857 Shares 3579 views

święto ekologiczne tematem scenariusz. Wiersze na kwestie środowiskowe

Ekologia zaczyna się uczyć w przedszkolu. Doshkolyata zapoznał się z naturą i nauczyć się dbać o nią. zajęcia pozalekcyjne Szkoła pogłębiać wiedzę, a od piątego do jedenastego klasy dzieci nabywają umiejętności, które będą przydatne w późniejszym życiu i pomoże Ci w podjęciu właściwych decyzji.


Jednym z pamiętnych metod badania jest dramatized ekologiczne wakacje. Scenariusz jest oparty na rodzaj materiału i zdolności członków. Niewątpliwie, przy odpowiednim przygotowaniu przyniesie radość i korzystają dzieci.

tematy z wakacji

Celem wydarzenia jest wzmocnienie materiału, więc dla każdej grupy wiekowej zidentyfikowano różne tematy środowiskowe. Istnieje kilka obszarów, w których będzie on interesujący scenariusz święto.

 1. Edukacja przedszkolna: „Ziemia – nasz własny dom”, „Opowieść o deszczu i dewdrop”, „Save the Nature”.
 2. Szkoła podstawowa: „KVN środowiska”, „Zapisz i ochrony przyrody”, „Świat, w którym żyję.”
 3. Piątej klasie: „Woda – cud natury”, „kwiat”, „Natura nie wybacza błędów.”
 4. Szóstej klasy: „Królestwo roślin”, „Cud fotosyntezy”, „Pomoc las.”
 5. Siódma klasa: „Nasi młodsi bracia”, „Red Book”, „Co to jest cichy tygrysa”.
 6. Ósmej klasie :. „Kiedy jedzenie – trucizna”, „Ekologia a Man”, „zdrowy tryb życia”
 7. Dziewiąta klasy: „Wojna cyklonów i anty-cyklonów”, „Klimat naszej planety”, „Klęski żywiołowe. Jak uniknąć kłopotów. "
 8. Dziesiąty gatunek: „Ta zielona planeta”, „Woda – jest to cud”, „Save the Forest”.
 9. Jedenasta klasa: „Arktyka topnieje”, „przestrzeń”, „Ekologia – to sprawa życia”.
 10. Ogólnoszkolnym święto środowiska, scenariusz „trzech królestw natury”.

starszych klas

Być może najbardziej interesujący festiwal odbywa się w liceum. Oni już wiedzą dużo i ocenić sytuację na planecie jest znacznie bardziej poważna niż dzieci. Quiz może być obecny pytania z kursu chemii, fizyki, astronomii i fizjologii człowieka.

„Dzień Ziemi” scenariusz uroczystości środowiskowe dla licealistów, wskazane jest, aby sporządzić z trzech części. Ten quiz, skecze teatralne, wiersze i piosenki. Święto mogą być ustawione w hali, łącząc kilka klas.

Prowadzić lub dwa prowadzą program, zapowiadając występy. Na wstępie, aby określić przedmiot i ustawić dźwięk na całe wakacje, na scenie przedstawicieli „Greenpeace”. To przebrani seniorów. One pokrótce nakreślić zakres zagadnień, które zostaną wyróżnione podczas prezentacji.

Następnie są one zastąpione przez różnych bohaterów, którzy śpiewają lub recytować wiersze na kwestie środowiskowe.

Quiz, który zawiera dwa lub trzy tuziny kwestii środowiskowych mogą być prowadzone nauczyciela. Zasady postępowania są uzależnione od liczby uczestników. Ale pytania muszą być napisane tak, że nawet publiczność była zainteresowana.

Szkic o sytuacji ekologicznej na naszej planecie będzie końcowy etap festiwalu. Na koniec aktorzy śpiewają piosenkę w pewnej melodii, pokój echa.

uroczystość ogólnoszkolnym

Scenariusz festiwal ekologiczny „Trzy królestwa natury” jest jak żaden inny, odpowiedni dla działalności całego szkolnych. Trzy elementy – ziemi, wody i powietrza – prowadzą. Z kolei mówią o sytuacji w ich posiadaniu, jak warunki się zmieniły w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Ich historia towarzyszą występy amatorskich: skecze, piosenki i wiersze.

