254 Shares 6157 views

Non-hormonalne pigułki dla menopauzy: opinie

W młodości, większość dziewczyn nie myśleć o problemach menopauzy. Ten stan wydaje się nadal tak odległe i mityczne. Jednakże mechanizm biologiczny nie może oddać się odliczanie, a ciało staje się starszy z każdym rokiem. A kiedy przechodzi do 40, chce być młoda dusza, a ciało jest zmuszony do poddania się wiekiem. Zaczyna się zmęczony, nie ma drażliwość, senność. Non-hormonalne pigułki dla menopauzy – jedna z grup leków stosowanych w celu normalizacji stanu zdrowia kobiet w okresie menopauzy.

Trochę o menopauzie

Menopauza jest uważany za naturalny proces biologiczny. Jego wygląd jest spowodowany zmianami hormonalnymi w organizmie kobiety, które rozwijają się po 40 latach. Ilość progesteronu wytwarzane przez ciałka żółtego jajników maleje. Po pewnym czasie i zmniejszenia poziomu estrogenu.

Taka redukcja liczby żeńskich hormonów powoduje, że miesiączka pojawia się rzadko, a następnie zniknąć całkowicie. W niektórych przypadkach, hormonalne przepięciami w okresie menopauzy może służyć jako dobra platforma do nieoczekiwanego poczęcia dziecka.

Ocena stanu kobiet opiera się na diagnostyce laboratoryjnej. Jest ona określana przez poziom hormonu folikulotropowego we krwi. Hormon ten kieruje stanu funkcjonalnego jajników. W przypadku naruszenia pracy ze strony narządów kobiecych zaczyna produkować hormon intensywność do wyrównania niedoboru estrogenów. Wysoki poziom hormonu folikulotropowego oraz przy całkowitym braku miesiączki w roku wskazują na rozwój menopauzy.

Wskazania do stosowania terapii medycznej

Zastosowanie specjalnych narzędzi jest konieczne w przypadku następnego obrazu klinicznego kobiety:

 • naruszenie psychicznych i emocjonalnych stanów (płacz, depresja, drażliwość);
 • bóle i zawroty głowy;
 • uderzenia gorąca, które gwałtownie zastąpione dreszcze;
 • skoki ciśnienia, tachykardia;
 • astma;
 • osłabienie, senność;
 • spadek libido.

Preparaty w leczeniu menopauzy

Normalizować samica wykorzystywane kompleksowe leczenie, które obejmuje terapię witaminy, środki uspokajające, leczenie wspomagające (środki hormonalne i niehormonalne), psychoterapię, motywacyjne i ćwiczeń terapii.

Non-hormonalne pigułki dla menopauzy są uważane za doskonałą alternatywą dla hormonalnej terapii zastępczej. Oczywiście, schemat wybór ginekolog endokrynolog spędza w każdym przypadku indywidualnie po otrzymaniu wyników analiz.

Uważa się, że najbardziej skutecznym środkiem niehormonalne terapie oparte na fitoestrogenów. Są to substancje, które są syntetyzowane z roślin leczniczych, można regulować żeńskie hormony. Leki pomagają zmniejszyć uczucie Tide, normalizuje sen, podnieść nastrój, zmniejszenie liczby epizodów tachykardii, normalizuje ciśnienie krwi.

Jakie są korzyści z czynników innych niż hormonalne?

U niektórych kobiet objawy menopauzy są tak wyraźne, że może prowadzić do depresji, histerii, neurotyczny. Wszystko to wpływa na osobistej relacji z mężem, dzieci, krewnych i przyjaciół. W takich przypadkach lekarze są zmuszeni do przepisywania środków hormonalnych. Ale terapia hormonalna, istnieją pewne przeciwwskazania:

 • zakrzepowe zapalenie żył kończyn;
 • zakrzepica;
 • Okres ciąży dziecka;
 • obrzęk;
 • niewydolność nerek lub wątroby.

W takich przypadkach, niehormonalnych tabletki menopauzą całkowicie zastępują leczenie leków hormonalnych. Skuteczność leków jest taka sama, ale substancje roślinne nie powodują skutków ubocznych i praktycznie żadnych przeciwwskazań. Ponadto, środki niehormonalne nie przyczyni się do zwiększenia masy ciała, obrzęk, zaburzenia przewodu pokarmowego i skrzepy krwi.

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń menopauzy na podstawie fitoestrogenów i innych substancji czynnych wytwarzanych przez wiele firm farmaceutycznych. Rozważmy najbardziej popularne i skuteczne pigułki hormonalne podczas menopauzy rosyjskich i zagranicznych.

"Bonisan"

„Bonisan” – homeopatyczny lek stosowany w menopauzie w celu poprawy stanu psycho-emocjonalnego. Dostępny w postaci kapsułek i kremu-żelu. Oznacza stworzony na podstawie izoflawony sojowe. Według opinii, lek pomaga normalizować sen, zmniejszona potliwość, zaczerwienienie, eliminuje wahania nastroju. Poprawa wyglądu skóry i opóźniają starzenie się kobiecego ciała.

