487 Shares 4818 views

Boxer Dzho Kalzage: biografia, rozwój kariery

British Land zawsze była znana wysoko wykwalifikowanych bokserów. Wiele z nich udało się dotrzeć na szczyt zawodowego boksu, wygrywając jeden lub więcej tytułów mistrzowskich. Jednak nawet w takiej konstelacji znanych sportowców, zajmuje szczególne miejsce niejakiego Dzho Kalzage, który był nie tylko mistrzem świata, ale w tym samym czasie w jego karierze nie doznał jeden porażki. O nim porozmawiamy bardziej szczegółowo w tym artykule.

informacje biograficzne

Dzho Kalzage urodził się 23 marca 1972 roku w angielskim mieście Hammersmith. Jego ojciec był włoskiego pochodzenia, a matka urodziła się w Walii, gdzie przeniósł się z rodziną, a gdy chłopiec miał dwa lata.

Calzaghe boks rozpoczął swoją drogę do lat dziewięciu. Amatorskim pierścienia 120, walki. Udało mu się wygrać kilka amatorskich tytułów.

Przebieg pracy zawodowej

Jako profesjonalista Dzho Kalzage pierwszy wszedł na ring w 1993 roku. Zdecydowana większość swoich meczów bokserskich odbywają się w Wielkiej Brytanii. Co zaskakujące, bo ani razu nie stracił całe życie sportowe. I to pomimo faktu, że brał udział w amatorskich recepcji, która odbyła się z powrotem w akcji zbyt prosto i od czasu do czasu podskakując na palcach w momentach, gdy powinna być na kropce. Te techniczne niuanse w jego występ nie jest wadą, lecz wręcz przeciwnie, zrobił swój styl znaku towarowego i ekskluzywności.

początku drogi

Zaczął występować w 1993 roku, Calzaghe był w stanie szybko dostać się na szczyt rankingów światowych. Przez pierwsze dwa lata spędził 13 walk, wszystkie z nich może wygrać. Jednocześnie ukończył siedem walk przez nokaut w pierwszej rundzie, a dwa mecze – w drugim. Wśród poległych w tym czasie znalazły się takie nazwiska jak Frank słynne Minton i Roberta Kerry.

Pierwszy tytułowy

Pod koniec 1995 roku, Dzho Kalzage uznany za najlepszego młodego boksera roku. Pod wieloma względami, przypisanie tytułu służył jako jego zwycięstwie nad Stephen Wilson, dzięki której był w stanie stać się najsilniejszym na Wyspach Brytyjskich.

Znany analityk boks Barry McGuigan (w przeszłości jako bokser i mistrz świata) w momencie Calzaghe mówił następująco: „Uderza twardych, wielkie ruchy i łączy w sobie najlepsze – europejskiej technologii i amerykańską agresję”.

krytyka

W 1996 Calzaghe wygrał przez nokaut w Gaja Stanford i Entoni Bruksa. Również był w stanie pokonać Warren Stowe i Pat Lawlora. Jednocześnie wobec Joe usłyszał słowa, które jeszcze nie przeszły prawdziwy test w ringu. Ten brytyjski bokser powiedział, że będzie walczyć z każdym, ponieważ jest zawsze przygotowuje się do walki poważnie i odpowiedzialnie.

Walcz z Eubank

Na jesieni 1997 roku, Joe przyszedł na ring, aby walczyć o tytuł mistrza świata WBO. Jego przeciwnikiem był doświadczonym Kris Yubenk, który posiadał ten tytuł i stracił go Steve Collins. Jednak ze względu na kontuzje mistrz opuścił strefę, a stało się puste.

W pojedynku „Calzaghe – Eubank” widocznym konfrontacji młodzieży przed doświadczeniem. W trakcie walki, Joe był w stanie wysłać dwa jego przeciwnika na płótnie i ostatecznie wygrać przez jednogłośną decyzję. W rezultacie już w jego 23 th pro walczyć Walijczyk został mistrzem świata. W tym czasie nikt nie mógł sobie wyobrazić, że ten wojownik będzie mógł zachować tytuł w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

strefa ochronna

Na laurach zwycięzca Joe odpoczął chwilę, aw styczniu 1998 roku poprowadził swoją pierwszą udaną obronę tytułu przed roszczeniami chorwackiego przeciwnika Branko Sobota, który wyeliminował w trzeciej rundzie.

W kwietniu tego samego roku, Calzaghe po raz kolejny obronił swój tytuł w walce z bokserem z Paragwaju Juan Carlos Jimenez Pereira.

Okazał się być najbardziej kontrowersyjny walka Joe i Robin Reid w lutym 1999 roku. Zwycięstwo nad challenger mistrz następnie nadano niezwykle trudne, ponieważ sędziowie odnotował decyzji podziału zwycięstwo. Zdaniem ekspertów, to zwycięstwo było najbardziej kontrowersyjny kariery Calzaghe.

Dwa następne przeciwnik – Ricky Thornberry i David Star – były również pokonał na punkty i Omar Sheika nie został wysłany do nokaut w piątej rundzie.

Ciąg dalszy passa

Pod koniec 2000 roku został on złamany opór innym Challenger – Richi Vudholla. I w ciągu zaledwie miesiąca bokser został znokautowany niemieckiego Mario Fayt. Po tej walce, Joe walczył na przemian z Amerykanami. Te profesjonalne boksery zostały również dosłownie zniszczone i niższej.