Ziemia jest ogród i ogród warzywny. Grupa młodsi uczniowie wychodzi ubrany w owocach i warzywach. Rozmawiają o miłości słońca i czystej wody. Następnie przejdź lasu, pola i wzgórza. Ten licealistów. Mówią o suszy i sytuacji sejsmologiczne.

Woda jest rzeka i morze. Mówią o ociepleniu klimatu i topnienia lodu w Arktyce, na skutek czego powstała niewłaściwych cyklony i antycyklony. Gdzieś susze, powodzie gdzieś.

Powietrze warstwy ozonowej w atmosferze. Ten wysoki uczeń. Rapuje o tym, jak on cierpi.

Podsumowując, główną przyczyną wszystkich uczestników na scenie, śpiewają wspólny utwór.

„Ochrona przyrody – Save Yourself”: skrypt ekologiczne wakacje

Starsi uczniowie już wiedzą wiele na temat zdrowego odżywiania i stylu życia. Jest ich interesy, ponieważ daje dobrą kondycję fizyczną i czuje się świetnie. święto ekologiczne – jest to kolejny powód, aby zaszczepić w dzieciach dobre nawyki w jedzeniu.

Początkowo na Scientist sceny i Fat Man. Rozmawiają o tym, jak zmienić skład pokarmu w stosunku do otoczenia. Nie ma wiele witamin i minerałów, z powodu zwiększonej tendencji do szkodników i chorób wywołania połowy składają się z substancji chemicznych.

Kontynuując temat, grupa taneczna wykonuje taniec szkodnikami roślin. Są chase naukowca, natryskiwanie wody z butelki oznaczonego „trucizną”. Warzywa pochodzą narzekać na brak pożywienia. Niektóre warzywa z zabandażowaną rąk i nóg. Są karmione chemii, a oni chorują. Mówią o ociepleniu klimatu i jego konsekwencje.

Grubas i naukowiec na scenie ponownie. Decydują, jak zmienić tę sytuację i podjąć decyzję: rolnictwa ekologicznego.

Scenariusz festiwal środowiskowy dla licealistów może zawierać elementy raportów na świecie choroby. Przypisany do kilku uczestników dwie minuty notatki mogą być włączone jako sekcja między głównymi występów lub zapłacić, aby przeczytać ich mistrz.

„Jesteśmy dzieci, droga Ziemia”

Scenariusz festiwal środowiskowy dla dużych dzieci w wieku szkolnym może wyglądać mapa drogowa. Całkowita kolekcja linijce określa zadania do wykonania oddziały młodych przyrodników. Każda jednostka bierze swoją nazwę, która będzie się z wyprzedzeniem. Po tym wszystkim przyjść do ścieżki ekologicznej.

Na eko-szlaku mogą być organizowane z zadań stacji. To pokoje są urządzone według tematów pracy, – las, rzeka, morze, golf, ptaków Brytania, bestialski królestwa.

Na wykonanie zadania podane dziesięć minut i dwie minuty, aby przejść do następnej stacji. przyrodnicy oddziały różnią się od urzędu do urzędu, zgodnie z trasą wydane przez dowódcę.

Nazwy stacji:

 • "Miracle Woda". Krótki raport na temat wody i jej właściwości. Quiz.
 • „Nie strzelaj w białe łabędzie”. Krótki raport na temat ptaków. Quiz.
 • „Turyści”. Sport sztafeta.
 • «Niech zimno – rok hodowla». Krótkie sprawozdanie z krajowego znaku. Quiz.
 • „Walc kwiatów”. Krótki raport na kolory krawędzi i roślin leczniczych. Quiz.
 • „Pod okapem lasu.” Krótki raport na skraju drzew, wierzenia ludowe związane z nimi. Quiz.

