841 Shares 2176 views

Nowoczesne Flaga Arabii Saudyjskiej – opis ewolucji i nieporozumień

Flaga jest tkanina z określonego koloru i wielkości z godła wizerunek na nim. Ten krajowy symbole, znak przynależności do jakiegokolwiek państwa. W dzisiejszym świecie kolorów, kształtów, rozmiarów i obrazu na fladze zatwierdzone na szczeblu państwowym.

Nowoczesne Flaga Arabii Saudyjskiej – opis i znaczenie symboli

Flaga Królestwa Arabii Saudyjskiej – symbol państwa. Jest to prostokąt materiału ciemnozielonego koloru. Współczynnik kształtu – 2: 3. Na kolorowym tle biały przedstawiono Shahada i miecz. Obrazy zajmują całą powierzchnię liści. Flaga ma seamy uboczne w zszywane z dwóch identycznych paneli.

Shahada – jest napis w języku arabskim (czytać od prawej do lewej), świadectwo wiary w Boga i proroka Mahometa. Tłumaczenie szorstki oznacza „Nie ma Boga prócz Allaha, Mahometa. – Jego Posłańca” Obraz miecz symbolizuje zwycięstwo dzielnego wojownika Abd ibn Saud, który jest uważany za założyciela kraju.

ewolucja flag

Historyczne fakty występowania i dalszego zmienić wygląd flagi Arabii Saudyjskiej są nieco sprzeczne. Jest trwają badania nad jego przekształceń, przeprowadzono drobiazgowe prace nad gromadzeniem wiarygodnych faktów. W ogólnym obrazie jest to, że najwcześniej Flaga Arabii Saudyjskiej doszło w 18. wieku. Miał kształt kwadratu. Na zielonym liściem na lewej stronie był zespół białego. Shahada zajęte tylko środek ściereczką i został przedstawiony w uproszczonej wersji. Miecz na fladze brakowało. Tylko w 1902 roku na stronie internetowej pod Shahada dodano do jego wizerunku. W 1927 roku wytwórnia wzrosła w nowoczesnej wersji wykonuje prawie wszystkie pola flagi. Biały pasek na dźwigu zniknął.

Flaga Arabii Saudyjskiej nowoczesnej formie jako symbol państwa został zatwierdzony w marcu 1973 r. Później, w 1984 roku, zmieniono konstrukcję rękojeści miecza – zaczął przedstawiać w formie uproszczonej. Interesujące jest to, że nie znaleziono dokument prawny, który zabezpiecza tę modyfikację. W 1950 roku stwierdzono, nietypowa symboli państwowych Seryjne – Flaga Arabii Saudyjskiej jest przedstawiony z dwoma skrzyżowanymi mieczami. Jednym z wyjaśnień tej wersji znaku: Ibn Saud armia przeprowadza go podczas podboju, więc jest wojskowym zamiast flagi cywilnej. Niektórzy historycy, opierając się na monarchicznego strukturą państwa, wierzą, że przedstawiają banderą jednego lub dwóch mieczy – kwestia gustu pewien czas Króla.

Używanie symbolu państwa

Napis na fladze – Shahada – święty symbol. Dlatego, jego obraz jest prawnie zabronione do stosowania w domu: na plakaty, koszulki i upominki. Gdy piłka nożna, FIFA wydany w 2002 roku, wraz z flagami krajów uczestniczących w Pucharze Świata był przedstawiany i Flaga Arabii Saudyjskiej, urzędnicy tego kraju zanotował gwałtowny protest. Stwierdzili oni, że kopanie muzułmańskich świętych napisami nie są dozwolone. Przy tej samej okazji kraj demonstracja zaburzony ludności.

Wielka Brytania flaga jest zawsze wysoko w niebo. On nigdy nie był niższy trochę, nawet w przypadku żałoby.

Wyobrażeń o flagi

Shahada jest dość standardowe symbole dla świata muzułmańskiego. Jest to święte formuła monoteizmu jest przedstawiony na fladze palestyńskiej „Hamas”, używa organizacji „Hizb ut-Tahrir al-Islami.” Jest obecny w ruchu dżihadystów i członków kalifatu, z flagami talibów w Afganistanie, różnych zbrojnych grup muzułmańskich. Dlatego obecność męczeństwa nie oznacza, że przed wami flagą Arabii Saudyjskiej. Czarne lub białe tło dla symboli używanych przez niektórych ekstremistycznych islamistów od 2001 roku. Flaga królestwa zawsze są ciemnozielone.