876 Shares 9951 views

Medytacja: korzyści i szkód

Przede wszystkim medytacji ma na celu odnaleźć harmonię z własnym „ja”, uczynić swoje życie bardziej znaczące i duchowe, aby znaleźć drogę do wyższej świadomości i nawiązać połączenie z Panem. Wstępie, że do żadnych sekciarskich obrzędów nie stosuje medytację, jego zastosowanie jest oczywiste. W rzeczywistości, wszystkie ruchy religijne wierzących medytować – wszystko, co pomaga utrzymać kontakt z modlitwy, rytuały najwyższej inteligencji.


Czym jest medytacja

Przekład z łacińskiego „medytacji” oznacza „medytować”, „myśleć”. Jest to seria psychicznego specjalnych ćwiczeń, które są wykorzystywane w duchowych i religijnych praktyk leczniczych. W rezultacie, nie jest to stan psychiczny zawód, który pozwala nam zastanowić się. Podczas medytacji człowiek tworzy sojusz z jego „ja”, które pozwala nawiązać kontakt ze źródłem mądrości i światła, całego wszechświata. Znalezienie integralności osoby, cała zrozumienie jego istoty – to wszystko daje medytacji. Korzyść polega na tym, że za pomocą zaburzeń świadomości (trance) dana osoba jest w stanie przejąć kontrolę nad swoimi emocjami, uczuciami i myślami.

Podczas medytacji, osoba koncentruje się na istocie przedmiotu, jest całkowicie zanurzony w nim. Myślenie w czasie przywiązany do jednej idei, a umysł wraca do niego ponownie i ponownie po każdej wędrówce lub odchylenia. Stopniowo, z praktyką przychodzi zdolność do skupienia umysłu na jednym obiekcie, aby monitorować postępy swoich myśli. Przestają one wędrować i mylić w głowie. Najwyższą formą medytacji – zdolność do prowadzenia umysłu, wolność od ciągłego nawyk myślenia o czymś. Prowadzi to do najwyższej błogości, wolności umysłu, świadomości, jasności i spokoju.

W świecie zachodnim medytacji jest postrzegana jako Maharishi Mahesh indyjskiej Jogi. Obecna globalna organizacja uczy medytacji transcendentalnej, proste i skuteczne techniki medytacji rzecznictwa przekazać każdemu.

Jaki jest pożytek z medytacji

Po opanowaniu techniki i wierzyć w siebie, każdy może medytować. Po kilku udanych sesjach ludzie mogą łatwo znaleźć kontakt z własnym „ja”. To pomaga w prawidłowej medytacji. Korzyści to w następujący sposób:

 • Proces uspokaja umysł, gładzi depresja, lęk, agresja.
 • Wyświetlacze w krótkim okresie sytuacjach stresowych.
 • Medytacja pozwala na zatrzymanie przepływu bezsensownego zgiełku życia, wgląd w jego duszy, wewnętrznego spokoju, poczucia własności do boskości.
 • To zwiększa samoocenę i poprawia stan emocjonalny. Daje przypływy radości i pogody ducha.
 • Medytacja ma pozytywny wpływ na nerwy, serce, obniża ciśnienie krwi.
 • Wzmacnia system odpornościowy.
 • Rozmyślając, człowiek pozbywa się pragnienie rzeczy, upraszczając w ten sposób swój stosunek do życia.
 • Poziom świadomości własnych działań i zachowań poprawie.
 • Medytacja w końcu uczy osoby do postrzegania tych wszystkich, czym one są, aby poczuć jedność ze wszystkimi ludźmi, z czasem kochać wszystkich żywych istot.
 • Rozwijać kreatywność – jest stosowanie medytacji opinii wielu utalentowanych ludzi, to jest potwierdzone. Wielu doświadczonych technika medytacji podkreślić, że w ten sposób wyszli z niewoli przeszłości i zaczął doceniać życie tu i teraz.
 • Medytacja dostarcza odpowiedzi na wiele ważnych pytań życiowych i wypełnia istnienia na tej ziemi z radości.
 • Znalezienie własnego „ja”, możemy znaleźć szczęście. Otwórz serce dla świata czyni nas z nim w jednym kawałku.

