185 Shares 5486 views

Aktor Dzherri Orbah: biografia, zdjęcia. Większość filmów i seriali TV

Dzherri Orbah – utalentowany aktor, którego istnienie publiczność nauczyłem rating z powodu serialu „Law & Order”. W tym serialu on wykonany obraz dzielnego detektywa Lennie Briscoe. Jerry często grał role wspierające niż główny jednak znaki są często w cieniu głównych bohaterów. Co jeszcze możesz nam powiedzieć o nim?


Dzherri Orbah początkowy sposób

Przyszła do roli detektywa Lennie Briscoe urodziła się w Nowym Jorku, był radosnym wydarzeniem w październiku 1935 roku. Dzherri Orbah urodził się w zwykłej rodzinie. Jego rodzina nie była nie tylko znanych aktorów, ale ludzie w jakiś sposób związane ze światem kina. On zawsze uważał się Amerykaninem, ale wśród jego przodków byli Żydzi, Polacy, Litwini, Niemcy. Rodzice podniosła syna w wierze katolickiej.

Decyzja zostać aktorem Dzherri Orbah wziął jako nastolatek. Nic dziwnego, że po ukończeniu szkoły średniej, ukończył studia na Uniwersytecie Illinois, gdzie studiował sztukę dramatu. Dodatkowe doświadczenie dał młodemu człowiekowi wyszkolony w Actors Studio Lee Strasberga.

teatr

Dzherri Orbah stało się znane dzięki publicznych do filmów i seriali. Jednak zawsze uważał się przede wszystkim aktor etap. Po raz pierwszy młody człowiek ogłosił się przez broadwayowskiej produkcji „Opera za trzy grosze”, który ukazał się w 1955 roku. Uwagę był w stanie przyciągnąć się poprzez musical „Fantastiks”, w której błysnął w 1960 roku.

Trudno wyliczyć wszystkie jasne role Orbach grał na scenie Nowego Jorku na przestrzeni lat. Trzy aktor został nominowany do prestiżowej nagrody „Tony”. Otrzyma nagrodę miał w 1969 roku, jury doceniło jego występ w musicalu „Promises, obietnice.”

Filmowanie w serialu

Jerry pojawił się po raz pierwszy na planie filmowym w 1955 roku, wkrótce po debiucie na scenie. Dostał epizodyczną rolę w serialu „Camera trzy”, który dał mu popularność. Dopiero w latach 70. stał się aktywnie usuwa Dzherri Orbah, filmy i seriale telewizyjne z jego udziałem zaczęły pojawiać się jeden po drugim.

„Homicide”, „Złotka”, „Murder, She Wrote” – projekty telewizyjne, w którym aktor zagrał swoją rolę najbardziej żywy. gwiazda status i tłum ulubiony Orbach nabyte po serialu „Law & Order”. Jego postać była dzielna i kocha swoją pracę detektywa Lennie Briscoe. Ten bohater Jerry grał przez 13 lat, od 1991 roku.

jego filmy

Oczywiście, godne uwagi i znanych filmów z aktorem. Dzherri Orbah ciągu lat zagrała w wielu znanych filmach. „Miliony Brewstera”, „Illusion morderstwa”, „Zbrodnie i wykroczenia”, „Dirty dancing”, „Chinese Coffee”, „Uniwersalny żołnierz” – filmy, w których grał najbardziej pamiętne postacie na widowni.

Najczęściej Jerry został zaproszony do obsady komedii i dramatu, był równie dobry w tych gatunkach. Orbach – aktorem, który nigdy nie był ulubiony i najmniej ulubione role, włożył duszę w każdej z jego bohaterem, bez względu na to, ile czasu ekran dano mu też nie. Jako aktor zaangażowany wyrażania bajki. Na przykład, że to jego głos mówi Lumiere – „Piękna i Bestia” charakter

życie osobiste

Wentylatory są zainteresowani nie tylko rolę, ale także osobisty idol życie. Aktor Dzherri Orbah dwukrotnie legalnie ożenić. W 1958 roku poślubił Marta Curro – tylko dziewczyną, która miała żadnego związku ze światem kina. Pierwsza żona dała dwóch synów Jerry, w sumie żyli razem przez 17 lat. W 1975 roku Orbach, z nieznanych przyczyn, został oddzielony od swojej żony, miał negatywny wpływ na jego relacje z dziećmi.

Już w 1979 roku aktor po raz kolejny zdecydował się rozstać ze statusem kawalera. Jego wybór był Elaine Kangxi znana aktorka i tancerka na Broadwayu. Para mieszka w miłości i harmonii około 26 lat, on oddzielony im tylko śmierć, Jerry. Dzieci w drugim małżeństwie Orbach nie popełnił.

śmierć

Utalentowany aktor zmarł w grudniu 2004 roku. Przyczyną śmierci był rak prostaty, z których Jerry zmagał przez około dekadę. W ostatnich latach z trudem zachowywał, jak to ingerować złe samopoczucie.

W lutym 2005 roku Orbach Nagroda Screen Actors Guild otrzymał. Ta prestiżowa nagroda została przyznana za rolę detektywa Lennie Briscoe Jerry w serialu „Law and Order”. Niestety, stało się po jego śmierci.

ciekawostki

Dzherri Orbah – ulubiony aktor znany pisarz Kurt Vonnegut, ostatnio zrewidowanej prawie wszystkie filmy z jego udziałem. Po Kurt został zapytany o to, kto chciał być, czy mogę dostać szansę, aby żyć życiem kogoś innego. On odpowiedział bez wahania, że nie byłby chciał stać się genialny Orbach i gwiazda w filmie.

Pamięć utalentowany litsedeya został uwieczniony we wrześniu 2007 roku. Na jego cześć nazwano on 53. Ulicy w Nowym Jorku. Jego ostatnia rola w filmie Jerry wykonywane w komedii „manna z nieba”, który został zaprezentowany publiczności w sądzie w 2002 roku. Niestety, zdrowie pozwoliło mu wystartować tylko w tym odcinku.