318 Shares 6930 views

Siodło w kształcie macicy: diagnoza, przyczyny ciąży

W drodze do długo oczekiwanego macierzyństwa kobieta może oczekiwać przykra niespodzianka – wrodzone wady rozwojowe macicy. W zależności od stopnia zaawansowania, są w stanie wywierać bardzo różny wpływ na poczęcia, rozwoju ciąży i porodu, do niepłodności. Siodło macicy jest najmniej zdradliwe wrodzonych wad.


Gdy ten nienormalny rozwój różnym zmian kształtu ciała, występuje ekspansja wymiar poprzeczny, spłaszczenie dna obu rogi są mniej wyraźne. Siodełkowe macicy pośredni pomiędzy trybem normalnym a bicornuate.

To patologia widać na USG. Z tego powodu funkcja nie objawiać, to zwykle po prostu – z planowanym badaniu.

Również siodło macicy mogą być diagnozowane za pomocą hysterography lub histerosalpingografia. Podczas tych badań w swojej jamie wstrzykuje substancję nieprzepuszczalny dla promieni rentgenowskich, a następnie wykonać zdjęcia. Jeśli widzą mały otwór w dnie macicy, to wskazuje na obecność patologii.

Ponadto histerosalpingografia pozwala sprawdzić przepuszczalność jajowodów. Zdjęcia należy zauważyć, że materiał wlewa się do jamy brzusznej. Jeśli tak nie jest, to nie są zrosty w rurach lub miednicy.

Również siodło macica może być zdiagnozowane przez MRI. Eksperci uważają, że technika ta ma najwyższą dokładność. To pozwala na nagrywanie na różnych poziomach struktury narządów miednicy.

Lekarze uważają, że koncepcja tej wady nie jest naruszona. Jednak ciąża może odbywać się z problemami. Ciąża jest bardziej prawdopodobne niż bez tej choroby, to jest zagrożone przerwa. Ta cecha jest przyczyną przedwczesnych porodów i poronień. Łożysko może znajdować się z patologią, może PREVIA, niską placentation. Może to doprowadzić do oderwania.

Jeśli kobieta Siodło macicy, dostawa może również odbywać się z powikłaniami. Fetal stanowisko jest błędne, a następnie przeprowadzić cesarskie cięcie. Również, gdy choroba jest możliwe osłabienie siły roboczej oraz wszelkiego rodzaju zakłóceń.

Niemniej jednak, ogromna liczba kobiet rodzących dzieci zdrowych, mających kształt siodła macicy. Prawdopodobieństwo powikłań zależy od stopnia jej nasilenia.

Zwykle bez leczenia przed poczęciem nie jest przeprowadzana. Jednak kobieta z taką cechą powinna być jak najszybciej skontaktować się z ekspertami w celu monitorowania ciąży.

We wczesnych stadiach pacjenci z anomalii macicy zaleca leżenia w łóżku, przepisać ziołowe leki uspokajające i przeciwskurczowe, na przykład, nie-silosy. Również użyć utrozhestan djufaston lub do 20 tygodni w celu utrzymania ciąży. Leki te są sztuczne gestatgenami, analogi hormonu progesteronu.

Stosowane są również lekami, które zwiększają przepływ krwi przez łożysko, na przykład, troksevazin, aktovegin, essensiale mocna. W późniejszych etapach przepisanych leków do zapobiegania opóźnienie wzrostu płodu i normalizację procesów wymiany.

Lekarze zalecają odpoczynek seksualnej i eliminację wysiłku fizycznego. Poród powinien być przeprowadzane w zakładach opieki zdrowotnej, które mogą udzielić pomocy w nagłych wypadkach, gdy ryzyko powikłań jest większe u tych pacjentów.

Jak dobrze jest to anomalia rozwoju? Powstawanie macicy, dziewczynka zaczyna się w 10-14 tygodniu topionego Mullera, to znaczy z dwóch połówek. Tak utworzone dwie wnęki utero pochwy, które są oddzielone od siebie przegrodą. W przyszłości, to znika i okazuje królową arkuszowego.

Jeśli mechanizm ten nie powiedzie się, wówczas istnieją różne anomalie rozwojowe. Należą do nich rogaty, dwa-rogaty macicy, jak również jego podwojenie. Być może obecność przegród, w tym pochwy. Gatunek bicornuate macicy są kompletne, niekompletne i siodło. Jeśli kobieta nie może zajść w ciążę z anomalii rozwojowych przez 2 lata, a nie innego powodu, zaleca się przeprowadzenie plastiku.

Więc siodło macicy i ciąża są dość zgodne. Jednak pielęgnowanie dziecka od pierwszych dni powinno odbywać się pod nadzorem specjalisty, ponieważ zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia przerw z tej patologii. Zaleca się, aby odpocząć i otrzymać szereg leków. Dostawy mogą również odbywać się z powikłaniami z powodu nieprawidłowego ułożenia płodu przeprowadzone cesarskie cięcie.