807 Shares 5498 views

Schizofrenia: Objawy u kobiet. Pierwsze objawy schizofrenii u kobiet

Wielu z nas znany poważnej diagnozy psychiatrycznej „schizofrenia”. Ponadto, określenie to ludzie często używają do określenia czegoś, co nie pasuje do zwykłych rozsądnych granicach. Ale to w rzeczywistości jest chorobą? Jak to ma miejsce i rozwija?


Po prostu chcą, aby pamiętać, że powszechne przekonanie o większej ekspozycji na choroby ludzi w środowisku medycznym jest postrzegana jako wysoce kontrowersyjne. Wśród pacjentów z rozpoznaniem wielu płci pięknej, a zajmiemy się w tym artykule, jak przejawiać schizofrenii u kobiet niż jej objawy różnią się od objawów tej samej choroby psychicznej u mężczyzn.

W jakim wieku objawia się schizofrenia

Rozwój nazywa patologia idzie dla mężczyzn i kobiet w różny sposób. Tak więc, przedstawiciele silniejszej płci, z reguły zaczynają boleć przed kobiet (około 20 lat). Przez 30 lat patologii były aktywnie manifestuje się. Ponadto, jako nastolatek w tych chłopców wykazywać oznaki zwiększonej agresywności i aspołeczny.

Kiedy diagnoza „schizofrenia” objawów u kobiet występują zazwyczaj 5 lat później, i, co do zasady, są mniej nasilone. Choroba przybiera formę powolny, skomplikowanych okresowych zaostrzeń.

Charakterystyka objawów u kobiet

Już na wczesnym etapie rozwoju choroby objawia się w postaci urojenia i halucynacje. Jednak u kobiet chorych na schizofrenię zwykle odbywa się na tle emocjonalnym bardziej poważne i często towarzyszy depresja. Nawiasem mówiąc, te oznaki mogą powstać i istnieć przez wiele lat przed pojawieniem się objawów pozytywnych.

Nawet z sytuacją ospały chore panie przejawiają mniej agresji, ale stają się bardzo drażliwy, gburowaty, unikanie kontaktów społecznych, które mogą doprowadzić do oszałamiający ich otoczeniu.

Schizofrenia jest chorobą dziedziczną

Najnowsze badania wykazały, że schizofrenia jest nadal u dorosłych i dzieci choroby dziedziczne, przekazywane za pośrednictwem linii matki. Wcześniej naukowcy tylko wspomniane statystyki, mówiąc, że rodzice dzieci chorych w 40% przypadków, również stają pacjentów psychiatrycznych, ale teraz te dane zostały potwierdzone przez genetyków.

Predyspozycją do schizofrenii zakłada szereg wadliwych genów. Ale do tej pory niesamowity zestaw pacjentów jest zazwyczaj inna. Jednak wszystkie te geny zwykle mają wspólne cechy – ich funkcje dotyczące regulacji rozwoju mózgu. Tak więc, im więcej ich, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia choroby.

Choć, niestety, nadal nie jest możliwe określenie wyraźnie profil genetyczny pacjenta z rozpoznaniem „schizofrenii”, co oznacza, że niemożliwe jest, aby przetestować nośnik predyspozycje do tej choroby, aby powiedzieć wyraźnie, chory czy nie.

Jak nie przegapić pierwsze objawy choroby?

Ważne jest, aby zauważyć pierwsze objawy schizofrenii u kobiet, jako choroby na początku opracowania lepszych wyników leczenia niż mężczyźni.

1. Pacjent jest zmiana sposobu mówienia. To może zacząć porozumiewać się w krótkich zdań, a czasami nie są one w stanie zrozumiały niczego wyjaśniać. Aby mówić, ona podnosi długie słowo.

2. Wszystko, co wcześniej cieszył się, staje się pani nieciekawe.

3. mimika kobieta oskudnyaetsya, unika bezpośrednich widoki.

4. inicjowane przypadki nie przyniósł go do końca, gdyż bez celu to kobieta nie może postrzegać. Z powodu takiej postawy, z reguły cierpią służbowych lub nauki.

