155 Shares 6415 views

Co trzeba Piasty UAZ? Piasty UAZ „Patriot”: jak zainstalować samochód

Wśród ogromnej liczby kierowców, istnieje wiele ludzi, którzy wolą mierzona jazdy na asfaltowej powierzchni poszukiwaniu przygody na drogach. Wiele z nich posiada różne modele UAZ. Samochody te charakteryzują się obecnością napędem na wszystkie koła. W takich modelach jak „Patriota”, „Hunter” „bochenek” plug napęd 4×4. Gdzie to wszystko? Oraz fakt, że nie zawsze jest to napęd jest więc konieczne. Mimo wszystko, jeśli kierowcy podróżować na drogach i coraz częściej w weekendy, aby zrobić sobie przerwę od rutyny pracy urzędu.


Tak więc, dla tych sytuacjach, gdzie nie potrzebny jest napęd na cztery koła, umieścić Huby UAZ. Domu, i rzeczywiście, jedyną funkcją tych mechanizmów – do przekazywania momentu obrotowego z przednim napędem bezpośrednio do koła lub wyłączyć tę samą zależność w przypadku gdy w napędem na wszystkie koła nie jest to konieczne.

Dlaczego wyłączyć napęd na wszystkie koła?

Tutaj, na pierwszy rzut oka, wszystko jest bardzo proste. Na przykład, można przyjąć stali walcowanej na średnicy około 100 mm i przykręcone do piasty koła. Następnie można umieścić na kołach napędowych na gniazdach. Jest mocny, niezawodny i łatwy.

Ale oto samochód opuszcza drogę asfaltową i przelewanie błoto, stopa zaczyna nabierać gładko. W uszach szum wiatru w kabinie słychać napięte pracę silnika i skrzyni biegów, kierowca już myśli o krótkiej podróży na długich dystansach, a przednią osią jeszcze przed opuszczeniem chodnika i został odłączony zaprojektowany specjalnie dla tego sprawa transferu dźwignia obraca się dalej. Z którego kręci? Z kolei koła. Podczas jazdy samochodem na asfalcie, koło obraca się dysk i przeguby homokinetyczne. Ostatni dał siłę do skrzyni biegów i przedniego układu napędowego.

Nie ma nic się martwić. Większość SUV Uljanowsk Automobile Zakład stoi niezawodnej transmisji, stabilność, która byłaby wystarczająca nawet dla bardzo długich i dużych rozpiętości w najtrudniejszych warunkach. Silnik jest dość stanie łatwo obrócić węzły, które aktualnie nie trzeba.

Dlaczego silnik zużywa zbyt dużo paliwa, ponieważ w napęd na wszystkie koła, w tym przypadku nie ma potrzeby? Dlaczego cierpią małe, ale nadal spadek o właściwościach dynamicznych? Dlaczego umieścić dodatkowe elementy zużycia, w których w tej chwili nie jest również konieczne? Oraz w procesie ruchu mogą pojawić się różne wibracje i hałas, które występują w wyniku tego podziału wagi ciężkiej. Jeśli żadna z tego sterownika nie jest konieczne, to najlepszym rozwiązaniem jest, aby wyłączyć koła z napędu. To jest odpowiedź na pytanie, czy koncentratory muszą UAZ „Patriot”.

Sprzęgło off przednie koła

Został on tak właściwie nazywa urządzeń w dokumentacji w języku rosyjskim. Najczęściej są one mocowane do piasty przedniej pary kół i funkcji napięty szczeliny sprzęgła koła z napędem, gdy nie jest to konieczne dla kierowcy.

Piasty kół UAZ: Projektowanie i Eksploatacja

Tak więc, z funkcjami tych sprzęgieł jest jasne. Ale jak one działają i jak one działają? Aby odpowiedzieć na te dwa ważne pytania musisz wiedzieć, jakiego rodzaju są. Dla pojazdów terenowych wykorzystywane urządzeń ręcznych i automatycznych. Ale to rozdzielenie można uznać za zawieszony.

ręka

Produkty te znajdują się na większości modeli samochodów terenowych prawie wszystkich producentów, gdziekolwiek na świecie. Ręcznie Piasty UAZ jest również bardzo popularne w naszym kraju.

Jak korzystać

Mechanizm ten jest stosowany w celu zmniejszenia zużycia części i podzespołów w przedniej osi napędowej samochodu, a także oszczędność paliwa, jeśli często muszą podróżować na utwardzonych dróg. Kiedy kierowca wyłącza most, jest również wskazane, aby wyłączyć piastę napędu na przednie koła.