Główne rodzaje medytacji

Istnieją dwa główne rodzaje fundamentalnie różnych rozważań:

 • Pierwszy typ obejmuje „medytacji na pustkę.” Widok na medytacji bardzo skomplikowane. Jest to w pełnej spokoju i ciszy psychicznego. Istnieje potrzeba, aby całkowicie wyeliminować wszystkie myśli z głowy i po prostu oglądać pustkę. Ten rodzaj medytacji prowadzi do całkowitego „oświeconego” zrozumienia istoty wszelkiego istnienia.
 • Drugi rodzaj medytacji obejmują rozważanie „jeden” lub jednokierunkowy. Nie będzie musiała skupić całą swoją uwagę na jednej rzeczy, aby w pełni skoncentrować się, coś do rozważenia, aby słuchać lub powiedzieć. Znaczenie tego typu – stopniowo zanurzyć się w „medytacji pusty”, z którego pochodzi jeszcze większe korzyści.

Dynamiczna medytacja pozwalają jasno nasza podświadomość ograniczający ustawienie, nasze emocje związane z czymś zdobyte w dzieciństwie i okresie dojrzewania. Dorastaliśmy, datę instalacji, ale emocjonalne gruz pozostał. Trzeba się go pozbyć i oczyścić swoją energię.

Podgatunek. Aktywne i pasywne medytacja

Jaki jest aktywna medytacja? Monotonne powtarzanie różnych ćwiczeń fizycznych lub niektórych naprężenia prowadzą do tego, co proces myślowy jest zablokowany. Człowiek pogrąża się w transie. Często odbywa się aktywna medytacja w tańcu, kiedy mięśnie pracują w tym samym rytmie, w toku jego monotonnego procesu.

Większość medytacja może być przypisane do biernego umysłu. Tutaj osoba bierze najwygodniejszej pozycji i zaczyna tonąć w swoim własnym świecie. Stan ten ma zostać osiągnięty bez jakiejkolwiek aktywności emocjonalnej i psychicznej. Przykładem takiego zanurzenia jest formą medytacji tradycyjny indyjski joga. W głębokim transie dana osoba jest w stanie rozwinąć swój umysł, po kilku sesjach odczuwalne korzyści z medytacji. Na jego podstawie określić mantr prostych formuł. Psyche uspokaja naturalnie, przychodzi spokój spokój, samo-wchłania. Organizm w tym stanie jest całkowicie zrelaksowany, jakby pogrąża się w falach oceanu.

Odkrywcze i sensowne medytacja

Kiedy osoba świadomie ujawniania medytację odnosi się do istniejącej rzeczywistości. W tym przypadku, świadomość, która należy do aktualnej rzeczywistości, w tym przypadku jest to stosowanie medytacji. Cokolwiek robisz: chodzenie, siedzenie, leżenie, to musi być w pełni ujęte w niniejszym działaniu.

Sensowne medytacja. Zanurz się w naturalnym medytacji umożliwia kontemplację ogień, woda, chmury, wiele więcej. Na podstawie ekspertów państwowych stworzyli znaczącą formę medytacji. Jako punkt wyjścia we własnym nurkowania przy użyciu naturalnych przedmiot lub zjawisko. Medytujący jest całkowicie pojmuje istotę tego zjawiska, a tam jest relacja między człowiekiem a naturą.

Ponadto, jako elementów w treści medytacji mogą być wykorzystane zdjęcia, obrazki, obrazy. Osoba, koncentrując się na rozumieniu obraz, rozpuszczonego w nim i wie głęboki sens.

