675 Shares 4471 views

Netbook Asus Eee PC 900: dane techniczne, opinie

Asus zawsze w trend na rynku cyfrowej i technologii mobilnych, więc wiele osób przyzwyczaiło się do zapowiedzi nowych i bardzo ciekawych produktów z cudownym tajwańskiego producenta. Asus Eee PC 900 nie jest wyjątkiem, ponieważ jego wyjście rynek netbook był już pełny, a potencjalny nabywca, w rzeczywistości nie było nic dziwnego. Ale urządzenie mobilne w bardzo krótkim czasie stał się liderem sprzedaży.


pozycjonowanie na rynku

Laptop Asus Eee PC 900 jest skierowany do osób, które cenią sobie wygodę i komfort, woli, aby zawsze mieć pod ręką w Internecie. Producent uznał, że model ten będzie zadowolić kobieta, studentów i ludzi, którzy lubią aktywny wypoczynek. Obecnie rynek jest mały i bardzo ładny gadżet jest dostępny w różnych kolorach barw.

Wymiary (mm) 225h170h35 pozwalają na umieszczenie laptopa nawet w małych torebek, nie wspominając o listy, folder lub plecak miejski typ. Każdy krok od producenta urządzenia mobilnego postępowym stale podkreśla jego zwartość i wygodę dla użytkownika. Wyraża się to w reklamie społecznej na reklamach telewizyjnych na oficjalnej stronie internetowej i broszury, które są dystrybuowane na kobietach butików i supermarketów.

Na wydajność urządzenia

Nawet ludzie, słabo zorientowani w podzespołów komputerowych, zauważając, że wypełnienie netbook Asus Eee PC 900 jest bardzo słaby. Problem tkwi w całym procesor – Intel Celeron 900 MHz ściąga całą wydajność komputera mobilnego. Sytuacja nie można zaoszczędzić żadnej SSD lub objętości RAM w urządzeniu (1 D). Zintegrowana karta graficzna GMA 900 opartych na chipsecie 910 GML Express oferuje mobilną możliwość uruchamiania prostych gier. Jednak ta wydajność jest więcej niż wystarczająco, aby zakończyć pracę i Internet rozrywkę.

Nie ma problemów z interfejsów i złączy w Asus Eee PC 900. Specyfikacja tutaj na wysokości: możliwość podłączenia do sieci LAN (RJ-45), Wi-Fi, czytnik kart, VGA i aż 3 USB 2.0 złącza. Należy zauważyć, że urządzenie posiada aparat cyfrowy o rozdzielczości 1,3 Mn pozwalający transmitować wideo w wysokiej rozdzielczości w czasie rzeczywistym.

urządzenie rejestrujące

Asus zawsze zwrócić uwagę na opakowaniach swoich produktów. Producenci starają się przekazać kupującemu wszystkie możliwości jego elektroniki dosłownie, kiedy się poznaliśmy. Nawet opakowanie urządzenia jest prawdziwym ulotka. Na 900. polu Asus Eee PC malowane we wszystkich jego specyfikacji chwała netbooków, w tym numer seryjny oraz informacje na temat producenta, można znaleźć na końcu pola.

Proszę kupujący i sprzęt: własny netbook, zasilacz, kilka płyt z oprogramowaniem, pełne instrukcje oraz etui. Należy zauważyć, że do transportu pokrywa laptopa nie tylko atrakcyjny wygląd i jest wykonany z przyjemnego dotyku do tkanin, które mogą chronić urządzenie przed upadkiem. Wiele netbooków droższy producent linia kończy manipulatory „Mysz” i niektórych użytkowników niezadowolonych, że takie wspaniałe urządzenie mobilne nie otrzymał nawet najbardziej niedrogich urządzeń wejściowych.

Wygląd i jakość wykonania

Fabrycznie nie ma żadnych skarg. Użytkownik nie wykrywa żadnych zadrapań ani innych obcych dźwięków podczas pracy. Pokrywa otwiera się mocno, ale z drugiej strony, to jest plus, ponieważ wiele urządzeń mobilnych rzeczywisty problem z blokadą ekranu w pozycji.