Jak to się robi? Zgodnie z instrukcjami, które pochodziły z samochodu UAZ „Hunter” piasty trzeba przenieść do szczególnej pozycji. Często pozycja ta jest oznaczona na obudowie siłownika. Wymaga to za pomocą specjalnego klucza, aby zdjąć pokrywę, a następnie odkręcić śrubę z otworu wału napędowego. można następnie przełożyć na tulei w miejscu, gdzie pierścieniowy rowek na powierzchni spadnie w jednej płaszczyźnie z częścią końcową kołnierza. Następnie należy dokręcić korek. Odnosi się to do wszystkich modeli terenowych UAZ. Tak więc, jak wyłączyć koło, oczywiście. Jak włączyć Huby UAZ? To musi być przeprowadzona przez wkręcenie śrub mocujących i bezpieczne.

Z tego wszystkiego można zrozumieć, że na końcu wału napędowego wkręca sprzęgła. To, z kolei, za pomocą specjalnego narzędzia może być połączony sztywno z kołnierzem piasty lub obracać się niezależnie od piasty. Urządzenia wpływa na ich niezawodność, ale korzystać z tej piasty dość niewygodne, więc dla SUV UAZ Hunter „piast” tego rodzaju nie są praktycznie wykorzystywane. Nie używaj ich do innych modeli, które są produkowane dzisiaj.

Nowoczesny sprzęt: 2.0 Hub

Teraz, jeśli chcesz wyłączyć lub włączyć koła, aby wydostać się z samochodu i wystarczy włączyć specjalny przełącznik w żądanej pozycji. Przepisy te są tylko 2: 4×4 lub 2×2. Potem można wrócić w obszarze SUV i kontynuować drogę.

Dokładnie zawiera węzły na UAZ, które są zainstalowane na większości pojazdów terenowych tej marki i innych marek, nawet za granicą. Jeśli chodzi o szczegóły techniczne, które każdy producent jego mechanizmu urządzenia.

Zalety i wady

Wśród jednoznacznych zalet, które posiadają mechanizmy manualnych można odróżnić niesamowitą siłę. Siła jest z rezerwą. Również zalety to prostota konstrukcji, niezawodności i łatwości obsługi.

Ale ustanowienie piast do UAZ, nie zapominać o wadach. Tak więc, na co musisz się wydostać z samochodu i czyszczenia zabrudzonych rąk na błotnisty, a często nawet przełączniki lodu.

Tak, należy powiedzieć o lód. Niektórzy producenci wytwarzają przełączniki plastyczne. Wydawało się być najbardziej absurdalne rzeczy, które mogą być używane tylko w systemie przesyłowym. Ale to jest w dużym plastikowym mrozu nie zamarzają, a to znacznie ułatwia mechanizm przełączania do innego trybu pracy.

Kolejna pozytywna strona jest ręczne koncentratory zawierać taką możliwość jak włączenie lub odłączyć przednią oś prosto z salonu w ruchu, czy koncentratory (UAZ „bochenek” lub „Patriota”, są one wprowadzane – bez różnicy) z Uljanowsk Automobile Zakładu były wcześniej włączone. Czasem jest bardzo przydatna, gdy samochód zatrzymał się nagle na śliskiej części drogi lub hit pułapki błoto.

Bo żadnych niespodzianek, większość kierowców zaczynają włączać te mechanizmy w czasie pierwszej poważnej utraty śniegu. Odciąć się wiosną, kiedy to wszystko jest suchy asfalt. Również wyłączyć piast, w każdej chwili, jeśli potrzebujesz bardzo długiej jazdy na suchym asfalcie. Jest to rozsądne podejście, które zostało potwierdzone przez lata praktyki wszystkich tych, którzy już używany piast (UAZ „Patriota”). Opinie, zdjęcia całkowicie potwierdzić te informacje. Z tych mechanizmów jest łatwe, wygodne i pozwala zaoszczędzić litr paliwa, a nawet więcej. Wiele osób obawia się, że jeśli używasz koncentratory zamknięte wystarczająco długi okres czasu, to może być bardzo szkodliwe dla mostu lub pojazdu. Ale wszystko na próżno. W wielu modelach, aby ukończyć specjalny korek, który umożliwia momentu obrotowego zapewnianego przez stałą transmisję na przednią oś bez wyłączania możliwości.

automatyczny

Teraz musimy mówić o automatycznych węzłów. Ich główną różnicą ręcznych odpowiedników dla kierowcy jest to, że w celu włączenia ich do żądanej pozycji, to nie jest konieczne, aby opuścić wnętrze samochodu. W celu uruchomienia napędu na przednie koła, należy podłączyć mostek bezpośrednio z kabiny. W rzadkich przypadkach, może być konieczne, aby nacisnąć dodatkowego przycisku, który steruje bezpośredni piast.

