522 Shares 5735 views

Nowonarodzone refleks, albo co nie wiemy o naszych dzieci?

Jego rodzice noworodka wydaje się być bardzo mały i bezradny. Ale dla wszystkich jego niepewności obcej, to jest bardzo dobrze zabezpieczony wielu odbicia.


Czym jest odruch?

Odruchy bezwarunkowe noworodków – jest nieświadome reakcje organizmu dziecka na bodźce zewnętrzne lub wewnętrzne. Rodzajem naturalnego ochrony małego człowieka przed ewentualnymi zagrożeniami. Niektóre odruchy noworodka – jest to zjawisko przejściowe, pojawiają się one na urodzenie dziecka i stopniowo zanikać, podczas gdy inni pozostają z nimi przez całe życie. Ale znaczenie obu odruchów w życiu dziecka jest naprawdę ogromna.

Nowonarodzone odruchy są jednym z najważniejszych wskaźników układu nerwowego, i dla których pediatrzy i neurolodzy są oceniane na zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka. Dlatego rodzice, którzy uważają, że ich dziecko nie jest w stanie absolutnie nic, jest bardzo źle. Warto więc dowiedzieć się, jakie możliwości mają nasze okruchy i zapoznania się z najbardziej niesamowitych odruchów, które Natura dała dzieci.

Nowonarodzone odruchy są podzielone na kilka grup, w zależności od wsadu ich obszarze działania.

odruchy ustne

Do działań tych odruchów odpowiedzialny reflex łuku, która jest zamknięta na poziomie mózgu.

Jednym z pierwszych odruchów noworodkowych, które mogą obserwować dowolny mama są rozpoznawcza i ssanie. W tym samym czasie, są one nie tylko najbardziej oczywiste, ale także najważniejsze dla życia dziecka. Szukaj noworodków refleks, aby pomóc im znaleźć źródło pokarmu, a objawia się poprzez obracanie głowy dziecka i priotkryvaniem rotika uchwycić brodawki lub brodawki jeśli dotknąć ustami. Odruch ssania jest odpowiedzialny za wychwytywanie ustach każdego obiektu znajduje się blisko ust dziecka. Czy to moja matka piersi, palec lub smoczek. Te odruchy nie są stałe w czasie i stopniowo zanikać.

Bardzo interesujący w swoim działaniu trąba odruchu. Jeśli trafisz palcem lekko na ustach noworodka, to natychmiast umieszcza je słomę. Odruch ten jest również bardzo ważne dla każdego dziecka, ponieważ pomaga dziecku mocno uchwycić i trzymać brodawki podczas karmienia.

odruchy rdzeniowe

Za pracę odruchy te spełnia rdzeń kręgowy i jest zamknięta na poziomie odruchu łuku.

Odruch chwytania jest jednym z najbardziej znanych dla każdego rodzica. Z kolei dzieli się na górne i dolne chwytające nowonarodzonych odruchów.

Górna odruch chwytania

Jeśli umieścisz palec w dłoni dziecka, od razu chwycić go i dość trudne. Odruch ten pojawia się w momencie narodzin i stopniowo zanika do około 3-4 miesięcy.

Dolna odruch chwytania

Na działania jest nieco podobny do poprzedniego. Jeśli trochę presję na stopy dziecka między 2 i 3 z palca, to zacznie wykonywać ruch, to jest bardzo przypominający chwytanie. Ie Będzie on kompresować palce, starając się trzymać z nimi „obiektu-bodźca.” Jeśli będziemy trzymać się stopy dziecka od góry do dołu, to jest na odwrót, wszystkie rozrzuconymi palce.

Już przy pierwszej kąpieli dziecka, rodzice mogą zobaczyć inny nieklimatyzowanego odruch – pływanie. Jego wielkie, aby zobaczyć i umieścić dziecko na brzuchu na twardej powierzchni.

Innym reflex, które mogą być postrzegane przez umieszczenie dziecka w brzuchu – to odruch Galant. Dłonią wzdłuż kręgosłupa, od góry do dołu, a zobaczysz, że łuk będzie wyginać ciało pozostaje.

U niemowląt obserwowano odruchy wspierać i automatyczny spacer. Ale wiele nowoczesnych pediatrzy nie zalecamy sprawdzenie odruchów własnych, w celu dalszego zachęcić ich nie. Aby to sprawdzić wystarczy, a test na badanie lekarza.

Sprawdzić pozotonicheskih refleks odpowiedzialny za prawidłowe dystrybucji napięcia mięśniowego dziecko też najlepiej jest pozostawić do specjalisty.