218 Shares 8732 views

Jak uczyć się języka rosyjskiego dla obcokrajowców? Najlepszy podręcznik języka rosyjskiego dla obcokrajowców

Wiele często myślę o tym, jak uczyć się języka rosyjskiego dla obcokrajowców. To nie przypadek, ponieważ Federacja Rosyjska odwiedza coraz więcej zagranicznych turystów każdego roku. Niektóre z nich nadal mieszka w Rosji. Dlatego językoznawcy mają wiedzieć, jak pomóc cudzoziemcowi, który chce się uczyć rosyjskiego. Niektóre informacje tło dla nauczania można znaleźć w naszym artykule.


Dlaczego cudzoziemcy uczyć się po rosyjsku?

Mieszkańcy wielu krajach w ostatnich latach zaczęły aktywnie badać dokładnie rosyjskim. Co jest powodem, niewielu wie. Zaskakująco, agencje rządowe USA dać pierwszeństwo do specjalistów, którzy znają język rosyjski. Uważa się również, że aby uzyskać przyzwoity wyższe wykształcenie może być w języku rosyjskim. Dlatego wielu studentów zagranicznych nauczyć się języka rosyjskiego.

Rola Federacji Rosyjskiej w gospodarce światowej rośnie z każdym rokiem. Niektórzy obcokrajowcy uczyć rosyjskiego, aby otworzyć nowe możliwości w różnych dziedzinach. W wielu dużych firm, jego wiedza jest konieczna. Jest to konieczne w celu współpracy i negocjacji z organizacjami rosyjskimi.

Rosyjski język odgrywa również ważną rolę w życiu osobistym cudzoziemców. Wiadomym jest, że niektóre z nich nie chciał się żenić była Rosjanka. Znajomość języka pozwala bez większych trudności, aby utrzymać rozmowę.

Język rosyjski dla studentów zagranicznych niezwykle ważne. Wiele z nich jest wykształcony w Rosji. Często wybierają uczelnie medyczne. To nie przypadek, ponieważ w wielu krajach lekarza – to prestiżowe i wysoko płatnych zawód. Na terytorium Federacji Rosyjskiej, zagraniczni studenci mogą uzyskać nie tylko przyzwoitą edukację medyczną, ale zapisać na nim, ponieważ jest to najbardziej kosztowny w niektórych krajach.

Język rosyjski w Niemczech

Język rosyjski w Niemczech nie jest językiem mniejszości narodowych w Unii Europejskiej. Tam dzieci szkoły mogą zdecydować się na studia hiszpański lub francuski. W uczelni, studenci mogą również uczyć się języka polskiego lub czeskiego.

kilka milionów rosyjskojęzycznych mieszkańców w Niemczech. Jest własnością i obywatele byłych republik radzieckich. Rosyjski kursy językowe dla obcokrajowców i miejscowych ludzi w Niemczech zostały otwarte przez naszych rodaków. Odwiedź mogą być weekendy. Lekcje nie są tylko dla dzieci z rodzin rosyjskojęzycznych, ale także Niemcy, którzy z tego czy innego powodu, chcą uczyć się po rosyjsku.

Rosyjskie słowa i zwroty, które są nauczane na cudzoziemców w pierwszej kolejności

Aby zrozumieć, w jaki sposób uczyć się języka rosyjskiego dla obcokrajowców, konieczne jest, aby dowiedzieć się, jakie słowa i wyrażenia, aby zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Cudzoziemcy z całego świata, powiedział nam, że, ich zdaniem, jest najważniejsze dla tych, którzy chcą odwiedzić Rosję. Poprzez studiowanie tych informacji, cudzoziemiec nie wpaść w śmiesznej sytuacji.