Jak to działa?

Istnieje kilka opcji dla wydajności. Napęd może stanowić silnik elektryczny zamontowany wewnątrz obudowy, a węzłów komutacyjnych do UAZ-469 lub inny wzór. Ponadto, próżniowy lub układ hydrauliczny może być wykorzystywane do sterowania działaniem mechanizmu.

Najbardziej popularne wśród fanów piasty sprzętu terenowego, które mogą być włączane niezależnie. Jest on aktywowany mechanicznie, gdy moment obrotowy na koła napędowego. Każdy projekt ma swoje plusy i minusy. Poniżej przyjrzymy się im dokładniej.

Piasty z napędem elektrycznym

Urządzenia te łączą maksymalnej niezawodności, a także prostotę ręcznego mechanizmu, która jest niezbędna do przenoszenia energii elektrycznej do silnika sterującego, który obraca się wraz z piastą koła. Jest mały problem – pędzel, który przekazuje prąd działa w dość trudnych warunkach. Ten dawany brud, złożone warunki temperaturowe. Gdy system po prostu nie chce się włączyć, a samochód w odpowiednim czasie będzie napęd na tylne koła. W tym przypadku, tylko ciągnik może pociągnąć SUV z bagna.

Mechanizm próżni

Po napędu na cztery koła jest włączony, specjalny, pompa zaczyna ssać wszystkie nagromadzone sprzęgu siodłowego z układu powietrza. W tym procesie, piasta jest zablokowany. W tej samej chwili, gdy napęd będzie trzeba wyłączyć system będzie działać w drugą stronę – z powrotem do pompowania powietrza do systemu.

W tej konstrukcji, wszystko jest dobrze, ale do pewnego momentu. W gorzkiej zimnej gumy uszczelki może stwardnieć, a w kluczowym momencie napędem na cztery koła nie rozpocznie. Sądząc po opiniach, koncentratory w próżni rzadko pracować szczęśliwie. Wszystko ze względu na fakt, że przez cały brud uszczelek i bagno pomyje uzyskać prawo wewnątrz – w piasty i łożyska.

Klasyczny automatyczne rozwiązanie

Jest to prawdopodobnie najbardziej popularne mechanizmy. Są one instalowane w samochodach prawie wszystkie koła napędowe. Napęd tutaj – ja wozy transmisyjne. Według tej zasady przez znanego i popularnego AVM Piasty UAZ „Patriot”.

Kiedy kierowca łączy most za pomocą skrzyni rozdzielczej i pojawia się urządzenie pół moment zamyka. Jeśli cofnąć się element odpowiednio się i zamyka się ponownie, ale w innym kierunku. Za każdym razem, taka zmiana w kierunku piasty przełączy i tym razem towarzyszy uderzeniem mechanizmu transmisyjnego. Jeśli używasz pedał i dźwignia skrzyni rozdzielczej jest bardziej dynamiczny, a następnie uderzenie będzie bardziej poważne.

Jeśli kierowca wyłączył napęd z kabiny, a następnie upewnij się, że dysk jest w niewielkiej odległości w kierunku przeciwnym do sprzęgła rozstaliśmy. Jeśli nie zostanie to zrobione, a następnie koncentrator jest włączony, i podłączyć lub odłączyć mostek może być bezpośrednio z kabiny. Można to zrobić, aż po kolejnej zmianie kierunku, on gaśnie.

Hub, jeśli jest otwarta, całkowicie bez żadnych problemów nie wyłączy prędkość. Większość pojazdów off-road (UAZ bez wyjątku) zdolność do włączania lub wyłączania napędu aby go określić tylko przy projektowaniu skrzyni rozdzielczej. Aby to zrobić, system musi być zainstalowany na synchronizator biegów napęd na przednią oś.

Tak, to piasta dość wygodny i łatwy w użyciu, ale tylko wtedy, gdy naprawdę trudnych warunkach. Mechanizm wymaga starannej obsługi. Nagromadzenie maszyny może zmniejszyć jego żywotność do natychmiastowego uszkodzenia. Aby wyłączyć, trzeba jechać trochę do tyłu.

oferty rynkowe

W procesie badania rynku w oku na pięciu rodzajów produktów dla wszystkich modeli UAZ off-road. Uznane tylko te opcje, które są dostępne w handlu.

Najstarszym produktem

Do tej pory, na rynku można zakupić samochód najstarszego modelu produkowanego w zakładzie Uljanowsk. Te przełączniki i koła nadal są zainstalowane w modelach cargo. Ostre wypusty sprzęgające są połączone z tuleją wewnętrzną. Bush, z kolei, jest noszona wypusty na podłodze i zabezpieczone specjalną śrubę. Bolt – jest to podstawa wszystkiego. Produkty te dostępne są w miarę możliwości ze względu na stałą obecność w sklepach i niskich kosztach – cena wynosi tylko 500 rubli.