Po przejściu przez wszystkie elementy – całkowity zbiór i podsumowująca. Dzieci otrzymują certyfikaty i nagrody za realizację zadań w procesie przechodzenia stacji. Wszyscy razem śpiewają końcową piosenkę.

Jak napisać skrypt

festiwal środowiskowy dla dzieci – to nie jest lekcja szkolenia. Jest to raczej powtarzać materiał pokryty prezentacje. Skąd festiwal odbędzie, to zależy od programu. Ponieważ pomieszczenie musi być prawidłowo wykonana, trudno się w klasie mogą być szybko przygotowane.

Prezentacja dobre wykorzystanie biblioteki, na imprezy turystycznej – szkolnym podwórku, na scenach teatralnych – w auli.

W bibliotece można korzystać z ekranu i projektora dla wystawiających reprodukcje. Na każdym zdjęciu jest wybrany wiersz lub linia prozy. Ten literacki i obrazowym prezentacja orientacja pyta dobrego tonu.

Po obejrzeniu prezentacji matki natury jest czas na quiz. Pytania obejmują zeskanowany informacji. W związku z tym, i to jest łatwe dla facetów.

Urlop był niezapomniany, cała klasa śpiewa piosenkę o przyrodzie. Jako podkład muzyczny, można użyć ścieżki dźwiękowej lub ujemny, bez głosu.

poezja

Wiersze mają silny wpływ i są łatwe do zapamiętania, ponieważ od rymu. Dlatego obchody właściwe jest włączenie recitale poezji. Teraz wiele wierszy na kwestie ochrony środowiska można znaleźć na specjalnych zasobów internetowych, które są utalentowanymi nauczycielami.

Piękne wiersze o przyrodzie nadaje się również na wakacje. Będą dawać pozytywny sygnał, jakby chciał mówić tylko o zastosowanym rodzaju szkody, festiwal zamieni się pogrzeb.

Wiersze na ekologicznych facetów tematycznych można wymyślić siebie pod kierunkiem nauczyciela. Aby to zrobić, przygotować karty z rymów. Po jednej stronie karty będą cztery słowa, rymowania par. Dzieci są podzielone na grupy (np cztery) i demontować karty.

Wykonanie zadania, oni omówić możliwości i na przedniej stronie wynikowej napisać cztery linie. Nauczyciel spacery po wierszach i pomaga uczynić ten werset.

rym próbki:

 1. Sea – góra, lód – kłopot.
 2. Drewno – Wonderland, mech – wyschły.
 3. Dół – w pełni rezydent – siedziba.

Wiersze, wierszyki uzyskane kompilacji:

 1. Arktyka ociepla morze, smutek zbyt nosi. No Rest na lodzie. To nie problem.
 2. Wcześniej las był pełen wszelkiego rodzaju perwersyjne Czarów. Tam teraz rośnie mech, a on zwiędły w upale.
 3. Pod fale dnie morza jest pełen różnego rodzaju śmieci. I niefortunne mieszkaniec morza przeklinać że przebywa.

Jak widać, jest to zadanie przypomina ditties. Jest całkiem zdolny chłopców środku i liceum. Najbardziej udane wiersze można czytać on-line w czasie nagród.

Sceny z kwestiami środowiskowymi

święto ekologiczne, którego scenariusz jest do przeprowadzenia w hali, może obejmować spektakli teatralnych. Niekoniecznie zrobić wielki show, możemy ograniczyć krótkich scen.

Zasady pisania skecze:

 1. „Wręcz przeciwnie”. Kiedy wyśmiewany niewłaściwych działań, to jest bardzo dobrze pamiętał. Aby dzieci nie został ranny działać jako „złego charakteru”, konieczne jest, aby połączyć humor.
 2. „Rozmowa”. Przedstawiciel przyrody (las, rzeka, ziemia, zwierzęta, ptaki), rozmawiając z chłopakami i mówi o problemach. Potrafi zaśpiewać piosenkę. Chłopcy decydują się pomóc.

