842 Shares 9313 views

Biznes plan hookah z obliczeń

Sala Hookah jest stosunkowo nowym i dość obiecującym kierunkiem inwestycji i kolejnych zarobków. W wielu rejonach naszego kraju ten nisz nie jest jeszcze zajęty, a nawet jeśli popatrzysz na najprostszy plan biznesowy z haczykiem z obliczeniami, możesz zobaczyć szybki zwrot z nie tyle inwestycji.


Oczywiście udany rozwój tej działalności w całości zależy od jakości świadczonych usług i typu haczyków. W przeciwnym razie, z surowością i zakupem wątpliwego sprzętu, a także z produktami na haczyki, otrzymasz tylko ból głowy, wiele kłopotów i utraconych środków.

Gotowy biznesplan w pokoju hookah, opisany poniżej, oznacza późniejsze otwarcie w sąsiedztwie dobrze podróżujących placówek Twojego miasta, dzielnicy lub innych osad (restauracji, barów, pubów, kawiarni i klubów karaoke).

Spróbujmy odpowiedzieć na główne pytania, które pojawiają się dla wszystkich firm rozpoczynających działalność. Jakie są początkowe koszty, jakie są potrzebne, jakie dokumenty należy przygotować, gdzie uzyskać pozwolenia na świadczenie takich usług i inne niuanse prawne (umożliwiające otwarcie haka). Plan biznesowy ze wszystkimi figurami i obliczeniami pomoże Ci odpowiedzieć na te pytania.

Natychmiast warto wspomnieć, że inwestycja początkowa w tej branży będzie kosztować co najmniej 200 000 rubli.

Informacje ogólne

Plan biznesowy w hali hookah, jak wspomniano powyżej, ma otworzyć się w sąsiedztwie restauracji, co zakłada obecność turystów o mniej lub bardziej wysokim dochodzie.

Na samym początku można ograniczyć się do niewielkiej przestrzeni pomieszczeń – około 10-20 m 2 , która w pierwszych etapach zaoszczędzić będzie na czynsz, w którym prawdopodobnie będą wliczone usługi garderoby i toalety.

Harmonogram i wyposażenie okolicy

Harmonogram pokoju będzie taki sam jak tryb pracy pobliskiej restauracji lub kawiarni. Ten biznesowy plan hawajski przeznaczony jest do obsługi klienta przez samego biznesmena (na początku). Dzięki dalszej rozkwitaniu projektu można połączyć pracowników zewnętrznych z pracownikami tej samej restauracji, w których będziesz wynająć pokój lub jakąkolwiek inną zatrudnioną siłę według własnego uznania.

Ponieważ rozwój na dużą skalę pojedynczego punktu (zwiększenie powierzchni i odwiedzających) nie zawsze jest opłacalny, plan biznesowy hawajski zostanie zaprojektowany jako mały projekt "punktu". Ie. Będzie dużo bardziej opłacalne, aby otworzyć kilka punktów w różnych obszarach niż rozszerzać.

Pokój do pokoju typu hookah jest zalecany do wyposażenia w 4-6 miejsc. Niska cena za świadczone usługi zostanie skompensowana przez rosnący popyt przyszłych klientów. Ze względu na małą powierzchnię, pokój może być gustownie urządzony w przytulnej sali, w której klienci mogą zrelaksować się po ciężkim dniu pracy z pachnącym dymem hookah w swobodnej rozmowie iw orientalnym uspokajającym środowisku.

Polityka marketingowa

Gęsta współpraca z właścicielami pobliskich kawiarni i restauracji jest bardzo korzystna i wynika z faktu, że nie musisz inwestować w reklamę swojego projektu. Wśród odwiedzających te restauracje i kawiarnie pójdą plotki, życzenia, porady i apele.

Alternatywnie można zamówić broszury i ulotki wraz z sąsiadującą instytucją, która reklamuje zarówno Twoje, jak i usługi, które będą kosztować dokładnie o połowę tańsze.

Warto zauważyć, że chodzi o promowanie kontraktów z restauracją, na przykład odwiedzającym, który zamówił potrawy za ponad 4000 rubli, miałby okazję odwiedzić pokój w hookah tylko po połowie ceny.