Produkcja „Elmo”

Firma produkuje piasty, które uzupełniają „Hunters” i „Simbir”. Produkty te są idealne do UAZ i są najczęściej znaleźć w sprzedaży. Wyroby produkowane w kilku wariantach – z przełącznikiem dekoracyjne i prostych węzłów na UAZ. Zdjęcie specjalny piękno nie jest niesamowite, ale pozycja nie ma takiego planu. Cena waha się od 920 do 960 rubli. Jest to również bardzo rozsądną cenę.

"Stead"

Produkty te są bardzo podobne do poprzednich, ale jeśli przyjrzeć się bliżej, te nieco inny kształt ciała i kolor. Ponadto mechanizm charakteryzuje się małym ciężarem. Są one wykonane w Ufie. Cena za parę wynosi około 700 rubli.

ADS

Istnieje piasty na sprzedaż „wyróżnionych” UAZ. Kierowcy są ogólnie zadowoleni z pracy, ale nie na wszystkich dyskach, wyglądają bardzo estetycznie. Gdzieś dużo kij, który psuje cały wygląd. Ale ogólnie rzecz biorąc, elementy te wyglądają bardzo solidnie i mocno. W regularnych dysków z tych węzłów nie będzie w stanie ustawić czapkę już. Ale ich funkcja wykonują, a tym bardziej nie są one wymagane.

AVM

Prawdopodobnie produkcja ta nie jest konieczna do reprezentowania. AVM Piasty UAZ „Patriot”, a reszta modeli liniowych są produkowane w Brazylii. Są one bardzo łatwe do nauczenia. Wysoka jakość widać nawet na ciele. Czuje, że powyższe urządzenia i mechanizmy naprawdę działało. Również mechanizm ma dobry sprzęt. Koszt – 5000 rubli. Ale koszty te są w pełni uzasadnione. Wiadomo publikacja samochodowe przeprowadzili serię testów na wszystkich dostępnych węzłów rynkowych. A wyniki badań wykazały bardzo wysoką jakość tych produktów. Oraz ręczne i automatyczne modele doskonale i precyzyjnie wykonywać swoje funkcje.

Piasty kół UAZ „AVM” jest dostępny w czterech wersjach. Wszystkie z nich nadają się do wszelkich modeli terenowych, nawet w tym GAZ-69 samochód. Linia ma zarówno automatycznych i ręcznych modeli, zarówno standardowe i rozszerzone.

W celu zapewnienia odpowiedniej jakości tego produktu, należy zapoznać się z licznymi odniesieniami, które piszą właściciele sprzętu terenowego produkcyjne Uljanowsk roślinę. Ci, którzy są mało używany te mechanizmy zapewnienia, że produkty AVM – to bez przesady, najlepsze koncentratory na UAZ „Patriot”.

Oprócz tych produktów w samochodzie można zobaczyć system „Rus” i „Rafa”. Ten niskopoziomowe mechanizmy, ale są również wiarygodne.

instalacja

Procedura wymiany sprzęgła jest bardzo prosta. Przede wszystkim ważne jest, aby prawidłowo wymienić mechanizm, który został ustawiony wcześniej. Aby to zrobić, ważne jest, aby brać pod uwagę poziom trudności poluzowanie śrub.

Za pomocą szczotki drucianej powierzchni zewnętrznych oczyszczono od zanieczyszczeń. Gniazdka skręcania śrub. Jeśli śruba nie daje się, można użyć narzędzia pneumatyczne.

Następnie ostrożnie dodaje powierzchni piasty. To powinno całkowicie usunąć pozostałości starych uszczelek. Szorować brud, usuwania rdzy. Kiedy sprężone powietrze jest oczyszczone otwory mocujące. Śruby zaleca się stosować niewielką ilość smaru.

Podczas montażu nowego piasty, nie jest w porządku, aby uszczelnienie pomiędzy piastą i gniazda sprzęgającego szczeliwa. Choć producent i zapewnił jako przerywnik, to lepiej, aby utworzyć dodatkową ochronę. Następnie, sprzęgło, ale trzeba najpierw zainstalować jej część pośrednią. Następnie aktywować mechanizm i zestaw uszczelek. Czy piasty trzeba UAZ „Patriota”? Zdecydowanie musimy miłośników off-road i trudnych warunkach, ale regularnie podróżuje na nieutwardzonych.

Tak, okazało się, co stanowi koncentratory do produkcji SUV Uljanowsk Automobile Plant. Mamy nadzieję, że powyższa informacja będzie przydatna.