768 Shares 4689 views

Toyota Mark X: specyfikacje, zdjęcia i opinie

W 2012 roku japoński koncern „Toyota” rozprzestrzenił się informacje, a także zdjęcia zupełnie nowego sedana, który był już znany na świecie w 2009 roku Toyota Mark X. Dopiero teraz miał się pojawić w zaktualizowanej wersji. Cóż, trzeba przyznać, że ta maszyna naprawdę jest bardzo popularny, nie tylko w domu, ale również w innych krajach. Jej aktywnie zakupu na Tajwanie, w Chinach i na Dalekim Wschodzie Federacji Rosyjskiej. Cóż, trzeba powiedzieć więcej o tym modelu.

Krótko o historii

Tak, jak w krótkim wstępie chciałbym powiedzieć kilka słów o historii tego modelu. Warto zauważyć, że w Rosji, z wyjątkiem Sachalin, Chabarowska i Władywostoku, nie są to samochody. Ściśle rzecz biorąc, są one tak małe, jak Toyota Mark X z lewego steru.

Pierwsza generacja tego modelu pojawiła się ponad dziesięć lat temu – w 2004 roku. Druga została opublikowana pięć lat później – w 2009 roku. A w ciągu trzech lat pozbawienia producenci postanowili przeprowadzić restyling. Więc nie było Toyota Mark X 2012. I konieczne jest obecnie powiedzieć bardziej interesująca.

o wymiarach

Cóż, powinniśmy zacząć od zewnątrz. Albo raczej – na wymiar. Należy wyjaśnić, że Toyota Mark X jest europejskim „E” klasa, tak aby budować samochody na tylnej platformie napędu koła. Ona, nawiasem mówiąc, jest używany w popularnym samochodem – mianowicie w Lexus GS. Jeśli chodzi o wymiary: długość urządzenia wynosi 4730 mm, co jest dość wrażenie ustawienie. Szerokość – 1795 mm, wysokość – 1445. prześwit (klirens), jest równa 140 mm. Ten samochód ustawiony opony niskoprofilowe na legosplavnyh napędza następujące parametry: 215 / 60R16 – 235 / 45R18.

Model jest dość duży. Ponadto, istnieje również wersja sport sedan, i to się nazywa Mark X G'Sports. Model ten jest niedoceniany dwa centymetry zawieszenie i inne koła – 245 / 40R19. Tak podejść do tej wersji, która wygląda jak solidny samochód sportowy, a na pewno przyciąga uwagę na drogach dla miłośników samochodów sportowych.

wersja sportowa etniczna

Toyota Mark X 2004 wyglądał dobrze. Ale jeszcze lepiej – nowa wersja, w 2012 r. Zwłaszcza sportowych. O swojej konstrukcji, chciałbym powiedzieć nam więcej. Pierwszą rzeczą oko łapie agresywny zderzak z dużymi wlotami powietrza i potężnego aerodynamicznej progu drzwi. Również zwraca uwagę spojler umieszczony na pokrywie bagażnika, a jeszcze spektakularny tylny zderzak z dyfuzorem i dużej specjalnie wykonane w otworach bocznych zderzak do wentylacji. Należy zauważyć, uwagi i sportowy układ wydechowy z dwoma końcówkami, które są rozstawione wzdłuż boków nadwozia.

Na zewnątrz „cywilna” wersja

Miło się w tuningu Toyota Mark X. Albo raczej – jego sportowy wizerunek. Co wyszło normalne „cywilnej” wersji? To nie wygląda jak energiczny i agresywny. Ale nie jest to minus. Ponieważ konstrukcja tego modelu jest niesamowity – piękny, elegancki, czarujący, elegancki. Przednia część deweloperów wykonywane bardzo oryginalny – wyposażony w swoich wykwintnych reflektorów (łączenie podwójny LED uderzeń z ksenonem) i projektant false osłona chłodnicy z logo „X” przy określaniu modelu. Ponadto, postanowili uczynić chromowane wstawki zintegrowane światła przeciwmgielne okno, dać zderzak przedni spoiler i powietrza wlotowego – trapez.

