889 Shares 4182 views

Istra Reservoir – Pearl Moskwa

Istra Reservoir jest jednym z najstarszych i największych zbiornika na przedmieściach. Powierzchnia tego akwenu ponad 33 km. Jej długość wynosi około 25 km, a szerokość wynosi 2 km, maksymalna głębokość wynosi 28 metrów. Ze względu na znaczną różnicę wysokości pagórkowatym terenie, nadbrzeża Istra zbiornik jest bardzo wcięte. Liczne zatoki były spowodowane powodzią z dopływów rzeki Istra gdy wypełnione magazynowania wody.


Istra Reservoir – zabytki

W XVII w malowniczej okolicy w pobliżu rzeki Istra tak zainspirowany patriarchy Nikona, kupił ziemię w pobliżu, w tym miejscowości Voskresensk, aw tej dziedzinie został zbudowany Nowa Jerozolima klasztor. Każdego roku tysiące pielgrzymów z całego kraju odwiedzili te miejsca. Za panowania Piotra I i Katarzyny Wielkiej, klasztor stał się bastionem prawosławia. To był odwiedzany przez Suworowa, Czajkowskiego, Napoleona i Lermontowa.

Istra Reservoir bardzo lubią rybaków w tym zbiorniku występują różnorodne gatunki ryb. W dzielnicy Istra jest bardzo bogata w lasy, w których mnóstwo jagód i grzybów. Na brzegach zbiornika nie ma żadnych zakładów przemysłowych, wodociągi wody pitnej do Moskwy i słusznie jest nazywany perłą.

Istra Reservoir – wędkarstwo i rekreacji

Zbiornik Istra znajduje się w otoczeniu malowniczych wzgórz, łąk, pól i lasów mieszanych. Winding brzeg stawu z licznymi zatokami i małych strumyków zalanych stworzyć bardzo przytulne kąciki dla miłośników wędkarstwa. Te cechy zbiornika wpływa na warunki połowów ryb. Nierówna, aw niektórych miejscach pokryte driftwood dołu pozwala ryby do tworzenia wszelkiego rodzaju schronów. Wściekłe ze sprężynami w strefie przybrzeżnej, a bieżącą wodą zawsze jest pełen ryb. Jest domem dla leszcz, szczupak, okoń, płoć, okoń, leszcz, miętus, batalionów. Bardzo często tu i trądzik. W rejonie zbiornika znajduje się kilka sportów, zasady połowów. Na terenie gospodarstwa jest Yakimanskaya baza „Istra”. Szczególnie popularne base "Nudol" wędkarze "Pyatnitskii REACH" i "Lopotovo". Malownicza przyroda zbiornika Istra z dużych lasów i mnóstwo różnych stawach i małych rzek tworzy korzystny klimat do wspaniałej wędkowania i odpoczynku od miasta.

Zbiornik Istra, które spoczywają na brzegach niedopasowanych, jest piękne malownicze miejsce z dobrymi warunkami klimatycznymi. Gdzie można połączyć wypoczynek z pięknym połowów i polowań. Naturalne piękno, ośrodków wypoczynkowych, uzdrowisk i komfortowe domki letniskowe robią fantastyczne, z mnóstwem przyjemności i pozytywnych wspomnień. Bardzo popularne na zbiorniku kajakarstwie Istra i skutery konna i narty wodne. Piękno i atrakcyjność krajobrazy, czysta woda, staw ten jest bardzo atrakcyjny dla turystów i nie są gorsze w wodach północnych grupy Pirogovskaya.