Proszę właściciel Asus Eee PC 900 charakterystyka plastiku. Załóżmy, że nie posiada matowe wykończenie i jest w stanie zebrać odciski palców, ale jego wysoka wytrzymałość nie pozwoliłby laptop złamać kiedy przypadkowo upuszczony. Zatem, producent po raz kolejny podkreśla, że urządzenie jest dla ludzi aktywnych. W mediach, są negatywne opinie dotyczące charakterystyki plastiku. Trwałość uzyskuje się kosztem zgrubienie, które doprowadziły do ważenia pokrywie netbooka, który podczas pracy urządzenia ma tendencję do wypełnienia tyłu.

Główną cechą każdej netbooka

Komfort pracy z urządzeniem mobilnym ekranie rozpoczyna się jakością, która ma nie tylko przekazywać naturalne kolory, ale również mieć przyzwoitą rozdzielczość. TN matryca o rozdzielczości 1024×600 dpi trudno nazwać wysokiej jakości, ale nie zapominaj, że ekran jest 9 cali. Do komunikowania się w Internecie i pracować z podstawowych aplikacji, które wystarczy. Ale dla Asus Eee PC 900 wyświetleń wideo w kręgu rodzinnym na urządzeniu z ekranem z pewnością nie jest zamierzone, ponieważ kąty widzenia są słabe.

Sądząc po opiniach, to raczej dziwne decyzja została podjęta przez producenta, zapewniając netbook z ekranem o proporcjach 16: 9. Po tej wielkości jest przeznaczony do gier i multimediów. Praca z aplikacjami biurowymi byłoby ładniej, aby zobaczyć przed 4: 3 Ekran.

Łatwość obsługi

Jeśli klient potrzebuje małej maszynie, konieczne jest, aby dokładnie zbadać Netbook Asus Eee PC 900. Charakterystyka klawiatury są bardzo różni się od standardów międzynarodowych takich urządzeń. Rzecz jest umieszczenie przycisków. Na pierwszy rzut oka, producent wyraźnie zapomniał dodać pół podstawowych przycisków jednak zrozumieć szczegółowo, użytkownik znajdzie, że wszyscy są tam, po prostu losowo rozmieszczone i aktywowany przez tryb funkcji.

Ale touchpad jest idealny. Są bardzo wygodne w użyciu, ponieważ jego wymiary pozwalają przesunąć kursor po ekranie za pomocą jednego przycisku. Tak i alternatywne przyciski naśladować myszy tłoczony łatwo, bez wysiłku. Skuteczność dodawania kliknięcie, który powiadamia użytkownika o produkowanych efektów.

indeks mobilności

Wielu producentów zaczynają zapominać o celu netbooków na rynku urządzeń cyfrowych. W dążeniu do osiągnięcia wysokiej wydajności i niskiej wadze pomijany ważny parametr – autonomii urządzenia. Dla ASUS EEE PC 900 Specyfikacja mobilności w pierwszej kolejności, ponieważ producent ustalonej chetyrohsektsionny pojemności baterii 4400 mAh.

Firma Asus zapowiada trzy godziny ciągłej pracy na jednym ładowaniu netbook. Czas pracy może być przedłużony o jedną godzinę przez wyłączenie interfejsu Wi-Fi Wi-Fi. Staje się jasne, co skłoniło jego producentem, dostarczając urządzenie słabszy procesor, bo to dzięki jego niska moc netbook jest w stanie tak długo pracować w trybie offline.

producent sztuczki

Kupić urządzenie w sklepie może być zainstalowany tylko system operacyjny Linux. Oczywiście takie posunięcie ma wpływ producenta w niskiej cenie. Jednak nie każdy użytkownik będzie korzystać z pracy w nieznanym środowisku, więc tajwański gigant dostarczyła kompletny zestaw z dyskiem przywracania systemu Windows XP Asus Eee PC 900. System operacyjny, oczywiście, próby i wymaga zakupu posiadacza licencji, ale to nie przeszkadza, aby używać go za darmo, bo praca dla netbooka nie jest zablokowany.

