828 Shares 1851 views

Szelki: rodzaje i klasyfikacja

Piękna, gładka i błyszcząca biała (a czasem brilyantikami) zęby – zastaw i gwarancję udanej randki, kariery oznaka zdrowia i wskaźnik statusu. Jedną z najbardziej popularnych metod, aby stworzyć idealny uśmiech są szelki. Rodzaje ich liczne, zróżnicowane według ceny i jakości materiałów. Noszenia szelek te dni nie dają nawet bardzo znanych ludzi. Szelki dawna stała się swego rodzaju wskaźnik: to nie jest obrzydliwe gruczoły na zębach, to jest to znak, że człowiek dąży do poprawy, a ponadto posiada środki, aby to zrobić.


W rzeczywistości bardzo niewiele osób jest naprawdę szczęśliwy z zębami. Tylko niewielki procent ludzi ma rzeczywiście równe zęby i prawidłowy zgryz. Niektórzy ludzie nie zwracają na to uwagi, ale wiele problemów z wyglądem zębów przyczyną kompleksów. Jak często widzę ładną dziewczynę lub atrakcyjnego faceta, który ledwo uśmiech zamiast śmiać się z każdym żart. I to nie dlatego, że nie mają poczucia humoru, ale występują z powodu krzywe zęby … niestety, nierównych zębów i zgryz może być postrzegane nie tylko wtedy, gdy osoba uśmiecha się, często są one zdeformowane twarz, pozbawiając go jego wrodzonej natury harmonii.

Ale są też wsporniki z 20-tych 20 wieku., Mimo że nie były daleko od takich estetyczne, jak to jest teraz, i miałem okazję je nosić tylko dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych. W Rosji szelki przyszedł znacznie później – po przebudowie. Jednak nasz kraj szybko nadrabiał zagubiony i teraz w Rosji możliwe jest ustalenie różnych gatunków szelki, które są tak liczne, jak w kraju, w którym mają się pojawi.

Wszystkie szelki, niezależnie od ich rodzaju, mają takie samo urządzenie: małą blokadę (faktycznie, są one nazywane szelki), które są dołączone do każdego zęba. Mają małe otwory gwintowane w którym łuk. Poprzez przemieszczenie łuku jest dostosowanie uzębienia. Jednak pomimo faktu, że zasada szelki to samo, trudno jest wybrać z różnych wsporników odpowiedni dla Ciebie.

rodzaje szelek

Najczęstszą w naszych czasach, paradoksalnie, są szelki ceramiczne. Jest to dość kosztowny rodzaj szelek, ale ich jakość w połączeniu z estetycznym wyglądem sprawia, że są bardzo popularne. Spośród wszystkich rodzajów ceramiki zewnątrz szelki go – najbardziej niedostrzegalny. Nie zmieniają barwę w wyniku stosowania produktów zawierających barwniki, a gdy są one usuwane, szkliwo nie jest uszkodzony. Podgatunek szelki ceramiczne są szafirowe, które niektórzy ludzie są nawet jako dekoracja.

Znacznie tańszy rodzaju szelki są metalowe. Jednak ich zewnętrzny nieatrakcyjności sprawia, że ludzie płacą więcej, zwłaszcza gdy mamy zamiar zainstalować dorosły. Jednak w ich cechy i działanie terapeutyczne takich szelek nie jest gorszy niż ceramika.

W średnim variat szelki są plastikowe. Kosztują mniej niż ceramika, ale bardziej atrakcyjne niż metal. Istnieje również ulepszona wersja szelki – kompozyty. Są wytrzymałe tworzywo sztuczne, posiada szeroki zakres kolorów (czyli mogą wybrać dokładnie taki odcień zębów) i nie powoduje alergii.

Ważnym krokiem w rozwoju ortodoncji było pojawienie gorsetów Damon, którzy są samoregulujące. Są one znacznie wygodniejsze i bardziej komfortowe inne wsporniki, okres leczenia z nich jest zmniejszona, a ponadto z szelki trzeba odwiedzić dentystę rzadziej.

Dla tych, którzy z wyglądu nie są zadowoleni z szelkami, rodzaje, z których wymienione są powyżej, mają pochodzić z szelkami wewnętrznych – językowej. Są one zamocowane na wewnętrznej stronie zębów oraz całkowicie nezamenty. Jednak z tych nawiasach chodzić dłużej i przyzwyczaić się do nich niewygodne.

Jeśli mówimy o klasyfikacji nawiasach, może być przeprowadzona nie tylko na materiale. Szelki są usuwalne i nieusuwalne. Odpinane szelki – są to projekty, które mogą być noszone przez cały dzień nie, i, powiedzmy, 12-14 godzin dziennie, biorąc je do pracy, albo, powiedzmy, na randkę. Oczywiście, te aparaty są bardzo przyciąga do osób dorosłych, ale ich wadą jest to, że w czasie dla dorosłych są one prawie nie działa, należy je dobrze poprawione tylko zęby dziecka.