Interesujące jest, że liczba ta tworzy kratę i dolny przewód, który jest wspólny z tak zwanych maszynach wrzeciona Lexus. Tylko „Toit”, w przeciwieństwie do tego samochodu wygląda bardzo zwięźle. Piękna czapeczka jeśli dominuje przednich błotników, a krawędzie delikatnie połączone z nadkolami, kończąc ten wspaniały obraz.

wnętrze

O tym, co to za samochód od wewnątrz, także trzeba mówić. Wnętrze tego modelu jest duży i przestronny, a wnętrze jest urządzone w klasycznym stylu. Przednie fotele są wykonane według specjalnej technologii – mają sportowy profil i mają wygodne poduszki boczne. Siedzenie kierowcy można regulować w ośmiu kierunkach, a pasażer – w 4 (ale ludzie siedzący w kabinie, a nie jest to konieczne). Jeśli wyjąć zagłówki przednich siedzeń i oparć założonymi do tyłu, masz dwóch całkiem pełnoprawnym przestrzeń przeznaczoną dla zdrowego snu.

Kierownica jest bardzo proste, przy okazji, jak Prado. Dobrze oprawione i panel próbny. Na konsoli środkowej można zobaczyć kolorowy wyświetlacz o 8 cali. To jest – multimedialny system, w połączeniu z nawigacji i kontroli klimatu (a dokładniej, kontrola oznacza wszystkie z nich).

Warto również zauważyć, że w podstawowej „Toyota Mark X 2013” oferuje tkaniny tapicerki siedzeń, ale w „bogatym” – wykończenie z wysokiej jakości skóry i wyposażenia dość stałej. To jest wielkie nagłośnienie (12 głośników w kabinie!), Kolumnę kierownicy i elektryczne przednie lusterka, kierownica system ogrzewania i fotele, a także miłe dla oka, metalu i drewnianymi wstawkami.

Toyota Mark X – dane techniczne nowego samochodu

dwa silniki zostały opracowane dla tego sedan. Pochodzenie – V6, 2,5 litra objętości, generujące moc 203 koni mocy. A drugi – 3,5-litrowy, GR-FSE. To jest – to mocniejsza wersja, która produkuje około 318 koni mechanicznych! Jednostki te działają pod kontrolą sekwencyjną 6-stopniową „automatyczne”. W wersji, która pochodzi z jednostką o pojemności 2,5 litra, z napędem na cztery koła mogą być dostarczone. Co o zawieszeniu – to jest całkowicie niezależne. W ogóle, kompletny zestaw modelu nie jest zły. Samochód ma wszystko, czego potrzeba – VSC, ABS, EBD, Tempomat, przedzderzeniowej i wiele innych systemów, które pozytywnie wpływa na sterowność samochodu oraz w ogóle na jego właściwości.

Mówiąc o kontroli. Ludzie, którzy są właścicielami tego pojazdu, należy zwrócić uwagę na niuans specjalnej uwagi. Mówi się, że nowy sedan z „Toyota” w tym kontekście nie znudzi się podobać. Na wniosek kierowcy reaguje szybko i starannie, z zakrętów radzić sobie z nieprawidłowościami – również, natychmiast ich spłaszczenie. Nawet jeśli kierowca jedzie na złej drodze, samochód nie czuje. Oczywiście, nie jest to SUV, tak że góry i kostki brukowej na niej jeździć nie będzie możliwe, ale z rosyjskiego „ścieżek” łatwo sobie poradzić.

koszt

I wreszcie jeszcze jeden punkt o tym samochodzie jak Toyota Mark X cenie – to jest również ważne. wartości samochodu w Japonii zaczyna się od 2,44 mln jenów. Jest to – około 32 tysięcy dolarów (kwota określona obok obowiązkowego podatku). Ten produkt jest obecnie rozwiązywany przedniego koła samochodu napędu z silnikiem o pojemności 2,5 litra, które może wytwarzać moc 203 (wspomniano powyżej). Baza opcje – to znaczy, nie jest luksusowy, nie należy się spodziewać, takie jak skórzane wnętrze i dodatkowych opcji. Ale droższe stały modyfikacja może kosztować więcej niż 50 tysięcy dolarów (jako podatek). Ale cena za 3,5-litrowy 318-osobowej wersji, a także bogate wyposażenie, usprawiedliwi zakupu. Więc jeśli masz możliwość i chęć zakupu tego samochodu, nie powinna stracić szansę.