894 Shares 2737 views

Alexander Balashov – pierwszy minister policji

Pod koniec XVIII wieku, urodził się Alexander Balashov, jego data urodzenia nie jest znana, ale wiadomo, że był to rok 1770. Następnie, stanie się minister policji. Z biegiem lat, rozwinął duża sieć szpiegowska w Petersburgu, zaczął wykorzystywać metodę policyjnej prowokacji. On został wyróżniony wieloma nagrodami krajowymi i zagranicznymi, w tym Orderem Aleksandra Newskiego i St. Vladimir I stopnia.

Powstanie i upadek

Czyniąc tak, Alexander Balashov, którego biografia jest opisany w tym artykule, jest aktywnie zwalczanie przestępstw, w tym również politycznych. Punktem kulminacyjnym jego karierze było aresztowanie Speransky. Jednak w 1819 roku Ministerstwo Policji został zniesiony. Alexander Balashov został już przygotowany na to, ze względu na przywództwo tego działu został usunięty już w 1812 roku. Teraz wiemy jak zakończy karierę. A jak to się zaczęło?

Początki kariery

Alexander Balashov, którego zdjęcia można zobaczyć na początku tego artykułu pochodzi z rodziny szlacheckiej. Jak to było w zwyczaju w tamtych czasach było odnotował podoficer w ratowników, miał zaledwie 5 lat. Polecił firmę na stanowisku porucznika, zaczął w wieku 21 lat, kończąc Korpusu Pages. Rezygnacja Aleksandra Balashov ukazał się w 1800 roku, jako generał, ale nie mógł opuścić służbę wojskową, a dwa miesiące później został mianowany szef policji w Moskwie. Nabyte umiejętności detektywistyczne są bardzo przydatne do niego w jego przyszłej pracy. Okazało się, że ma predyspozycje do tego rodzaju działalności. Chociaż nie wszystkie jego rodaków było podobne. Nic dziwnego, że szpiedzy nie podoba w każdej chwili.

dyspozycja społeczna

Niestety, Alexander Balashov nie uwaga do gadanina i kontynuował pracę. W 1807 roku został mianowany naczelnym kwatermistrza armii, a rok później szef policji w Petersburgu. W lutym następnego roku Aleksander Balashov stał adiutant generalny cesarza i służył jako wojskowy gubernator Sankt Petersburgu. Adiutant generalny, i to jest właśnie tytuł zaczął nosić podczas Aleksandra Balashov, zaprzyjaźnił się z Aleksandrem I. Z powodu tej przyjaźni, jak i jego intelektu i edukacji na początku 1810 roku został członkiem Rady Państwa. A w lipcu to już mianowany ministrem policji.

specjalny urząd

Agencja ta powstała tylko wymagane w pełni zorganizować swoją pracę. Alexander Dmitriewicz trudem radzić sobie sama z obowiązków nałożonych na niego. Po tym wszystkim, nie zostały również nadzorować więzieniach Libertines, Brawler, więźniów, cięcia i innych podobnych lyudom pritonosoderzhatelyami. Policja powierzono także utrzymanie porządku i zapobieganie wszelkiego rodzaju naruszeń i buntu. Ta sama agencja miała zapewnić pobór, monitorowanie zakładów pitnej, zauważają, że zaopatrzenie w żywność została przeprowadzona sprawnie. Oprócz zaangażowania w budowie mostów.

Dlatego Aleksandr Dmitriewicz Balashov zorganizowany specjalny urząd. Instytucja ta zajmuje szczególne ważne sprawy, w tym nadzór nad cudzoziemcami, sprawdzania paszportów, rewizji cenzury, walki z działalnością antypaństwową. W prostych słowach, pracowników biurowych specjalne zostały szpiegostwo. Ruszył agencję Ya de Sangli.

Wojna z Napoleonem

Z biegiem czasu, działalność Aleksandra Dmitrievich rozpoczyna się nie podoba cesarza. Ponadto niezadowoleni z nim Speransky i J. Sangli. Jednak Balashov był w stanie przekonać cesarza, a nawet sprawić, że aresztowanie i wygnania M.Speranskogo. Ale pomimo tego, Aleksander I nie ufam mu, jak wcześniej. Od 1812 do 1819 roku Alexander Balashov opowiada się z cesarzem. Jednak cesarz wykorzystuje umiejętności dyplomatycznych swojego podwładnego w czasie wojny z 1812 roku.

Na jego rozkaz, Balashov wysłał list do Napoleona. Jednakże, nie może przekonać go do zaprzestania działań wojennych. Mówi się, że Napoleon miał nawet poprosił go, aby pokazać drogę do Moskwy. Jednak dyplomata nie był zaskoczony, i zasugerował francuski cesarz, że jedną z dróg do Moskwy przechodzi Połtawie.

zmierzch kariery

Później Balashov napisał petycję do cesarza o jego odejściu z wojska. Po tym towarzyszy Aleksander I podróżować, zbieranie milicja bierze udział w walkach. Również Aleksander D. Król Neapolitanii przekonał Napoleona zmienić. Po zwycięstwie w wojnie rosyjsko-francuskiej negocjował powojennej rekonstrukcji z sądów europejskich.

Kiedy Departament Policji połączone z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Balashov został odwołany ze stanowiska i mianowany gubernator Dystryktu Centralnego. W tej dziedzinie pokazał swoje najlepsze strony. Lepszej ściągalności podatków, ewidencji. prowincja Blagoustraivaetsya. Dzięki jego staraniom, Riazań diligence dom był otwarty. Miasto zorganizowało urzędnicy, szkoły wojskowej.

Aleksander D. wniósł o otwarcie pomnika Dmitriyu Donskomu na polu Kulikowym. Centralna pozycja Gubernator Generalny wyjechał w 1828 roku w związku z jej zniesienia, ale nadal być członkiem Rady Państwa. Sześć lat później wycofał się z powodu choroby. Zmarł w Kronsztadzie w 1837 roku.