609 Shares 1605 views

Pierwszy Marszałek Federacji Rosyjskiej: Sergeev Igor Dmitriewicz

Igor Dmitriewicz Siergiejew – człowiek, który żył piękne, wspaniałe życie, poświęcając się służbie ojczyzny i tradycji. Jako pierwszy w historii Marszałek Federacji Rosyjskiej, uczynił wiele, aby wzmocnić obronę i bezpieczeństwo kraju. O tym, jak żył i osiągnął tak wysoką rangę, przeczytać artykuł.


Marszałek Federacji Rosyjskiej jako dziecko

Igor Dmitriewicz urodził się w zwykłej rodzinie górnika w regionie Voroshilovgrad w dniu 20 kwietnia 1938 r. Z nowo narodzonego syna rodzice przenieśli się do Makeyevka (obecnie region Donieck, Ukraina).

W 1941 roku przyszli Niemcy. Trzyletni Igor Dmitriewicz już czuł jak straszne słowo „wojna”.

W 1955 roku przyszły Marszałek Federacji Rosyjskiej ze złotym medalem ukończył szkołę średnią i studia na MSU. Ale od dzieciństwa marzył o zostaniu marynarzem. Po zebraniu dokumentów, wyjechał do Leningradu, aby wejść Akademii Morskiej. Kiedy Igor Dmitriewicz był studentem drugiego roku, jego profil został zmieniony na Wydziale Inżynierii i przeniósł go do Sewastopola. W 1960 roku otrzymał dyplom ( „Systemy kontroli pracy sprzętu rakietowego” specjalność) i kontynuował służbę wojskową w wojsk rakietowych.

Kariera wojskowa Siergiejew ID

Wszystkie tytuły w armii sowieckiej, które istniały w chwili, przypisany Siergiejew, gdy odsiadywał. A po roku ukończył Akademię Sztabu roku został mianowany szefem personelu Winnicy regionu. Potem były stanowiska Wydziału Operacyjnego Sztabu Generalnego sił rakietowych, pierwszy zastępca. Szef sztabu, zastępca. Szef Wojsk Rakietowych (szkolenie wojskowe).

W 1992 Siergiejew stał się liderem SMF. To był bardzo trudny okres w swoim życiu, ponieważ, pomimo faktu, że Związek Radziecki już nie istniał, wojska rakietowe we wszystkich republikach byłego mocarstwa zażądał kontroli. Oni przeformowanej (ruch technologii rakietowej, broni jądrowej, paliwo) zajęło mi to dużo czasu i wysiłku wszystkich funkcjonariuszy, ale mimo to ciągle walcząc zdolności i stał się podstawą dla nowoczesnych armii rosyjskiej. Wiele kredytu i Sergeeva Igorya Dmitrievicha.

Sergeev ID – Marszałek Federacji Rosyjskiej

W maju 1997, BN Jelcyn w zarządzie Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej, zdecydowano się powołać Działając Sergeeva Minister obrony. Dla niego to było nieoczekiwane wieści, ale obiecał, że zrobi wszystko zależy od niego, aby rosyjskie siły zbrojne zapewnić niezawodną obronę kraju. Miesiąc usuwa przedrostek „Działając” i przez 4 lata Siergiejew powodzeniem wykonuje swoją pracę.

W 1997 roku, 21 listopada Igoryu Dmitrievichu otrzymał najwyższą rangę „Marszałek Federacji Rosyjskiej”. Był pierwszym i jak dotąd jedyną osobą tak uhonorowany. W następnych latach był asystentem prezydenta Federacji Rosyjskiej (od 2001), od 2005 roku – Prezes Głównego militaries Klubu Federacji Rosyjskiej.

Ostatni dzień

Igor D. uwielbiał rozmawiać wyróżnieniem Nakhimov i Suworowa szkół, które zostały zgromadzone przyznawania stypendiów. W sierpniu 2006 roku, mówił do nich po raz ostatni. Potem było już bardzo chory, chodził z trudem, i mówił tylko szeptem. Młodzi mężczyźni zostali ostrzeżeni, że aby sprostać im wyszła tylko w Rosji, Marszałek Federacji Rosyjskiej. A gdy wyszedł do nich – bez kija, z uśmiechem na twarzy. Powiedziałem kilka słów, aby każdy myślał, że tylko trochę zachrypnięty.

W tym samym roku, 10 listopada Sergeeva Igorya Dmitrievicha zniknęła. W jego pamięci, w szkole, gdzie studiował, nazwany po nim, otworzył muzeum i tablicę pamiątkową , aw 2008 roku wzniesiono pomnik tego wielkiego człowieka.