783 Shares 9379 views

Hannibal Osip Abramowicz – jabłko od jabłoni

O przodkach Hannibal Puszkin, znany nie za dużo. Ale nadal, o czym świadczą historie i dokumentów, to trąci skandalem.


pradziadek

Arap czarni za życia Petra Velikogo, fortuna sprzyjała. Ale po śmierci swojego ojca chrzestnego, a później cesarzowej Katarzyny I, natychmiast został wygnany Alexander Menshikov, najpierw w Kazaniu, pod pretekstem budowy twierdzy, a potem w Tobolsku, a następnie do granicy chińskiej. I wtedy rzeczywisty związek, z którego uratował Munnich, kto myślał o rozsądny inżynier i uzyskał jego przeniesienie w 1731 roku w Estonia. Ale wszystko łatwe i przyjemne przed charakter uległ zmianie. Abram Pietrowicz stał się ponury, ponury i podejrzliwy. Ożenił się i kiedy się urodził białe dziecko, zaciekle nienawidził żonę i zrobił wszystko, co możliwe, aby się go pozbyć. Niektóre z nich, dość długi czas żył z Christiną von nevenchanym Sjöberg i starał się o rozwód. W tym czasie, mieli dzieci: czterech synów i trzy córki. Wszyscy za jednego, mała czarna. Wśród nich był dziadek Puszkina, Osip Abramowicz Hannibal. Człowiek z ciekawy losu, idąc za jego ojca.

pra-wujek

Starszy Ivan Abramowicz stał się bohaterem generalny i Puszkin był z nich dumny. Rodzimy dziadek Gannibal Osip Abramowicz, duma nie powodować, a także kuzyna Petera Abramowicz – ludzki ciężki i ciemny, który lubił wypić. Przejechał żonę i powiedział, że jego majątek był niemal harem. Ale miał notatki ojca, na podstawie którego Puszkin zaczął pisać powieść o jego pradziadka.

artylerzysta Hannibal

Hannibal Osip Abramowicz urodził się w 1744 roku w Revel. Kiedy dorastał, życie doprowadziło światło i nieostrożny i stracił wsparcie finansowe bogatego ojca. Długi on zgromadził dużo, bo brakowało oficjalnego wynagrodzenia drugiego stopnia kapitana.

małżeństwo

Wybrał się ożenić zbyt młody, szczerze mówiąc, w tym czasie usiadł czekając na pana młodego, 28-letnia dziewczynka. Była córką prezesów Tambov. Bogaty ojciec dał mu córkę Maria Alekseevna Pushkinoj dobry posag. A mąż, Gannibal Osip Abramowicz pospiesznie pieniędzy żony, by spłacić swoje długi. córka Nadia urodziła się dwa lata później, jasnowłosy i niebieskooki. Hannibal Osip Abramowicz żyć z żoną potem nie chciał, mimo że zdradził ją regularnie. I zostawił żonę i córkę zawsze potajemnie, bez pożegnania, pozostawiając je bez środków do życia.

Jak żyłem Maria A.

Kiedy jej mąż pozostawił, dała się do podniesienia jej córkę. A później poślubić ją do swojego dalekiego krewnego Sergeya Lvovicha Puszkina, wszystkie siły umieszczonych na organizację życia domowego młodej rodziny. Ale Hannibal Osip Abramowicz nie pozwalają zapomnieć o sobie. Choć o tym później. Rodzina Puszkina życie było beztroskie, nie dlatego, że miał dużo pieniędzy tam, ale ponieważ oboje uwielbiali doczesne przyjemności więcej niż ich dzieci i rodzinnego gniazda. Mały Aleksander cała troska i miłość nie otrzymał od rodziców i od babci i pielęgniarki, odkryła go Maria a .. Home rodzice mówili tylko po francusku, a moja babcia i Arina mały Sasza uczył języka rosyjskiego. Tak więc te dwie kobiety w średnim wieku, zawdzięczamy fakt, że w Rosji nie był wybitnym reformatorem rosyjskiego języka. Słuchał z radości właściwej rosyjskiej mowy z dwóch kobiet, ich opowieści o mrocznych czynów starożytności, na rozkaz, jakie panowały w dawnych rodów szlacheckich. Gdy jego babcia, wkrótce zaczął czytać w języku rosyjskim, francuskim powieść Sashenka i tak lubi. Miał 9 lat czytać Plutarch, „Odyseja”, „Iliada”.

Co było w tym czasie dziadek

I Osip Abramowicz Hannibal postanowił nie żyją Bobylev i poślubić. I nic, że jego żona nadal żyje. Powiedział, że umarła, składać fałszywe dokumenty i był żonaty z Ustinov Ermolaevna Tołstoja. Fałszerstwo zostało ujawnione, a jego dwie żony dość go zaatakował. Zaczął sporów. Pierwsza żona oskarżyła go o bigamię. Drugi zarzuty o defraudację jej pieniądze w kwocie 27.000 rubli. Zdanie, że zostało wydane, a które powinny spełnić, była ciężka: siedem lat w klasztorze do pokuty. Hannibal złożył petycję do cesarza, w którym wyjaśnił, że został wprowadzony w błąd. Brat Ivan Abramowicz bardzo fussed nad nim, a zdanie dojeżdżał. Osip Abramowicz został skierowany do służby morskiej na Morzu Czarnym. Przez siedem lat pracował i na emeryturze.

Mikhailovskoe

Po rezygnacji Hannibal osiadł w majątku koronie Mikhailovskoye, którą otrzymał od ojca. On zbudował dwór iw każdy możliwy sposób, aby dobrze zorganizować swój majątek. Tutaj położył się piękny park, w którym nie były kępy, aleje, ogrody kwiatowe. Zmarł w 1806 roku i został pochowany w St Michael. Tak bezmyślnie i niepotrzebnie zabrał życie kogoś takiego jak Hannibal Osipa Abramowicza. Jego biografia powtarza w pewnym stopniu, biografię ojca, ale jego ojciec był człowiekiem bardziej poważny i odpowiedzialny, a wzrosła do wysokich rang.

Następnie majątek odziedziczyła wdowa Maria Alekseevna prawnej. Zmarła w 1818 roku i jako szyderstwo, został pochowany obok jej rozwiązłego męża. I Michajłowski dostał córkę Nadzieja Osipovna. A potem stało się miejscem poetyckiej inspiracji Aleksandra Sergeevicha Puszkina.