poziom jest dłuższe belki dachowe i mocniejsze w celu uniknięcia nakładania się szczeliny.

Dla belek osadzonych arkuszy pianki, pozostała szczelina wypełniona jest pianką. Następnie kolejną warstwę nawierzchni przed działaniem wody. Następnie warstwa z wełny mineralnej izolowane sufitu. Dodatkowe rozciągnięcie paroizolacji i wzmocniony dodatkowych prowadnic, które następnie wieszane zakończeniu sufitu.

Ważne wskazówki i triki

  1. Folia ochronna nie może przebić z gwoździami. Aby uczynić go dźwięk został nagrany, to jest niezbędne do korzystania z systemu ramowego r.
  2. Pamiętaj, aby przymocować górną potrzeby filmowej do stojaka. Grubość materiału pozwoli być wentylowane powietrze i wilgoć będzie się gromadzić pod folią, szczególnie w kraju, na przykład, nie mieszkają w każdym czasie, i krótkie wizyty, a pokój nie zawsze jest ciepła zima dokładnie.
  3. Pokój warstwy położone suficie folia paroizolacyjna musi być okresowo wentylowane. Wtedy nie będzie to miało wpływu sufit powłoka dekoracyjna.

W celu przeprowadzenia prac nad izolacji sufitu z rąk, trzeba realizować wszystkie zalecenia. Następnie zostanie wykonana naprawa nie jest na próżno. Sufit będzie suchy i będzie trwać przez długi czas.