Zawartość może być muzyka medytacja. Słuchać pięknej muzyki, osoba otwiera wyobraźnia rysuje inny obraz i otwiera świat nowych dźwięków, jakby z innego świata.

Udogodnienia dla koncentrując

W niektórych rodzajach medytacji jest konieczne, aby wybrać obiekt do koncentracji. Najbardziej powszechnie stosuje się stężenie:

 • W naszym własnym oddechem. Trzeba się skoncentrować i obserwować swój oddech. Każda medytacja czas staje się ostrzejszy i wyraźniejszy.
 • Na świecy lub jej lustrzane odbicie. Usiąść przed lustrem, aby zapalić iskrę. Odpocząć, nie myśleć o niczym, a tylko oglądać ogień, albo na własne oczy. Więc idzie medytację na świecy, nie ma korzyści w niedalekiej przyszłości. Ciało po prostu wpada do nirwany.
 • Na krajowym własnego brzmienia. Trzeba usiąść wygodnie, zrelaksować się i słuchać odgłosów ciszy we własnej głowie. Wkrótce usłyszysz subtelny dźwięk – echo przepływającej energii.
 • Na mantr. Używane mantry w sanskrycie. Różnorodność – medytacja transcendentalna.
 • Czakr. Każda czakra ma swój własny dźwięk, kolor, smak, zapach i wygląd. Na nich i skoncentrowana uwaga.
 • W powietrzu, który dotyczy nozdrzy podczas wdechu i wydechu.
 • Na bicie mięśnia sercowego.

Proces medytacji

Do prowadzenia medytacji jest konieczne, aby całkowicie się zrelaksować. Najważniejszym aspektem sesji jest pełna relaksacja. Każdy mięsień w organizmie powinna być wolna. Następnie należy w pełni skupić się na oddechu albo na jakimś przedmiocie medytacji, muzyka, rytm własnego serca. Myśli muszą być całkowicie wyłączony. Jeśli uda się utrzymać koncentrację, a następnie w tym samym czasie, aby myśleć o czymś innym po prostu nie zadziała. Nasze mózgi są stale na myśli coś, a pierwszy pozbyć się myśli, jest wystarczająco trudne, ale może się nauczyć. Będzie to wymagało trochę czasu.

Nadal być w stanie relaksu, bez napięcia. Jeśli myśl nie można wyłączyć, nie martw się, walczyć z nimi i zły. Wystarczy zacząć je śledzić i czuwać nad nimi z zewnątrz, jak nieciekawe filmu. Głównym zadaniem na tym etapie – pozostać obojętni i ignorować wszystkie myśli. Jeśli pojawiają się w twojej głowie, nie wykazują zainteresowanie nimi. Wyłącz dialog wewnętrzny jest bardzo trudne, wymaga to wzmocnione wieloletnią praktykę.

We wczesnych stadiach nauczą się obserwować myśli z zewnątrz, niekoniecznie ich odpędzić. Ale to nie tylko sens, który obejmuje medytację. Korzyści pochodzą już z faktu, że nawet na krótki okres czasu, będzie można się zrelaksować i obojętności ze strony obserwować swoje problemy. Zrozumiesz, jak są one nieistotne w bezmiarze wszechświata.

Mózg, jego wydajność i nastrój

Korzyści z medytacji na mózg udowodnione przez wiele badań. Badanie zostało przeprowadzone belgijskich szkół, w którym udział wzięło 400 uczniów. Śledź program medytacji w sześciu miesiącach potwierdziły fakt, że nie było wiadomo, uczucie strachu i niepokoju. U młodzieży, objawy te zniknęły wszelkie możliwe objawy depresji.

Podobne badania przeprowadzono w University of California u pacjentów cierpiących na depresję. Świadoma medytacja można zmniejszyć dysfunkcjonalnych przekonań życiowych, jego wpływ na organizm działają lepiej antydepresanty. Nawiasem mówiąc, tylko oni stłumić objawy, ale nie leczy przyczyny choroby.

