828 Shares 5050 views

Jak dostać się na listę oczekujących na mieszkanie? pokażemy


Nowy apartament marzenie wszystkich. To było duże, wygodne, przestronne i jasne. A co najważniejsze, mój! Mieszka z rodzicami na starość – perspektywa nie stanowi najlepszy, więc byłoby pożądane, aby młode rodziny do samodzielnego życia. Jednak marzeniem jest mieć normalne mieszkania, dla wielu ludzi może również pozostać marzeniem, ponieważ obudowa nie można kupić wszystkich obywateli Rosji.

Ale kto ma prawo do otrzymania bezpłatnego mieszkania? Jak dostać się na listę oczekujących na mieszkanie? Dla tej procedury jest potrzebne? Spróbuj zrozumieć ten proces.

Dziś, zebrać wszystkie niezbędne dokumenty w celu umieścić na liście oczekujących, bardzo ważna sprawa, która wymaga przestrzegania pewnych procedur. Po pierwsze, konieczne jest, aby dowiedzieć się, czy istnieje potrzeba poprawy warunków życia. Może to tylko dlatego, że ty ściśle matki trzypokojowym mieszkaniu.

Wcześniej, przed przyjęciem nowego kodeksu mieszkaniowego, zakwaterowanie mógł dostać się do każdego, kto mieszkał w „ciasnej” mieszkania. Jednakże, wraz z przyjęciem tego było mało nowych przepisów.

Zobaczmy: jak dostać się na listę oczekujących na mieszkanie w Petersburgu. Wnioskodawca do formułowania kolejce do przebywali w tym mieście 10 lat lub więcej, mają status ubogich i być uznane za w potrzebie obudowie.

Wyświetlacz LCD z Federacji Rosyjskiej są osoby, które należą do tej kategorii, a dopuszczalna ilość metrów przestrzeni życiowej mieszkańca wyznaczonym przez władze lokalne, takie jak podawanie Petersburgu os.

nie rozpoznał słabe osoby, których miesięczny dochód wynosi nie więcej niż dwie wartości minimum egzystencji, a wartość majątku osobistego podlega opodatkowaniu, była powyżej dziesięciokrotnej średniej wartości koszt jednego metra kwadratowego na rynku mieszkaniowym. Ponadto, ta kategoria obywateli to rodzina z trójką lub większą liczbą dzieci, weteranów wojennych i walk, z dziećmi niepełnosprawnymi rodzin osób niepełnosprawnych i innych.

Jeśli mieszkasz w mieszkaniu komunalnym, można uzyskać w kolejce na rachunku w potrzebie obudowie.

Innymi słowy, należy teraz do rodziny miał niski całkowity dochód, posiadanych przez członków rodziny powinny być tylko cenowo nieruchomość obudowa i materiał filmowy był mniejszy niż wyznaczony przez władze lokalne.

Co więcej, ten, który decyduje o tym, jak dostać się na listę oczekujących na mieszkanie, w żadnym wypadku nie należy celowo zdegradować ostatnich 5 lat, ich warunków życia.

Powiedzmy, że znalazłeś naprawdę potrzebują mieszkań. Jakie są kolejne kroki?

Jak stać w kolejce na mieszkanie: dyskutować główne etapy.

Po pierwsze, należy skontaktować się z odpowiednim urzędem miejskiej i uzyskać obszerną listę informacji i dokumentów, które muszą zostać przydzielone do aplikacji na rachunku na rachunek uznano.

Gdy wszystkie niezbędne dokumenty są zbierane, napisane i podpisane oświadczenie, należy skontaktować się z działem pomocy społecznej. Jeśli twoja rodzina ma oficjalnie uznane ubogich, trzeba rozpocząć kolejny etap.

Kto powinien zgłosić się do lokalnej rady w kolejce na mieszkanie, ponownie zgromadziła ogromny stos różnych dokumentów. Pakiet ten obejmuje: wniosek o rejestrację, paszport lub wrodzonych świadectw wszystkich członków rodziny, zaświadczenie z Komisji Europejskiej JE obecności lub braku majątku rodziny. Jeżeli świadczenia są udzielane na mieszkania, trzeba je dokumenty potwierdzające. Ponadto, musimy oświadczenie zarobków wszystkich członków rodziny, dochód na określony okres od urzędu skarbowego, nawet zaświadczenie o obecności lub braku jakichkolwiek pojazdów z policji drogowej.

W każdym okręgu wykaz niezbędnych dokumentów mogą być różne, ale możemy śmiało powiedzieć, że to jest naprawdę świetne, a do jej przygotowania, wymagane więcej niż jeden dzień.

Aplikacja i zebrane dokumenty rozpatrywane w ciągu miesiąca. Po pozytywnej decyzji, umieścić swoją rodzinę na liście oczekujących na mieszkanie jest w potrzebie lepszych warunków życia. I po tym wszystkim czeka na …

Ogólnie rzecz biorąc, można zrozumieć w jaki sposób dostać się na liście oczekujących na mieszkania. Jeśli udane czekać procedura może rozciągnąć kilkunastu lat.