Warto zauważyć, że różnica w wydajności netbooka z instalacji Linuksa i Windows nadal istnieje. Najnowszą wersję netbooka Asus Eee PC 900 źle radzi sobie z pracą wielu wymagających aplikacji.

Notebook Service & Support

Asus ma chociaż jest liderem na rynku, ale z poparciem, a raczej z najnowszych aktualizacji na oficjalnej stronie jej stałych problemów. Dlatego specjaliści IT przy zakupie urządzenia mobilnego zaleca się bezpiecznie przechowywać dostarczoną płytę CD z niezbędnym oprogramowaniem, z wyjątkiem przypadku siły wyższej, odzyskać system jest bardzo problematyczne.

Wielu właścicieli są zainteresowani instalacją na Asus Eee PC 900 Windows 7. Dlaczego nie? System operacyjny znajdzie się w Internecie bez problemu wszystkie niezbędne sterowniki i umożliwia pracę z zaktualizowanym powłoki. Ale przed zainstalowaniem systemu Windows 7, właściciel powinien mieć świadomość, że wydajność systemu nie zmieni się na gorsze: aplikacja zostanie otwarte z opóźnieniem, nie będzie długo przełączanie pomiędzy oknami, hamowanie podczas oglądania wideo w jakości HD.

Naprawa i czyszczenie z kurzu

Studiowanie na Asus Eee PC 900 opinii, przekonasz się, że netbook jest jednym z niewielu urządzeń, które mają złożoną sekwencję demontażu i montażu. Aby dokonać globalnej Clean, trzeba całkowicie rozmontować urządzenie: usunąć klawiaturę, odłączyć wszystkie moduły, odłączyć złącza wyświetlacza i wyjmij płytę. Nie wspominając już zespół, który odbywa się nie tylko w odwrotnej kolejności i wymaga więcej umiejętności, aby podłączyć pętlę na wyświetlaczu, kabli energetycznych i połączeń.

Zdecydowanie – proste użytkownik wszystkie te działania przyniosą wiele kłopotów. nie może obejść się bez punktu serwisowego, jak dziwny układ chłodzenia może szybko stać się zatkany, szczególnie dla tych właścicieli, którzy używali, aby zabrać swoje urządzenie mobilne z tobą w łóżku. A jeśli kupujący uważa, że netbook Asus Eee PC 900 można czyścić za pomocą odkurzacza, podchodząc do szczelin wlotowych powietrza, znacznie błędzie. Oprócz czyszczenia łopatek wentylatora przed kurzem, ani jakie składniki nie mógł dotrzeć.

wzmocnienie systemu dla siebie

Ale z ekspresem do uaktualniania zadowolenie nabywców. Podstawową korzyścią jest dla PC 900 Asus Eee z instalacją XP. To jest bardziej przeznaczony dla wygody pracy, zamiast wskaźnika wydajności, ale nadal jest to krok we właściwym kierunku. Po tym wszystkim, jeśli pamiętać, notebook przychodzi bez systemu operacyjnego. W związku z tym kupujący otrzyma prezent w systemie Windows XP.

Drugie uaktualnienie wymaga właściciel małej inwestycji. Notebook Asus Eee PC 900 ma pamięć o pojemności 1 GB, ale jego wielkość może być podwojona przez ustawienie odpowiedniego modułu. wydajność systemu będą zauważalne gołym okiem podczas pracy z wymagającymi aplikacjami. A jeśli zastąpi regularnej PCI Express Mini SSD dysk z dużą prędkością i przy dużej objętości, ręce użytkownika będą dość rozbrykany netbook.

Konkludując

Jak widać z przeglądu, Asus Eee PC 900 jest zgodny z określonym producentem niszowych i, sądząc po cenie, to może nawet konkurować z segmentu low-end. Jednak jego funkcjonalność ze względu na słabe wyniki mogą nie być wystarczające dla użytkowników, którzy poszukują urządzenia mobilnego dla rozrywki. Ale jeśli mówimy o urządzeniu dla obu działań pracy i wypoczynku poza domem, to lepiej to netbook na rynku nie zostanie znaleziony. W każdym przypadku użytkownik będzie musiał zdecydować, co jest konieczne i urządzenie w dowolnym celu.