W tym przypadku, działanie na scenie będzie wyglądał koncert. Poznawcza informacje, które zostaną objęte przez uczestników w krótkim komunikacie tu na przemian z wykonaniem aktorów amatorów. To jest trochę jak „żywej gazety”.

Tematy sceny, które mogą być oferowane do dzieci:

 • Dyskusja lesie z grupą turystów. Po obiedzie, siadają wokół ogniska i usłyszeć jego głos. Las wydaje się mówi o dawnych czasach i współczesnych zagadnień. Opowiada o swoim bracie – tropikalnym lesie. Skarży się na złe nastawienie. Chłopcy znaleźć rozwiązanie problemu w trybie online i obiecują pomóc. Następnie zaśpiewać piosenkę.
 • Można zaproponować nieco inną wersję. Bohaterowie jak Baba Jaga, Goblin, Syrenka i podobnych znaków bajki mogą przedstawiać gęstą ignorancją, a grupa turystów, ekologów mówić o właściwej postawy wobec natury.
 • Chłopaki rybackie ugotować zupę i nagle złapał złotą rybkę. Mówi o szkodliwych ścieków do wody na gruzu na dnie i zamulenie koryta. Śpiewa piosenkę o czystych rzek. Rybacy uwalniają go do wody i decyduje się pomóc.

Piosenki na kwestie środowiskowe

tematy środowiskowe adresowane do powstania utworu. Może być stosowany w czasie festiwalu. W takim przypadku, skrypt będzie wyglądał konkursie „The Voice. Dzieci ". Nie jest konieczne, aby śpiewać, wystarczy zwrócić uwagę na najbardziej jaskrawym przykładem ekologicznego. Grupa tancerzy i chórkami może pomieścić plakaty przedstawiają naturę.

Jeśli pozwalają na to zasoby, możliwe jest łączenie kilku klas. Więc chłopcy będą łatwiejsze do próby przedstawienia. Nie takie obciążenie spadnie na nauczyciela. prace przygotowawcze będą rozprowadzane równomiernie.

Jeśli chcesz zawierać ścieżkę dźwiękową, najlepiej umieścić w tym celu osoby dorosłej. Być rodzicem. Ale na wszelki wypadek trzeba być przygotowany do poprosić nauczyciela muzyki stać koncertmistrzem.

Utwory, które mogą być używane do występów dziś łatwe do znalezienia. Te amatorskie wiersze do muzyki znanej.

 • „Zabity myszy, uschnięte trzciny.”
 • „Uważaj na dłoni, włożę błąd.”

Pieśni bardów domowych, zbyt wiele mówić na temat charakteru i postawy wobec niego.

 • „Cienie” tundra.
 • „Wiatr pod oknami”.
 • „Środowiska – apokaliptyczny”.

Pieśni do słów S. Esenin, Puszkina, ludzie obudzić miłość do matki natury.

 • „Wieczorem okno.”
 • "White Birch".
 • „Na ziemi uprawnej.”
 • „W zimowy wieczór”.
 • „To jest na północ, chmury dogania …”.
 • „Widzę wspaniałą przestrzeń.”

Utwory kompozytorów radzieckich niesłusznie zapomniane, zbyt miło powiedzieć o naturze.

 • „Puszcza Białowieska”.
 • „To brzoza, drzewo jarzębiny”.
 • „Sok z brzozy”.
 • „Ty hałasować nade mną, brzoza”.

Pomiędzy występami prowadząc rozmowy na temat korzyści płynących z literat nastawieniem do świata, myśli układanki i bawi się z publicznością w wierszu „doskazhi słowo.”

Zagadki dla hali ekologii

Aby święto odbyło się sprawnie i zabawy, trzeba ołów. On wygładza zaczepu aktorzy wypełnić ciszę i wziąć pokój, podczas gdy artyści przygotowują szkice.

Jedną z form gier poznawcze są wiersze na kwestie środowiskowe „doskazhi słownych.” Wiodących przeczytać dwuwiersz, a ostatnie słowo mówi Hall.

