454 Shares 8463 views

Z powodu tego, czego uczniowie są poszerzeni?

Co zrobić, jeśli uczniowie są poszerzeni? Na początek dowiedz się, dlaczego tak się stało. Mogą wzrosnąć z następujących powodów:


  • Z lekarstw i krople do oczu. Niektóre leki mają różne efekty na ludzkim ciele. Krople do oczu mogą wpływać na poszerzenie źrenic, a to może nie być alergia. Zwykle instrukcje dotyczące tego lub tego leku wskazują na skutki uboczne;
  • Z ciemności. W ciemności uczniowie rozszerzają się z powodu faktu, że w nie oświetlonym pomieszczeniu oczy starają się zwiększyć obszar ich postrzegania;
  • Od narkotycznych substancji psychotropowych. Jeśli przyjmujesz leki, wtedy mózg zostanie pozbawiony odpowiedniej ilości tlenu, dlatego uzależnieni zazwyczaj mają poszerzone źrenice oczu;
  • Podczas stresujących warunków i awarii nerwowych;
  • Podczas wstrząsu (urazowego), który występuje w ciężkich urazach lub złamaniach. Taki fenomen jest reakcją ciała na ból, jaki wywołuje;
  • Inny uczeń może zostać rozszerzony z innego powodu. Mogą być oznaką sympatii dla kogoś. Na przykład, jeśli kobieta jest na randce z młodym mężczyzną, która przyciąga jej uwagę, a tak się dzieje – wtedy lubi ją.

Jest coś takiego jak rozworzenie miazgi – dwustronne rozszerzenie źrenic. Zjawisko to można zaobserwować u osób, które nosiły soczewki kontaktowe, jeśli dana osoba została uderzona środkowym mózgiem, a także w wyniku złamania reakcji na światło (zwłaszcza jeśli jest to głęboki śpiączka). Również można ją uznać za łagodną i nieszkodliwą cechę u sympatototycznie roślinnie labilnych osób. Nadal zjawisko to może wynikać z wewnętrznego lub lokalnego stosowania preparatów.

Uczniowie mogą rozwijać się wraz z emocjami i chorobami: lękiem, lękiem, nadczynnością tarczycy, bólem, niedotlenieniem mózgu, zatrzymaniem krążenia lub krótkowzrocznością. Mogą też być duże rozmiary, jeśli człowiek głęboko oddech lub głośny dźwięk.

Warto też rozważyć jednostronny rozszerzony patologiczny uczeń. Przyczyną może być paraliż okulistyczny. Zazwyczaj towarzyszą mu ptaki. W takich przypadkach uczeń nie wykazuje reakcji na światło, nie ma naturalnych refleksów ścięgnistych. Częściej można to spotkać u kobiet, jest dziedziczna. Nadal może to być spowodowane tym, że osoba przyjęła na jednej ze stron przygotowania, które powodują rozworzenie mięśniaków.

Nieustannie poszerzane uczniowie mogą być z powodu przypadkowego lub celowego zaszczepienia leków cykloplegicznych, takich jak atropina i substancje podobne do niej. Może też wystąpić wewnętrzna oftalmoplegia. Jednakże w tym przypadku poszerzają się uczniowie tylko wtedy, gdy występuje guz mózgu. Tak, jest to możliwe ze względu na szyszynkowy. Uczeń może być również "zamazany", jeśli dana osoba ma przepuklinę supresentową. Jeśli on ma neuropatię irydoplegii, rozszerzony źrenica będzie wąski, jeśli 1% roztwór pilokarpiny wstrzykuje się do oczu. Jednak aby dowiedzieć się prawdziwych powodów ekspansji (może być sto), warto odwiedzić okulistę. Bada jego pacjenta, postawi prawidłową diagnozę i zaleci leczenie.