5. Ona nie może się skoncentrować na niczym, stale tracąc pomysł zakłopotany pauz.

Każda z pojawiających się oznak choroby musi być powodem do niepokoju i od razu do psychiatry.

Głównym objawem schizofrenii – zaburzenia myślenia

Jeśli podejrzewasz chorobę diagnozie lekarz musi ustalić obecność naruszeń myślowych i zapewnienia zgodności tego wskaźnika z innymi przejawami ogólnego obrazu klinicznego.

Dzięki prostym teście w teraźniejszości i u kobiet i mężczyzn może zidentyfikować objawy schizofrenii. Początek choroby diagnozuje się, jeżeli:

  • pacjent wykorzystuje swój język, pełen neologizmów;
  • relacji między pacjentem i koncepcje trochę oczywistych rozmycia granic;
  • taka osoba traci zdolność do myślenia abstrakcyjnego;
  • przewlekłe postacie choroby u pacjenta wykazano verbigeration (mechaniczne powtórzeniu słów lub fraz);
  • logika pacjent jest często trudne do wyjaśnienia;
  • zaburzoną zdolnością do rozdzielania głównego i wtórnego;
  • łączenie pojęć, zjawisk i przedmiotów nieistotne;
  • Pacjent trudne do zrozumienia podobieństw i różnic między czegokolwiek;
  • blokada myśląc, że jest często obok drzwi do utraty kontroli nad przepływem myśli.

Zwłaszcza urojenia i halucynacje

Objawy schizofrenii u kobiet, mężczyzn i dzieci są podobne do cech urojeń, które są całkowicie opanowania świadomości pacjenta i nie nadających się do korekty, to znaczy, że pacjent nie jest możliwe, aby odwieść błąd swoich wyobrażeń o niczym.

Najbardziej charakterystyczne dane dla pacjentów z rozpoznaniem delirium to tzw wpływ fizyczny. Pacjent wydaje się, że został zahipnotyzowany lub niektóre promieniowanie pochodzące zarówno z ziemi oraz z instalacji kosmicznych. Jednak wyraźnie słyszy głosy tych istot, które wpływają na to w tej chwili, kontrolowania jego myśli, emocje, a nawet ruchy.

Pacjent może zobaczyć i zdjęcie lub „Filmy”, że rzekomo pokazać te stworzenia. Niezbyt węch (głównie nieprzyjemne), a także uczucia wiercenia, pieczenie, transfuzji i strzał w głowę.

Schizofrenia: Objawy U kobiet przejawia się w sferze emocjonalnej

W początkach rozwoju choroby charakteryzuje się utratą czułości i współczucia dla rodziców, krewnych lub przyjaciół. Rodzina, dzieci – to wszystko rozgrywa się w oczach kobiet, ich wartości. Pacjent traci zainteresowanie w szkole lub pracy, jest on zamknięty i ogrodzony. Rodzice mogą rozpocząć kobietę o nazwie po imieniu, odnosząc się do nich jak do obcych.

Kobiety są więc szczególnie podatne na refleksję i niekończącym się poszukiwaniu sensu życia lub przyczyn wszystkich, nawet najbardziej zwyczajne zdarzenia.

Czasami objawy schizofrenii u kobiet przyjmujących znak kardynalny, przejawiająca się w szorstkości, agresywnością i agresji wobec innych. Pacjent traci zainteresowanie swoim wyglądem (nie czyste, nie przebrany, nie czesane) i obowiązki. Ona wyświetlona pasję za włóczęgostwo, to sprawia, że wiele śmieszne, paranormalne zachowania. W niektórych przypadkach kobiety ze schizofrenią wykazują nadmierną aktywność seksualną, nie zdając sobie sprawy z tego raportu.

Wraz z wyżej wymienionych objawów deficytu u kobiet z diagnozą „schizofrenia” Objawy choroby częściej niż mężczyźni ulegają ekspresji w depresji (obniżony) nastroju. Pacjent obserwuje się senność, apatia, brak woli, wymaga poprawy, impulsy i inicjatywy (objawy te nazywane są w medycynie apatyt abulicheskimi syndrome).

