833 Shares 1221 views

Jeśli nie skasowany plik …

System komputerowy – pani kapryśny. Bardzo często występują różne błędy i porażki, z powodu których nie jest usuwany plik lub program. Jednak układ niepowodzenia – nie jedyną przyczyną tego problemu i nieusuwalne pliki znajdują się nie tylko na dysku twardym lub w koszu, ale na dysku flash. Rozważenia wszystkich tych przypadkach więcej.

Najczęstszymi pliki nieusuwalne udziałem w innych procesach. Jeśli obiekt jest „praca” specjalny program, „czysty”, to nie może być. Taki program może być, na przykład, klient torrent. Jeśli pobrałeś nedokachannyh potok, a następnie wyjąć odpowiedni film nie będzie działać. Nie można usunąć, a obiekt uruchomiony w odtwarzaczu multimedialnym. Podobnie, nie usuwa plików otworzyć w programie Word. Usuń te obiekty można zamknąć programów pracy z nimi.

Ale tutaj wszystkie możliwe aplikacje są zamknięte, a plik nie został jeszcze usunięty. Oznacza to, że procesy związane z obiektem, zachowany układ pamięci. Mimo, że aplikacja jest zamknięty, a RAM uważa, że działa. Z tego problemu, istnieją dwa wyjścia. Po pierwsze, możliwe jest użycie takiej przydatna aplikacja jak „Menedżer zadań”. On jest w każdej wersji systemu Windows, a nazywany jest przez jednoczesne naciśnięcie klawiszy Ctrl «», «Alt» i «Usuń». Wszystkie uruchomione procesy są odzwierciedlone w analogicznym karcie, a zakończyć przycisk pomocy w dolnej części okna. Jeśli „Task Manager” – rzecz jest zbyt trudne dla ciebie, spróbuj ponownie uruchomić system.

Czasami nie usuwa plików, a ze względu na niewłaściwą nazwą. To zdarza się dość rzadko. Zwykle „ostrzega” system, gdy użytkownik wpisze nieprawidłowe znaki. Niewłaściwa nazwa pojawia się, gdy system nie lub jest w trakcie rozpakowywania archiwum. Oto jedno wyjście – aby spróbować zmienić nazwę pliku. Jeśli to się uda, obiekt zostanie usunięty bez żadnych problemów.

Co zrobić, gdy wszystkie metody wypróbowane i nieprzyjemny przedmiot nie zniknął? Gdy plik nie zostanie usunięty, a nikt nie sposób nie działa, przejdź do trybu bezpiecznego. Aby to zrobić, uruchom ponownie komputer, a proces ponownego uruchamiania naciśnij klawisz F8. Przycisk musi być wciśnięty aż Microsoft logo monitora. W rezultacie pojawia się menu, w którym, aby wybrać tryb awaryjny, a następnie nacisnąć «Enter». Po zakończeniu pobierania, można pozbyć się niepotrzebnych obiektu. Wszystkie powyższe sposobem podejścia, jeśli nie usuwanie plików z Kosza. Wystarczy przywrócić obiekt – i zacząć.

Są szczególnie ciężkich przypadkach, gdy stosowane wszystkie sztuczki, a plik jest nadal paskudztwo. Tutaj będzie specjalny program narzędziowy. Istnieją programy, takie jak Unlocker, które „specjalizują się” w nieusuwalnym plików. Szczególnie przydatna Unlocker – po instalacji jest dostępna z menu kontekstowego. Czasami kolidować z usuwaniem wirusów, a zatem przed podjęciem radykalnych środków, skanowanie systemu przy pomocy specjalnego narzędzia.

Wirus winę i gdy pliki nie są usuwane z kijem. Jeśli USB pojawił się nieznany obiekt (najczęściej – folder), oznacza to, że napęd jest zainfekowany. Pozbyć się wirusa jest bardzo trudne. Tu znowu Unlocker jest przydatna, ale jeśli to nie zadziała, kij musiałyby być sformatowany. Narzędzia do tego są wbudowane w Windows i jest dostępny w „Właściwości”.