Wiersze są zbudowane w taki sposób, że dostaje niewłaściwego słowa do rymu. To powoduje, że śmiech dzieci, a wiodącym robi zdziwioną twarz i koryguje je.

 • Jeśli las przyszli turyści, potem dwie lub trzy osoby, aby ugasić pożar szybko się da, przy użyciu … (ogień). Nie, ogień i woda.
 • Na bagnach, słuchaliśmy z dziewczyną przez długi czas … (Żaba). Nie, kukułka.
 • Grzyby poszliśmy do lasu. Pamiętam jeszcze, jak okazało … (muchomor). Nie, grzyby i bieli!
 • Poszliśmy jagody, truskawki nagle. I, drżąc z radości, i usiadł na … (jeż). Nie, na pniu!

w przyrodzie

Jeśli święto zdecydowano się trzymać jako końcowego etapu szkolenia, możliwe jest, aby wprowadzić ścieżkę „ekologiczny”. Preconceived środowiskowe pozwolą zachować strukturę lekcji i stać praktyczny na badania środowiska.

Zadania dla dzieci może zawierać następujące elementy:

 • Ustal kompas mchu na drzewach.
 • Znajdź roślin jadalnych.
 • Potwierdzić ustalenia cyklu życia roślin.
 • Znajdź liście niektórych drzew.
 • Znajdź śmieci zebranych w torbie i doprowadzić do miejsca zbiórki.
 • Znajdź mech.
 • Zbierz naturalnych rzemiosła materialnych.

Środki ochrony środowiska mogą być również przydatne dla krajobrazu szkoły. Posadzone rośliny, kwiaty, krzewy lub drzewa na dłuższy czas należy pamiętać o dobrej pracy. Ponadto wszystkie osoby przechodzące przez zobaczy wynik.

ptaki karmić się, stawiania domów ptaków – jest również użyteczny moment dla edukacji ekologicznej. Pozaszkolnego lekcja ekologii w pobliskim parku, jednodniową wycieczkę z ogniem – to dobry sposób, aby zaszczepić kilka przydatnych umiejętności dzieci.

Pomoce dydaktyczne i specjalnych przedmiotów

W arsenale wielu aparatów nauczycielka biologii dla wizualnego uczenia się. Może być również stosowany do imprezy.

Wszystkie dzieci uwielbiają mówić o szkielecie szkoły. Ekologiczny scenariusz wakacje mogą zawierać taką radość. Oczywiście, kontakt z instrukcją powinien być ostrożny i nie pozwolić mu z pola widzenia. Na przykład, ubrać go w prześcieradło i dać w ręce oplotu. Będzie ona symbolizować koniec życia.

Globe mogą nosić znak lub Ziemi. linia metr i duży kompas może należeć do naukowców. faceci w maskach grupa może pokazać zanieczyszczenia powietrza.

Stosując wyobraźnię, możliwe jest użycie środków pod ręką jako rekwizyt.

Wskazówki dla wypoczynku

Święto było zabawne i przyniósł wszystkim w dobrym nastroju, nauczyciele dają następujące informacje:

 • Nie jest konieczne, aby zagłębić się w kompleksie, aczkolwiek ciekawych zadań. Pytania do quizu nie powinno być podwójne i potrójne (kiedy i gdzie).
 • Konkursy nie powinny odbywać się zbyt ściśle. Im więcej zwycięzców, tym lepiej.
 • akompaniament lepiej wybrać „na żywo”. Akompaniatorem jest zawsze dostosowany do dzieci, które nie byłyby w stanie dokonać nagrania audio.
 • projekt pokoju – ważnym czynnikiem. To może mieć dzieci.
 • Satysfakcjonujące – obowiązkowa procedura. Proste dyplom przyniesie więcej radości niż pochwały publicznej studenta.

Tych działań, a następnie zsumować wspomnienia z lat szkolnych. Zróbmy im ciekawe i radosne dla naszych dzieci.