 • Według wielu mieszkańców z całego świata, którzy byli przynajmniej raz w Rosji i krajach rosyjskojęzycznych, trzeba najpierw nauczyć się liczb. Istnieją przypadki, w których bez skrupułów sprzedawców i taksówkarze biorą cudzoziemcowi za swoje usługi niż rdzennych mieszkańców.
 • W celu lepszego zrozumienia innych, trzeba się nauczyć niektórych tak zwanych słów-pasożytów. Na przykład, często cudzoziemcy nie mogą zrozumieć, dlaczego w niektórych przypadkach naleśnik – to nie jest jedzenie, jak i przekleństwem.
 • Ważne jest również, aby dowiedzieć się, trudne do zrozumienia zwroty. „Nie, prawdopodobnie” – to typowe dla nas do zaoferowania, że zakłopotany prawie wszystkich obcokrajowców. To nie przypadek, ponieważ natychmiast łączy trzy możliwe odpowiedzi na pytanie. To może pomóc zrozumieć doświadczonych i wykwalifikowanych nauczycieli. Podczas poznawania każdego nauczyciela języka rosyjskiego dla obcokrajowców wyjaśnia, że zwrot ten oznacza, że dana osoba nie zna odpowiedzi na pytanie, czy nie jest pewna.
 • Wykwalifikowanych cudzoziemców polecić miłośnikom produktów mlecznych, aby dowiedzieć się słowo „mleko” i „jogurt”. Twierdzą oni, że, co do zasady, są one sprzedawane w niemal identycznych opakowaniach i po prostu mylić.
 • Ważne jest również, aby nauczyć się słów, które wskazują kierunek, takie jak „góra”, „lewo”, „nie”, „tutaj” i inne. To sprawia, że możliwe, aby wyjaśnić taksówkarza, gdzie się udać bez problemu. Znajomość tych słowach pomaga również zrozumieć przechodniów, którzy potrzebują pomocy cudzoziemcowi jeśli stracił.

Najlepsze książki do nauki języka rosyjskiego

Rosyjski jako język obcy dość trudne do opanowania. Dla bardziej efektywnego treningu zaleca się stosowanie literatury fachowej. Najlepsze książki są opisane w naszym artykule:

 1. Książka „pełny kurs języka rosyjskiego”, którego autor – Peterson NL – to początkowy kurs języka rosyjskiego. Z tej edycji można łatwo nauczyć się czytać i pisać. Po dokładnym badaniu cudzoziemca książka może mówić po rosyjsku. Pomoże to uzyskać podstawowe ramy, dzięki którym będzie można poszerzyć swoją wiedzę.
 2. Nie każdy wie, jak uczyć języka rosyjskiego dla obcokrajowców od zera. Ucząc materiał nośny może być ilustrowany słownik i Dzhoy Olivera Alfredo Brazioli „język rosyjski”. Zawiera ponad tysiąc podstawowych słów i 30 obrazów. Ze względu materiału ilustracje szybko zapamiętane.
 3. Innym popularnym podręcznikiem języka rosyjskiego dla obcokrajowców – „rosyjski jako język obcy.” Podręcznik zawiera wiele cennych informacji. Nie znajdziesz diagramy, ilustracje, tabele, ćwiczenia, i więcej.
 4. Książka „Język rosyjski w obrazach” jest uważana za jedną z najbardziej popularnych i poszukiwanych. Jej autor – Gerkan I. K. Ten język rosyjski podręcznik dla cudzoziemców zawiera podstawowe słownictwo, a także zasady jej deklinacji.

Najbardziej skomplikowane zasady języka rosyjskiego

Trudno języka rosyjskiego dla obcokrajowców nie jest przypadkowy. Istnieje wiele przepisów, które nie są w stanie zrozumieć. Niektóre z nich są opisane w tym artykule. Muszą nauczyć cudzoziemców, którzy chcą nauczyć się języka rosyjskiego w pierwszej kolejności.

Najtrudniejszym dla cudzoziemca – to podstawa koniugacji rosyjskich słów. Na przykład: usta – usta. Wielu zagranicznych mieszkańcy nie mogą od razu zrozumieć, gdzie samogłoska znika ze środkowej słowa. Dlatego, nie znając podstawowych zasad, często mówią: „W towarzystwie”.

Wydaje się dziwne, cudzoziemcom i wiele liter alfabetu nam znane. Oni nie rozumieją, dlaczego to zawiera kilka odmian tej samej litery, które różnią się nieco w dźwięku. Należą e ie, U, a U, V, a, b. To powoduje wiele trudności i literę „S”. Wyjaśnić jego wymowa jest prawie niemożliwe. Odnosi się to również do twardego i miękkiego znaku.

