662 Shares 9209 views

Ile de la Cite: opis, ciekawych miejsc, zdjęcia

Ile de la Cite, zdjęcie które można znaleźć w artykule jest na Sekwanę, niemal w samym sercu Paryża. Nazywana jest sercem stolicy Francji. Wyspa jest uważana za najstarszą część miasta, ponieważ to od niego, a urodził się w Paryżu. Cité można nazwać historycznym centrum. To miejsce jest jednym z głównych, które przyciągają uwagę wielu turystów.

Na Ile de la Cité jest duża liczba zabytków historycznych i architektonicznych. Istnieje wiele funkcji i dokumentalnym filmie został zastrzelony dziś.

krótki opis

Cite – wyspa na kwartał kilometrów kwadratowych. Istnieje wiele starych budynków, przez które powietrze panuje romantyczna atmosfera. Wyspa jest połączona z dziewięciu mostów obu stronach Sekwany i znajduje się w sąsiedztwie wyspy St. Louis. Zgodnie z podziałem administracyjnym Sita wchodzi komunalnych 1 i 4 dzielnicy Paryża. Separacja odbywa się na Boulevard du Palais.

Notre Dame

Nawet w pierwszym wieku przed naszą erą. e. wyspa była zamieszkana przez plemiona Galów. Później stał się częścią Imperium Rzymskiego. Na początku ubiegłego tysiąclecia aktywnie zbudowany. Te budynki i do dziś zdobią Ile de la Cité. Atrakcje tu na każdym kroku. Najsłynniejszą budowlą jest prawdopodobnie nie tylko na wyspie, ale także cały Paryż – Katedra Notre Dame, który został zbudowany niemal dwóch stuleci. Jego budowa rozpoczęła się w 1163. Turyści z całego świata stada dnia i nocy, aby spojrzeć na klasyczny gotyckiej budowli. Katedra miała kilka menedżerów budowlanych, każdy chciał dodać coś własnego uwiecznić swoje nazwisko. Rozwija się wiele scen słynnego Viktora Gyugo powieści „Notre Dame de Paris” w tym budynku.

Sainte Chapelle

Do dodatkowych regionalnych atrakcji zalicza Ile de la Cite, można wyróżnić gotycką Sainte Chapelle. To – jeden z najpiękniejszych budowli gotyckich. Struktura różni się wystarczająco małym rozmiarze. Kaplica została wybudowana w XIII wieku.

Pałac Sprawiedliwości

budownictwo cywilne Pałacu Sprawiedliwości – najwyższy budynek, zajmując prawie połowę wyspy. Budowa została przeprowadzona w ciągu kilku stuleci. Patrząc na budynek, który jest ozdobiony wyspie Cité, widać mieszankę stylów architektonicznych z różnych epok. Sposób postępowania sądowego, które odbyły się w Pałacu byli zainteresowani w wielkim kręgu francuskiej publiczności. A wszystko dlatego, że wśród oskarżonych w różnych czasach były tak znane postacie jak pisarz Emile Zola, szpieg Mata Hari, który został skazany na śmierć w sądzie, a także wielu znanych francuskich polityków i wojskowych.

Place Dauphine i Zamek concierge

Ile de la Cite gości zaskoczenie i pięknej okolicy, która ma romantyczną nazwę Dauphin. Dziś jest to miejsce z dużymi stężeniami artystów. Oferują turystom swoją pracę, ponieważ istnieje wielu dostawców z pamiątkami.

Concierge – budynek, zbudowany jako zamek dla królów Francji. Następnie stał się więzieniem dla wielu wysokich rangą dostojników. Obecnie budynek jest zabytkiem architektury, muzeum działa tutaj.

cechy klimatyczne

Klimat i pogoda warunki w Cité generalnie nie odbiegają od średniej wskaźników paryskich. Najzimniejszy miesiąc – styczeń. Ale nawet w tym czasie wyspa Cite podoba mieszkańcom i odwiedzającym temperaturze powyżej zera. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec. I tu jest najbardziej korzystny czas, aby odwiedzić Paryż jako całość i poszczególne jej atrakcji jest sierpnia. W ostatnim miesiącu letnim nie będzie tak gorąco jak w środku sezonu. Wraz z tym sierpniu – ulubiony czas, aby opuścić rodzimych Paryżan. Oznacza to, że populacja miasta spada, a turyści mogą chodzić bardziej komfortowo w różnych malowniczych miejsc na wyspie.

Kilka faktów z historii wyspy

Populacja wyspy wynosi nieco ponad 1000 osób. Podczas gdy kilka lat temu, to było najbardziej zaludnionym obszarem miasta. W czasach panowania Napoleona III jest zniszczenie budynków mieszkalnych na wyspie. Dokonano tego na rozkaz barona Haussmanna, którego cesarz mianowany prefektem francuskiej stolicy. W poszukiwaniu nowego domu wyspa Cité pozostawił ponad dwadzieścia tysięcy mieszkańców. miasto Zastraivaya z nowych budynków, Baron nie zapomnieć o turystów: należał do idei pozostawiając nie jest zabudowana na wszystkich stronach katedry Notre Dame. Teraz ten budynek widać z różnych kątów w całej swej okazałości.

podsumować

Oczywiście, przemysł i przedsiębiorstwa transportu publicznego na wyspie nie. W jego centrum znajduje się stacja Metro Paris. Aby dostać się na wyspę z każdego miejsca w mieście, dzięki dziewięciu mostów, które zostały zbudowane nad Sekwaną, a samochód jest tylko nowy most przekraczania Seine wszystko. Cité – Flat Island, i poruszających się na niej nie powinno być trudne.