674 Shares 5521 views

Nieżytowe zapalenie zatok: etiologia, objawy i leczenie

Nieżytowe zapalenie zatok – formą zatok, znamienny tym, zapalenia zatok przynosowych i obrzęk śluzówki nosa bez tworzenia się ropy.

Najczęstszą przyczyną choroby zostaje przechłodzenia, infekcji wirusowej, bakteryjnej flory efekt – gronkowców, paciorkowców lub grzyby, próchnicy, migdałka gardłowego, i często bolesnej. Sprowokować nieżytów zapalenie zatok może być odchylenie przegrody nosowej. Należy zauważyć, że bardzo często to patologia staje się przewlekły, a zatem wymaga wczesnego leczenia.

Nieżytowe zapalenie zatok: objawy

W zależności od formy reklamacji może być nieco różne choroby. Tak więc, ostrym nieżytowe zapalenie zatok charakteryzuje się gwałtownym wzrostem temperatury, masa powierzchni czołowej i ból pociągnięcie w tym obszarze, trudności z oddychaniem i łzawienie. Również typowe wydzielina z nosa, który początkowo ma szarawy kolor, a następnie stać się zielony odcień stać żylasty i grube.

Przewlekłe nieżytowe zapalenie zatok objawia się mniej poważne objawy. Najczęściej, pacjenci skarżą się na wzrost temperatury do 37 ° C, ból głowy i przekrwienie nosa. Jeśli nieskuteczne lub przedwczesna leczenie kaszlu może wystąpić w nocy. Wynika to z faktu, że przydział spływały nosa i gardła i podrażniać błony śluzowe.

Muszę powiedzieć, że w niektórych przypadkach rozwija dwustronny proces patologiczny. W tym przypadku, pacjenci skarżą się wyraźną przekrwienie nosa, obrzęk twarzy, oraz ból związany z nachyleniem głowy.

Czasami choroba może wywołać szereg poważnych powikłań (zapalenie opon mózgowych, ropne zapalenie ucha środkowego, formacja ropień mózgu lub zapalenie szpiku). Mogą być śmiertelne lub prowadzić do kalectwa, więc objawy zapalenia zatok nie jest konieczne do samoleczenia i korzystać z tradycyjnych metod leczenia. Najlepszym rozwiązaniem będzie odwoływać się do lekarza, który przeprowadzi wszystkie niezbędne testy i określenia kwoty środków terapeutycznych.

Leczenie zapalenia zatok niebieskiego języka

W przypadku wystąpienia choroby nie jest konieczne, aby diagnostyce różnicowej nerwoból nerwu zęba torbieli lub inne formy zapalenia zatok. Najczęściej spędzają leki, także używany fizjoterapii. Z nieskuteczność leczenia może być przeprowadzona szczękowej sinusotomy (przebicie chorej zatoki szczękowej). Konserwatywne techniki najczęściej stosowanym płukanie wkraplanie do nosa, krople zwężające naczynia ogrzewania światła ultrafioletowego, jak również antybiotyki i leki przeciwgorączkowe.

Należy zauważyć, że wszystkie środki terapeutyczne nakierowane na zmniejszenie obrzęku i uwolnienia nosowe nieprawidłowego zakończenia. W odpowiednim czasie prowadzenia terapii niebieskiego języka zatok dobrze reagują na leczenie i rzadko prowokuje rozwój niebezpiecznych powikłań.