Język rosyjski i do jej studiowania. pewne niuanse

Jak uczyć się języka rosyjskiego dla obcokrajowców, nie wie każdy doświadczony nauczyciel. Standardowy program szkolenia takie nie nadaje się studenci. Ważne jest, że nauczyciel jest biegły nie tylko w języku rosyjskim, ale również fakt, że cudzoziemiec uważa rodzinę. Pierwsza lekcja zaleca się przeprowadzać indywidualnie. Student może uczestniczyć w zajęciach grupowych dopiero po kilku miesiącach. Ten program szkolenia będzie najbardziej produktywny.

Ważne jest, że cudzoziemiec lekcje co najmniej 3 razy w tygodniu. Czas trwania kursu, co do zasady, wynosi do 160 godzin szkolenia.

W początkowej fazie badań

Każdy program z języka rosyjskiego dla obcokrajowców zaczyna się od nauki alfabetu. Ważne jest, aby poświęcić czas wystarczających listy problemów, które opisaliśmy wcześniej. Kolejny etap – podstawy czytania. Doświadczeni nauczyciele polecam trzymać w domu kolorowych naklejek ze słowami kluczowymi. Więc pamiętać będą łatwiejsze.

Gdy uczeń opanował alfabetu rosyjskiego i czytania, nauczyciele zaczynają odkrywać z nim gramatyki, fonetyki i rozwój mowy. Na tym etapie, cudzoziemiec może wolą lekcje grupowe i czuć się komfortowo w tym samym czasie.

Ważne jest, że nauczyciel wyjaśnia uczniom, że takich dwuznacznych słów. On musi zrozumieć ich zastosowanie w konkretnym kontekście. Istotne jest to, że nauczyciel tak często, jak to możliwe, aby komunikować się z obcokrajowcami w języku rosyjskim. Wszystkie powyższe wskazówki pomogą uczniowi jak najszybciej, aby osiągnąć maksymalne wyniki w nauce.

self-nauczyciel

Nie każdy obcokrajowiec chce nauczyć się nowego języka z nauczycielem. Niektóre są przeszkoleni do siebie. Self-nauczyciel języka rosyjskiego dla obcokrajowców – jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą nauczyć się nowego języka bez niczyjej pomocy.

Obecnie istnieje mnóstwo filmów i audiosamouchiteley. Dzięki nim łatwo i pieniądze w ciągu kilku miesięcy do opanowania języka rosyjskiego może. Angażować się w taki samorozwoju mogą być w każdej chwili dnia. Jednak ta metoda ma swoje wady. Co do zasady, niektóre z zasad, cudzoziemcy nie w pełni zrozumieć. W tym przypadku potrzebujemy pomocy wykwalifikowanego nauczyciela.

kursy językowe

Często się uczyć języka rosyjskiego dla obcokrajowców wolą specjalne kursy. Mają zarówno pozytywne jak i negatywne strony.

Zalety kursy językowe obejmują:

 • wysoki poziom zawodowy nauczycieli;
 • Grupa formy pracy;
 • motywacja.

W kursie językowym są też wady:

 • wysoki koszt;
 • Czas odniesienia.

Każdego roku coraz więcej obcokrajowców wybiera kursy językowe do nauki języka rosyjskiego. Ten sposób uczenia się nie jest dla wszystkich, ale jest uważana za jedną z najbardziej skutecznych.

Opinia naukowa na temat znaczenia języka rosyjskiego

Naukowcy często analizy sieci społecznych i popularnych witryn. Jest to konieczne, aby zrozumieć, co język w przyszłości doprowadzi. Eksperci twierdzą, że wciąż prowadzi po angielsku. Drugie miejsce jest język rosyjski. To jest dla tych języków są często tłumaczone książki i różne materiały. Eksperci uważają, że ważne jest, aby być płynnie nie tylko po angielsku, ale też rosyjski, hiszpański i francuski. Każdy współczesny człowiek musi uczyć wiodących języków.

podsumowując

W tym artykule dowiedziałeś się, jak uczyć rosyjskiego dla obcokrajowców. Niespodziewanie, zwykłe rzeczy dla nas, jak alfabetu i niektórych zwrotów, powodują cudzoziemców oszołomienie. Dlatego są one zaangażowane w szkolenie powinno tylko wysoko wykwalifikowanych nauczycieli. Cudzoziemiec może nauczyć się sam język rosyjski, ale za to będzie potrzebował dużo czasu i wysiłku.