Korzyści z medytacji dla organizmu ludzkiego jest również okazały się w inny sposób, to tylko niektóre z nich:

 • Pomaga w leczeniu depresji poporodowej.
 • Korekta zaburzeń nastroju i zaburzeń lękowych.
 • Usuwanie atak paniki.
 • Zwiększenie stężenia w mózgu szarej.
 • Zmniejsza potrzebę snu i poprawia czujność psychomotoryczną.
 • Zmniejszyć alkoholu i uzależnienie od narkotyków.
 • W mózgu, zwiększona generacja fal gamma.
 • Ciało staje się sprawniejszy i silniejszy przed bólem.
 • Ból ustępuje lepiej niż morfina.

Ciało i zdrowie. kontakty

Kiedy jest medytacja dla świadczeń zdrowotnych jest odczuwalne nawet w najcięższych przypadkach. Najbardziej popularna metoda – medytacja transcendentalna – pomogła wielu pacjentów, a to jest również wspierany przez badania w największych ośrodków naukowych i instytutów:

 • Zmniejsza syndrom metaboliczny.
 • Zwiększa żywotność.
 • Obniża ciśnienie krwi.
 • To zmniejsza ryzyko miażdżycy.
 • To zmniejsza ryzyko choroby wieńcowej.
 • Kontrola cholesterolu.
 • Pomaga w leczeniu padaczki.
 • Pomoc w walce z paleniem.
 • Jest jasność myślenia.
 • Zwiększona odporność na niekorzystne czynniki.

Stan spoczynku nie tylko ciało, ale także umysł – to wszystko daje medytacja, korzyści dla organizmu, która jest bezcenna.

Jeśli chodzi o związek, nie jest procesem medytacji tworzy w ludziach poczucie empatii, pozytywny stosunek do wszystkich żywych istot, chęć zmniejszenia izolacji społecznej i samotność. Podnosi nastrój, zwiększa współczucie, zmniejsza niepokój.

medytacja krzywda

Mimo to, istnieją problemy, które powodują medytacji. Korzyści i szkody oto strony tego samego medalu. Jak niektórzy badacze twierdzą, niedoświadczony człowiek medytacja może przynieść szkody. Początkowo doświadczyli błogości jedności z wyższym „ja”, człowiek może się uzależnić procesie medytacji, jako lek. To jest po prostu wciągająca.

Aby osiągnąć wyższe poziomy medytacji i jogi doświadczony iść do tego przez dziesięciolecia. W procesie zmiany składu krwi meditirovaniya zwiększa poziom endorfin, ale mogą obniżyć poziom tlenu, tętno i zmiany liczby skurczów serca.

Nie na darmo we wschodnich kultur i religii, aby medytować dozwolone wyłącznie oddani ludzie, kapłani. Twierdzą oni, że dla Europejczyków jest zbyt poważny i skomplikowany proces.

Co do mózgu, naukowcy udowodnili, że proces medytacji są zmiany. Stwierdzono, że osoby z urazami prawej ciemieniowej szybko osiągnąć stan transcendencji. Stwierdzono również skanowane mózgi medytacji tybetańskich mnichów. Stwierdzono, że obszary, które regulują uwagę, były najbardziej aktywne. W tym samym czasie, tylny obszar ciemieniowy był całkowicie bierny, tutaj jest kilka neuronów odpowiedzialnych za orientację ciała w przestrzeni. Dlatego podczas medytacji, osoba czuje się spotkanie z wiecznością, tracąc poczucie rzeczywistości.

Pytanie o korzyściach i zagrożeniach związanych z medytacji jest zawsze otwarty, ale fakty są faktami. Każdy może sam decydować o tym, czy jego umysł jest gotowy, aby wieczne spotkanie z własnym „ja” lub umysł jest wciąż słaby do takiego kroku?