659 Shares 2567 views

Ból brzucha – najczęstszym zarzutem dzieci

Ból brzucha u dziecka jest często wskazuje na problem z jelit. Jeśli dziecko jest jeszcze bardzo młody i nie mogę nic powiedzieć, a potem wyraża niezadowolenie z lęku, płaczu. Dzieci mogą zginać nogi do żołądka, przekręć je. Zdarza się tak, że dzieci jęczeć, pudry, tuzhatsya. Brzuszek natomiast gęsty, lekko spuchnięte, wnętrze można usłyszeć dudnienie i transfuzji. Ból brzucha u dzieci – główną przyczyną płaczu i problemy ze snem, więc gdy objawy te muszą konsultować nie tylko z neurologiem, ale również z gastroenterologa.


U dzieci, ból brzucha z powodu kolki lub wzdęcia. Jest to miejsce w przypadku większości dzieci – z powodu niedojrzałości układu pokarmowego, układów enzymatycznych, dysbioza. Zjawiska te są typowe dla niemal wszystkich niemowląt, a więc zdrowe dzieci do trzech lub czterech miesięcy może wystąpić niepokój z powodu bólu brzucha.

Problem z nietolerancją cukru mlecznego – laktozy – znane wielu rodziców dzieci w wieku do jednego roku. Laktoza jest zawarty w mleku, mieszanki dla niemowląt. Nietolerancja laktozy jest sprowokowany niedoborem laktazy – enzymu, który rozkłada laktozę. Brak laktazy objawia się w następujący sposób: ciecz, czasami – pienisty stolce, bóle brzucha podczas lub po karmieniu, wzdęcia, w ciężkich dzieci niedobór laktazy przybiera na wadze powoli lub nawet stracić. Taka diagnoza jest wykonany po kałowych węglowodanów.

Można zrobić i analiza na dysbacteriosis – warto wiedzieć, jak normalne jelita do pracy. Wiele problemów układu pokarmowego są eliminowane poprzez korektę dysbioza.

Rodzice muszą znać kilka prostych sposobów, jak pomóc dziecku w spokoju, kiedy jego żołądek boli. Daj mu pić herbatę specjalną dla dzieci z kopru włoskiego i rumianku, mayhem brzuszku ogrzać cieplej, zrobić lekki masować brzuch w kierunku ruchu wskazówek zegara, aby zginać nogi do brzucha. Połóż dziecko na brzuszku, a jeśli powyższe środki nie pomagają – wstawić odbytu dziecka tzw pary rury (może być przycięte gruszka). Rurka może być umieszczona w odbycie nie więcej niż 10 minut.

Istnieje wiele leków, które są zaprojektowane w celu łagodzenia bólu i promować odprowadzania gazów. Co lepiej dać dziecku, należy skonsultować się z lekarzem.

Jeśli nagle dziecko płacze przez długi czas bez przerwy, a korzystanie z rury gazowej nie prowadzi do pusta, a jednocześnie nie można uspokoić dziecko, prawdopodobnie wezwać karetkę.

Jeśli dzieci są przedszkolaki, twierdząc, że jego żołądek boli, pokazany na pępku, to nie znaczy, że ból ma. Fakt, że nie mogą one zlokalizowane jeszcze ból.

Dla dzieci w wieku od jednego roku do czterech bóle brzucha mogą być ostre i przewlekłe. Jeśli ból ostro przyszedł, dziecko nie może dostać się w tym samym czasie miał gorączkę i wymioty – nie można podać środki przeciwbólowe badaniu przez lekarza. Trzeba wezwać pogotowie lub udać się do samego szpitala. Ból ostry może wskazywać, na przykład, zapalenie wyrostka robaczkowego, niedrożność jelit. Należy zauważyć, że zapalenie wyrostka robaczkowego u dzieci występuje rzadko, ale jeśli nadal się z bólu – nie ostre i mocne. Zdrowia pogarsza się z biegiem czasu.

Przewlekły ból pojawia się i mijają. Czasami ból jest na tyle silny, czasami – ciągnięcie, a czasami ból może przejść przez kilka minut po wyglądzie. Przyczyny przewlekłego bólu – chorób, takich jak zapalenie trzustki, zaburzenia czynności dysbioza jelit, przewlekłe zaparcia, chorób pasożytniczych. Jeśli wystąpi taki ból – ponownie, trzeba udać się do lekarza. On wyznaczy niezbędnych badań w celu ustalenia przyczyny bólu brzucha, a następnie – indywidualne traktowanie.

Nie sceptyczny skarg dziecka, jeśli mówi, że jego żołądek boli. Pamiętaj, aby przejść przez kontrolę, a jeśli dzieci skarżą się na silny ból – trzeba skonsultować się z chirurgiem. Zgadzam się, że byłoby lepiej, gdyby w rzeczywistości okazuje się, że nie ma poważny powód do obaw niż jeśli czas zostaną utracone i nie będzie nieodwracalne zmiany.