"Estrovel"

Non-hormonalne pigułki dla menopauzy „Estrovel” phytopreparation rozpatrywane. Główne substancje czynne zawarte w składzie:

 • izoflawony sojowe;
 • Ekstrakt z korzeni dzikich włókno, jak również pierwszym przedstawicielem jest fitoestrogen;
 • indol normalizuje równowagę hormonalną i ogranicza możliwość rozwoju procesów nowotworowych;
 • Proces tetraboran sodu zmniejsza wypłukiwanie wapnia z organizmu, zatrzymanie rozwoju osteoporozy;
 • Ekstrakt z Vitex sacrum eliminuje bóle i zawroty głowy, jest przeciwna rozwojowi depresji, rozdrażnienia;
 • witaminy i minerały.

Lek jest bezpieczny dla długotrwałego stosowania, ma złożony wpływ na wszystkie objawy menopauzy. W czasie ciąży, laktacji i zwiększoną wrażliwością na składnikach aktywnych „Estrovel” wziąć przeciwwskazane.

"Klimaksan"

Non-hormonalne pigułki dla menopauzy „Klimaksan” są uważane homeopatycznym w celu zwalczania objawów menopauzy. Preparat zawiera czarny korzeń cohosh (zioło), laktozę i składniki mineralne. Regularne spożywanie może nie tylko zmniejszyć objawy, ale również, aby całkowicie pozbyć się go. Przebieg leczenia trwa około 2 miesięcy, po czym przerwa jest wykonywana. Kobiety mówią, że „Klimaksan” akcja trwa i podczas przerwy pomiędzy kursami leczenia.

"Chi-Klim"

Tabletki hormonalne menopauzy „Qi-Klima” są również produkowane na bazie ekstraktu z czarnej Cohosh. Jeśli wierzyć opinii, narzędzie eliminuje niedobór estrogenów, zmniejsza uczucie gorąca. Efektywność uzyskuje się, gdy przyjmowane regularnie przez okres co najmniej 3 miesięcy. „Chi-Klim” Przyjmować 1 tabletkę rano i wieczorem.

"Klimadinon"

Nowoczesny lek niemieckiej produkcji stosowane w okresie menopauzy – „Klimadinon”. Tsimitsifugi jest głównym składnikiem aktywnym, ma stabilizujący wpływ na kobiety. „Klimadinon” zmaga się z następujących objawów:

 • niepokój i płaczliwość;
 • wahania nastroju;
 • częstoskurcz, arytmia;
 • bezsenność;
 • pocenie się.

Środki normalizuje układu pokarmowego, układu autonomicznego, ma działanie przeciwzapalne i anty-obrzęk. Lek podano jedynie zaleceń lekarza, jak przeciwwskazania do jego zastosowania jest obecność guzów zależnych od hormonów, w historii obecność endometriozy lub włókniaków w czasie leczenia.

„H Klimaktoplan"

Niemiecki producent leków, jest analogiem „Klimadinon”. W dodatku do wyżej wymienionej skuteczności, lek ten jest wykorzystywany w skojarzonym leczeniu stanów przedrakowych. Dostępne w tabletkach środków. Przebieg leczenia – 2 miesiące.

"Klimalanin"

Preparat ten produkcji francuski substancja podstawowa, która jest β-aminokwas alaninę. Niehormonalnych pigułki dla menopauzy „Klimalanin” wywierają swoje działanie poprzez wpływ na naczyniach obwodowych. uczucia odpływu wynikać z ostrym rozszerzenie tej ostatniej, równolegle z tym istnieje poczucie ciepła, ból głowy, zawroty głowy.

nie oznacza, wciągająca, więc został wyznaczony tak długo jak nie vegetososudistye zmian. Podobnie jak reszta medycynie „Klimalanin” może powodować reakcje alergiczne. W takim przypadku należy przerwać przyjmowanie leku i skonsultować się ze specjalistą.

"Feminal"

Non-hormonalne pigułki dla menopauza „Feminal” – produkcji narkotyków w Chorwacji. Środek odnosi się do grupy preparatów ziołowych substancję czynną ekstrakt z koniczyny łąkowej. „Feminal” normalizuje poziom hormonów w organizmie kobiety, wspomaga dobry stan emocjonalny. Dostępny w kapsułkach. Trzeba wziąć 1 kapsułkę dziennie przez 2 miesiące.

"Remens"

Odnosi się do grupy substancji homeopatyczne. Lek ma na celu poprawę mikrokrążenia w narządach miednicy, umożliwiając go do wszystkich grup wiekowych. Występuje eliminacji niedoboru estrogenów, korekty stanu emocjonalnego, ogólnego wzmocnienia organizmu.

Jest on wytwarzany w postaci kropelek i tabletek. Tabletki nie spłukiwane wodą i zastosowano podjęzykowo (pod językiem). Krople zaakceptować lub rozcieńczony w łyżce wody lub czystej postaci. Dawkę dobiera się lekarza dla każdej kobiety indywidualnie. Przebieg leczenia menopauzy mogą trwać do sześciu miesięcy. W razie potrzeby powtórzyć po miesięcznej przerwie. „Remens” – Austrian non-hormonalne pigułki dla menopauzy, których opinie potwierdziły skuteczność stosowania. Sugerują, że regularne stosowanie „Remens” ustabilizować żeńskiego układu rozrodczego, unormować cykle miesiączkowe, zmniejszyć ryzyko krwawienia, usunąć objawy menopauzy.

wniosek

Odbiór leku w okresie menopauzy powinna odbywać się pod ścisłym nadzorem lekarza. Hormonalne tabletki menopauza stalowe doskonałe hormony zastępcze. Skutecznie działać i pozwolić, aby zapobiec rozwojowi możliwych skutków ubocznych.