Ale w lecie 2003 roku po raz pierwszy Joe został powalony. Walka obowiązkowe challenger Byron Mitchell Calzaghe wpadł na lewym hakiem i był na płótnie. Po zliczeniu sędzia amerykański zaatakowany Walijczyk jak jastrząb, starając się go zakończyć. Jednak Joe był w stanie kontratakować uderzył w bok przeciwnika szczęki i wysłać go na dół. Byron miał siły wstać, ale mistrz uderzył serię ciosów, po czym sędzia zmuszony był wkroczyć i przerwać walkę przedwcześnie, rejestracji zwycięstwo Calzaghe.

Na początku 2004 roku, rosyjski bokser zapukał Mher Mkrtchyan w siódmej rundzie. W październiku Joe walczył bardzo niewygodne, niezwykle „brudne” bokser z USA Kabary Salem. Ich walka trwała 12 rund. Po raz kolejny zwycięzcą był brytyjski.

zjednoczenie walka

04 marca 2006 Dzho Kalzage, którego biografia jest wyjątkowa i jest przykładem dla wielu bokserów miał pojedynek z mistrzem IBF następnie bieżącego Dzheffom Leysi na świecie. Obaj zawodnicy wybrali styl atakowania walce. Calzaghe często znajdują się na przeciwnika. W 11. rundzie, Joe zdjął jeden punkt, gdy zadał cios po komendzie „break”. W 12. rundzie Walijczyka posłał przeciwnika na płótnie, ale był w stanie znieść. Calzaghe próbował dobić przeciwnika, ale sędzia przerwał walkę, ponieważ zawiadomienie rozpętał bandaż na rękawicy Lacy. Końcowy wynik bitwy był zwycięstwem decyzja Calzaghe sędziów.

W październiku tego samego roku Joe spędził kolejną walkę. Tym razem w przeciwieństwie australijskiego pochodzenia Kameruńczyk Sakio Bika. W piątej rundzie oferentem poszedł do przodu z głową w dół zbyt nisko i zderzył się z mistrzem. Do tego sędzia usunięty Sakio jeden punkt. Według wyników z 12 rund zwycięstwa obchodzono Joe. Nawiasem mówiąc, po tej walce Calzaghe dobrowolnie zrezygnował z pasa IBF.

07 kwiecień 2007 Calzaghe pokonał Petera Manfredo. Już w trzeciej rundzie Walijczyka wyciągnął amerykańskiego na linach i trzymał przedłużoną serię strajków. Początkowo jego ciosów trafić w cel, ale był później przegapić i wpaść do ochrony. Ale sędzia pomimo bardzo kontrowersyjną decyzję, aby przerwać walkę. Tak kontrowersyjne, w opinii wielu ekspertów, w ciągu XX obrony tytułu WBO.

Sześć miesięcy później, Calzaghe oczekując kolejnego triumfu. W tym czasie został pokonany przez posiadacza dwóch pasków tytułowych świat przez WBC i WBA Duńczyk Mikkel Kessler. Walka poszedł cały dystans. Joe był bardziej agresywny, a sędzia po raz kolejny dał zwycięstwo do niego.

Przejście do światła Ciężki

Zdobycie trzech stref w drugim mistrzem wagi średniej Joe doprowadziły do decyzji o przeprowadzce do nowego podziału, gdzie spotkał innych konkurentów i znacznej ilości pieniędzy.

Pierwszą osobą, która stała się sposobem Brytyjczyków, okazało się być Bernard Hopkins. Walka była ocena i żadne tytuły w grę nie stoi. Mimo, mecz okazał się być aktywnym i ekscytujące. Już w pierwszej rundzie, Calzaghe został znokautowany po pominiętej prawej krzyż z amerykańskich. Joe nie był zbyt wstrząśnięty, bo Bernard Hopkins nawet nie starają się go zakończyć. Pod koniec 12 rund walce Calzaghe zostało przyznane zwycięstwo, chociaż jeden sędzia uznał, że bardziej był amerykański. W trakcie meczu Joe dostał trzy razy poniżej pasa. Po pierwszych dwóch wizyt Hopkins dano, aby przywrócić czas, ale po raz trzeci sędzia nie zauważył.

Walczyć z najlepszym myśliwcem, niezależnie od kategorii

08 listopada 2008 odbyła się walka „Dzho Kalzage. – Roy Dzhons" I ponownie w pierwszej rundzie Walijczyka został powalony. Niemniej jednak, każdy sukces tego Amerykanin nie mógł odzyskać. Joe wszystkie kolejne rundy zgłosiło się i odrzucił ogromną liczbę trafień, ciągle wywierają presję na przeciwnika. John nigdy nie był w stanie dostosować się do swojego przeciwnika i ostatecznie przegrał przez jednogłośną decyzję.

Życie poza ringiem

05 lutego 2009 Boxer ogłosił, że kończy karierę. Dlatego walcząc Dzho Kalzage, my nigdy nie zobaczymy. Chociaż, jak twierdzi jego ojciec Enzo, syn mógłby nawet z powodzeniem służyć do pięciu lat.

Emerytowany Walijczyk uzależniony od narkotyków, ale szybko zorientował się, że to nie była jego przedmiotem i był w stanie powrócić do normalnego życia. Należy zauważyć, że promotor Calzaghe również nie. Jego firma, Calzaghe Idea nie była w stanie osiągnąć wysoki poziom, nawet w samej Wielkiej Brytanii.

W odniesieniu do prywatności, coś Były mistrz ma dwóch synów z matką którą rozwiódł się w 2005 roku. Po tym wystarczająco długo, Joe spotkał model Jo-Emma Larvin. Ta relacja dobiegła końca, gdy Calzaghe został członkiem brytyjskiego telewizyjnego show taneczne. Podczas kręcenia filmu, był zafascynowany choreografka i tancerka Kristinoy Pshenichnyh. Jednak należy stwierdzić, że ten związek nie potrwa długo, aw sierpniu 2013 roku małżonkowie rozstali.