297 Shares 3491 views

Charakterystyka techniczna ciągnika DT-75 i jego funkcji

Ze względu na Wołgogradzka Fabryka Traktorów a lot silnych i trwałych modeli, które pomagają osobę we wszystkich obszarach działalności. Jednak najbardziej znanym przedstawicielem tej grupy jest uważana za ciągnik gąsienicowy DT 75. Połączenie potężnego silnika i podwozia gąsienicowego pozwala na łatwe wykonywanie różnych rodzajów pracy.


Przez lata istnienia, to zrodził szereg modyfikacji, co nie jest zaskakujące – w 2013 roku został oznaczony przez pięćdziesiątej rocznicy. Ale, mimo swojego wieku, ciągnik pozostaje popularne i popytu w nowoczesnych przedsiębiorstwach.

parametry techniczne

Jego długie ciągnik istnienie jest zobowiązany do zabezpieczenia konstrukcji. To dzięki niej, że ma wysoką niezawodność, moc i łatwość konserwacji.

Najbardziej do wersji data to 2009, który jest wyposażony w silnik Sisu fińskiego. Ale nawet ze standardową specyfikacją silnika ciągnika DT 75 może powodować zazdrość wielu zagranicznych odpowiedników:

 • Moc znamionowa – od 58,8 do 70 kW, w zależności od typu silnika;
 • Prędkość – 1800 obr / min;
 • Zużycie paliwa – 226,6-220,0 g / kWh;
 • Prędkość maksymalna – 12 km / h;
 • liczba biegów – 5 (z przekładnią redukcyjną 23, – z biegiem wstecznym – 14);
 • liczba obrotów wstecznych prędkościach biegu redukcji – 14, z biegiem wstecznym – 7.

Uważa się, że w wielu aspektach zależy od charakterystyki modyfikacji i zaprogramować jednostkę napędową. Przedstawione parametry techniczne ciągnika DT 75 odpowiada standardowej skrzyni biegów i silników AI41 i D-245.5S2.

podwozie wskaźniki

Natychmiast jezdny składa się z prowadnic i napędu kół wagonów, bilansowania i dwa łańcuchy gąsienicowe. W ciągu ostatnich napięcia elementy spełniają rolki nośne z gumowym bandażem. Standardowa obudowa posiada następującą ciągnik specyfikacji DT 75:

 • wartość wzdłużnego podstawy – 1612 mm;
 • szerokość 1330 mm słupa;
 • czystość (eliminacja) – 370 mm;
 • szerokość łańcucha gąsienicy – 390 mm.

Wskaźniki Coil pokazano odpowiada średniemu ciśnieniu (praca) strukturalnego na ziemi, równym 47 kPa.

wymiary

Rama catarpillar spawane z dwóch podłużnych prętów o zamkniętym przekroju prostokątnym, które są połączone ze sobą za pomocą wiązań. Maszyna obracanie jest zawieszenie z jednej ze ścieżek, za co odpowiada przekładnią planetarną.

To, co będzie mieć wymiary traktor gąsienicowy DT 75, zależy przede wszystkim od jego modyfikacji. Tak więc, dla aktualnych modeli charakteryzują następujące wskaźniki:

 • Długość ciała – 4240 mm, w połączeniu z tylnymi narzędzi pracy na miejscu, gotowy do przeniesienia – 4530 mm;
 • Szerokość obudowy – 1850 mm;
 • Wysokość – 2705 mm, może zmieniać się w zakresie od 30 mm do obu boków.

Wskaźniki masy ciągnika zależy od rodzaju jednostki napędowej. Dla modeli z silnikiem A-41 to 6530 kilogramów, a przedstawiciele Diesla-instalacji D-245.5S2 – 6000 kg. Charakterystyka techniczna ciągnika DT 75, a mianowicie ciężar działający zmienia się w zależności od rodzaju mocowania.

kabina

Komfortowe warunki pracy kierowcy zapewnia nowoczesną kabinę. W swoim składzie posiada system grzewczy, który pozwala na pracę w okresie zimowym. Do tłumienia drgań silnika i inny sprzęt budowlany jest określone wibracje materiału izolacyjnego w połączeniu z hydroizolacji.

Monitorowanie obieg nie koliduje z każdych warunkach pogodowych, na kabiny wyposażona jest w przednie i tylne wycieraczki i która jest zdolna do usuwania cienkiej warstwy lodu i podkładkę szkła. Progressive Ciągniki DT 75 spychacz do pracy wykonanej w klimatyzację latem.

cechy konstrukcyjne

Jedną z istotnych cech konstrukcyjnych ciągnika DT 75 pierwszych lat wydaniu jest system uruchamiania silnika wysokoprężnego. Wskaźniki nie pozwalają na urządzenie do uruchomienia silnika z napędem elektrycznym. Dlatego odpowiedzialny za uruchomienie dodatkowego silnik benzynowy, który posiada rozrusznik elektryczny jest uruchamiany.

Inną cechą modelach można wymienić prestartu podgrzewacza oleju napędowego, który jest przełączany działanie w temperaturze otoczenia poniżej -5 ° C. Jeśli to konieczne, szczególnie niskim uprawnienia operacyjne, DT ciągnik rolniczy 75 może być wyposażony w przekładnię redukcyjną.

zakres

Zakres ciągnika jest dość obszerna. Występował również na budowie, szczególnie podczas tworzenia dużych dołów pod masywnymi obiektami. ewentualnie ich ruch mas ziemnych rysunkowych poprzez ustawienie proste ostrze. Do załadunku ziemi do wywrotek na modelu ustanowionego kulistych ostrzy.

Często ciężki urządzenie jest wykorzystywane jako źródło napędu do przewozu szczególnie dużych przedmiotów. W tym przypadku jest on wyposażony w tłokowych lub sztywnym dyszlem. Ale DT 75 nie jest za nic nazywany jako ciągnika rolniczego. Wśród załączników zawiera elementy do pracy w polu – maszyny, koparka do ziemniaków, pługi, środki spulchniające, brony siewu.

koszt

ciągniki gąsienicowe koszt jest bardzo zróżnicowana w zależności od regionu. Obecnie na rynku najbardziej spychacze reprezentowane używanych modeli. Ich cena zaczyna rosnąć od 250 tys. Rubli, w zależności od stanu i wyposażenia technicznego roku.

Modelowe fabryki nowoczesnego modelu roku (2016) Wartość zaczyna rosnąć z 1,7 mln. Rubli. Ale najbardziej obiecujący jest zmodyfikowaną 2009 ciągnik DT 75. Jego cena odpowiada mocy i niezawodności, aby zaspokoić każdego klienta, liczyć na trwały sprzęt.