Hookah (biznesplan nie obejmuje bezpłatnej reklamy) z pewnością będzie rozpoznawalny i cieszył się sukcesem, jeśli publikujesz informacje w grupach społecznych i na forach lokalnych. Kiedy firma jest trochę "rozłożona", możesz pomyśleć o osobistym zasobze internetowym, w którym klienci zapoznają się z cenami przeprowadzanymi przez akcje, właściwą palącą zabawkę, dowiedzą się o jej szkodliwości, zaletach i innych użytecznych informacjach.

Możesz robić ulotki i rozpowszechniać je na skrzynkach pocztowych pobliskich domów, na przystankach, biegunach i innych miejscach pasywnych. Hookah jest bardzo popularny wśród młodych ludzi, więc możesz skoncentrować się na reklamie wizualnej w instytucjach edukacyjnych – instytutach, kolegiach, itp.

Inna opcja

W przypadku, gdy z restauracjami do uzgodnienia sąsiedniego wynajmu nie będzie działało, alternatywnym rozwiązaniem jest prowadzenie działalności w solidnej kawiarni lub dobrym barze. Plan biznesowy skupia się na klientach o dobrobycie nieco powyżej średniego poziomu, tj. Jedna czek będzie rzędu 1500-2000 rubli.

Kiedy zostanie ustalona lokalizacja pokoju hookah, konieczne jest wykonanie wnętrza i na zewnątrz pomieszczeń. Najlepszym rozwiązaniem będzie orientalny styl (jako miejsce narodzin samej hawajskiej samochodziki i jako dodatkowy efekt estetyczny dla klienta).

Po tym, jak trzeba kupić jakość i bezpieczne haczyki. Przeciętnie jedna kopia nowoczesnej próbki będzie kosztować 10 000-15 000 rubli. Nie jest zbędne zamówienie specjalnych poduszek, które można łatwo szyć wszelkie mistrzów ręcznie lub każdego producenta bezramkowego mebla. Warto jeszcze wspomnieć, że wszystkie akcesoria muszą być wykonane w orientalnym stylu.

Wymagane dokumenty

Dla legalnego biznesu biznesplan haka dostarcza następujący zestaw dokumentacji:

 • Dokumenty dotyczące rejestracji IP (najlepsza opcja nie byłaby skąpe przy otwarciu LLC);
 • Zezwolenie na pracę ze służb pożarniczych w okręgu odpowiadającej próbki;
 • Licencja na usługi wydana przez SES;
 • Licencja na sprzedaż wyrobów tytoniowych i związanych z nimi składników.

Ważnym pytaniem, które wielu przedsiębiorców rozpoczynających działalność gospodarczą pyta: "Czy pokoje typu hookah są zabronione prawem?". Nie, nie są zabronione.

Hookah: plan biznesowy, pomalowany na rysunkach

Główne wydatki (miesięcznie), w tym otwarcie pokoju hookah:

 1. Wynajem lokalu – 20000 rubli.
 2. Dekoracja wnętrz, zewnętrzna i naprawa w ogóle (15-20 m 2 ) – 90000 rubli.
 3. Hookah (4-6 sztuk) – 60 000 rubli.
 4. Wymagania inspektorów pożaru i SES (gaśnice, pomieszczenia sanitarne i inne) – 10000 rubli.
 5. Akcesoria do hookah (tytoń, węgiel drzewny, itp.) – 20000 rubli.

Jednorazowa inwestycja w hawanie to 200 000 rubli i 40 000 miesięcznie (1 i 5 punktów).

Okres zwrotu projektu

Powrót inwestycji finansowych, pod warunkiem że miesięczny dochód nie będzie mniejszy niż 70 000 rubli, będzie wyglądał następująco:

 • 70000 (dochody z usług) – 40000 (czynsz i akcesoria) = 30000 rubli (pieniądze "na rękę");
 • 200000 (inwestycja jednorazowa) / 30000 (zysk netto) = 6,6 miesięcy (zwrot z inwestycji).

Obliczenia są podawane bez uwzględnienia dodatkowych kosztów dla personelu, aktywnej reklamy i drogiego sprzętu specjalnego.

Początkowo sam przedsiębiorca może służyć małym strumieniom klientów, a wraz z rozwojem projektu będzie można wydawać na drogie i konkretne składniki wraz z wykwalifikowanym personelem.