Charakterystyka postrzegania tej choroby u kobiet

Schizofrenia u kobiet objawów, z których możemy rozważają inny krytyczny stosunek dać na przejawy jego choroby, zwłaszcza w początkowej fazie. A to, nawiasem mówiąc, często prowadzi do pojawienia się reakcji psychomotorycznych, które rzekomo mających na egzorcyzmy, którzy osiedlili się w ciele męczennika. Nawiasem mówiąc, ludzie w takiej sytuacji na ogół wierzą, że to, co dzieje się z nimi nie wykracza poza normalne granice.

Ze względu na ich cechy psychologiczne kobiet odżywiają skłonności do magii i okultyzmu, więc zmiany w ich stan jest czasami postrzegane jako oznaka wyłączności, potwierdzenie magicznych możliwości, itp I mężczyzn tak, co do zasady, nie jest właściwe.

Schizofrenia: Objawy u kobiet z różnych form choroby

W zależności od tego, jak choroba objawia się, że jest podzielony na cztery formy: Prosty, paranoidalne (urojenia), hebefreniczną (niezorganizowanych) i katatonicznych.

typ paranoidalny – najczęściej. Jest zdiagnozowano u większości pacjentów z rozpoznaniem schizofrenii „”. Objawy u kobiet z tej formy choroby pojawiają się bezpodstawne osądy, które nie mogą być naprawione. Najczęściej jest to nonsens prześladowanie rzadsze urojenia zazdrości, chwała, etc. W porównaniu z innymi formami, jest to najbardziej niebezpieczny dla społeczeństwa, jak pacjent może zacząć się bronić przed wyimaginowanymi niebezpieczeństwami i szkodzić ludziom wokół niego.

Chaotyczne forma pojawia się w okresie dojrzewania częściej. Początkowo jest on postrzegany jako skłonność do psot: dziecko robi minę, intryg, zawsze aktywny. Ale rodzice są alarmujące upływem czasu staje się nastolatkiem jest bardzo szybki i niezrozumiałe, a zachowanie – to tym bardziej dziwne. Jego żarty nie spowodować śmiech, ale raczej to, przestraszyć, zmuszając podejrzenie zaburzenia psychiczne. Niestety, rokowanie tej postaci choroby jest najczęściej niekorzystna.

Katatonii i proste formy

Kiedy katatonii postać choroby u pacjenta na stałe zawiesza kompletny bezruch, nawet jeśli postawa niewygodna. W niektórych przypadkach może wystąpić skrajne pobudzenie, a nawet zamieszek. Czasami jest naprzemiennie z odrętwienia. Pacjenci zwykle nie czują głodu lub zmęczenie lub podczas hamowania lub w okresie prowadzenia pojazdu. Muszą być siła karmione, czy mogą one osiągnąć całkowitego wyczerpania.

Proste schizofrenii u kobiet w rzeczywistości nie jest tak prosta. Ona, w przeciwieństwie do innych form choroby nie istnieją jasne znaki w postaci halucynacjami, urojeniami, zaburzeniami motoryki lub. Przynoszą stopniowy wzrost głównych objawów tej choroby: Izolacja, zaburzenia myślenia.

Pacjent nie jest już martwić o jego własnego losu, został emocjonalne drętwienie oraz inne objawy dezintegracji osobowości. Ta forma choroba rozwija się powoli i cicho, co jest powodem, dla którego koniec traktowania psychiatra, a tym samym pogarsza rokowania.

Co może być w zasięgu dolegliwość

Schizofrenia, rodzaje i przyczyny, które uważamy za w tym artykule, w zależności od charakterystyki przepływu jest podzielony na ciągłym, napadowym i ospały.

Ciągły prąd forma postępuje stopniowo w ciągu, co prowadzi do całkowitego rozpadu osobowości. Fundusze są również postać złośliwą, co prowadzi do takich konsekwencji w bardzo krótkim okresie czasu.

W trakcie okresów choroby napadowe zaostrzenia objawów są zastąpione przez światło odstępach remisji.

Formularz gnuśny nie wszyscy eksperci postrzegane jako prawdziwy schizofrenii. Przejawy choroby nie jest tak wyraźny. Ta forma schizofrenii nie aspołeczny. Często choroba cofa rękę, nawet bez leczenia.